Založ si blog

Otvoriť kostoly by bolo šialenstvo

Náboženský fanatizmus je evidentne veľmi nebezpečná amorálna diagnóza. Žiadneho normálneho zodpovedného človeka by v tejto dobe nenapadlo otvárať kostoly aby sa vraj mohli veriaci pomodliť. Vraj modlenie pomáha. Pomáha v čom? V roznosení nákazy?

Lebo ľudia si vraj na Slovensku nemôžu kúpiť normálne veci potrebné ku každodennému životu aj keď ich v obchode mali. Lebo dané regále vraj na Slovensku prekryli páskou aby nedajbože si niekto nekúpil ihly či nite, novú plachtu do postele, či hoci aj novú gumičku do gatí, keď už ani spodné prádlo sa tam vraj kúpiť teraz nedá. Ale čo trápi ministra v Matovičovej vláde? Vraj kostoly, vraj Veľká noc, vraj spoveď, či sväté prijímanie a podobné itiny. Je 21. storočie z ktorého sme už viacej ako jeho pätinu prežili.

Vraj minister Krajniak sa dal počuť, citujem:

Nie, nemám k dispozícii žiadnu vedeckú štúdiu a dôkazy. Asi sa ale môžeme zhodnúť na tom, že duchovná služba a modlitba ľuďom uškodiť nemôže. A vyzerá to tak, že viacerým ľuďom zjavne pomáha.

Pomáha k čomu? Dostať sa skôr na ten druhý svet (ktorý neexistuje)?

Kto už sa musí modliť, ten či tá sa môžu pomodliť doma. Aj deti sa dnes učia z domu. Aj ľudia dnes pracujú z domu. Každý kto môže. Detto, každý, kto má potrebu sa modliť, nech tým neobťažuje iných a hlavne nech tých iných neohrozuje na životoch. Lebo práva jednych končia tam, kde sa začínajú práva iných. V tomto prípade právo na život.

Osobne som toho názoru, že minister, ktorý prišiel s hlboko amorálnym nápadom otvoriť kostoly v tejto situácii, by mal podať demisiu a ak nie, tak by mal byť zo svojej funkcie odvolaný. Evidentne totiž nemá v poriadku rebríček hodnôt taký, aby mohol slúžiť pre blaho svojho národa, čo je podmienkou výkonu akejkoľvek verejnej funkcie.

Kolíková – politička bez empatie

14.01.2021

Citujem z tlačovej konferencie 30. 12. 2020: Kolíková informuje o pokuse Lučanského o samovraždu, od 52:37 Ak človek dospeje k takémuto rozhodnutiu tak akokoľvek akékoľvek opatrenia urobíte tak vieme, že vlastne tomu nevieme úplne zabrániť preto o to viac je dôležité ak takúto vedomosť zbor má, že robí všetko preto, aby hmm tá osoba o tom neuvažovala a neurobila k tomu [...]

Už ani ja neverím, že Lučanský spáchal samovraždu.

02.01.2021

A navyše, nejako mám taký pocit, že Mária Kolíková by mala podať demisiu, lebo (nielen) podľa môjho názoru túto funkciu nezvláda. Čo sa týka Lučanského, podľa môjho názoru, nejako si nemôžem pomôcť, nechať ho, ale nielen jeho, počas celých sviatkov na samotke a bez akéhokoľvek kontaktu s rodinou, pretože bol umiestnený v kolúznej väzbe v cele vzdialenej viacej ako [...]

Som zdesená z toho, čo predviedli v prípade Lučanského

30.12.2020

Čo predviedli všetcia. Refresher uviedol, citujem: Psychológ, ktorý konštatoval, že Milan Lučanský nemal samovraždené sklony, má 24-ročnú prax. Naposledy navštívil policajného exprezidenta v deň pokusu o samovraždu okolo 13:00. Lučanský sa o samovraždu pokúsil o pár hodín na to, našli ho o 16:39 pri výdaji večere. Následne sa vyšetruje všetko dookola, ale nikde som [...]

QUASARS

QUASARS

27.02.2021 23:45

OZ QUASARS už 13 rokov úspešne zastrešuje koncertné a edukatívne projekty súboru Quasars Ensemble - držiteľa Krištáľového krídla za rok 2013 v kategórii Hudba.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Šk Svätý Jur

27.02.2021 23:38

Občianske združenie, ktoré podporuje športový rozvoj detí a mládeže.

Bedmintonový klub Trebišov

Bedmintonový klub Trebišov

27.02.2021 23:35

Bedmintonový klub Trebišov vznikol v roku 1964 ako krúžok mládeže. Bedminton je tretím najdlhšie fungujúcim športovým odvetvím v Trebišove.

jozef buday

Po krátkej ťažkej chorobe zomrel prezident ZPVVO Jozef Buday

27.02.2021 21:58

Bol autorom viac ako 47 vedeckých a odborných prác. Tento rok by sa dožil 70 rokov.