Založ si blog

Už ani ja neverím, že Lučanský spáchal samovraždu.

A navyše, nejako mám taký pocit, že Mária Kolíková by mala podať demisiu, lebo (nielen) podľa môjho názoru túto funkciu nezvláda.

Čo sa týka Lučanského, podľa môjho názoru, nejako si nemôžem pomôcť, nechať ho, ale nielen jeho, počas celých sviatkov na samotke a bez akéhokoľvek kontaktu s rodinou, pretože bol umiestnený v kolúznej väzbe v cele vzdialenej viacej ako 400 kilometrov od jeho bydliska, za formu psychického nátlaku až týrania.

Navyše počula som klebety, že sú či boli dozorcovia, konkrétne v Prešovskej väznici, ktorí tam väzňov aj bili. Takéto indície navyše naznačil aj bezpečnostný analytik Milan Žitný v denníku Pravda a ja mu nemám dôvod neveriť; a to aj na podklade toho, čo som ja počula z klebiet.

Ale hlavne, ak ministerka spravodlivosti nedokáže zabezpečiť aby sa sanitka dostala k človeku vo vážnom ohrození života v primeranom čase, tak to je legitímny dôvod na to, aby odstúpila zo svojej funkcie pre nekompetentosť a neschopnosť zastávať funkciu ministerky.

Pretože keď sú systémové opatrenia na vstup do väznice také, že to trvá 20 minút aby sa tam záchranári dostali, tak tie systémové opatrenia sú zlé a potenciálne ohrozujú na živote nielen väzňov ale aj personál väznice. Ako nevpustiť v primeranom čase záchranárov do priestorov väznice len preto, lebo by mohli potenciálne mať niečo v sanitke, tak to je naozaj veľmi silná paranoja. Keby horelo, tiež budú kontrolovať hasičov, či náhodou nemajú v hasičskom aute kontraband pre väzňov?

To okrem tých opatrení, keď nejako automaticky predpokladajú, že človek, ktorý mal takú zmenu či krízu v živote ako mal Lučanský, že sa nepokúsi o samovraždu.

Podľa publikovaných vyjadrení viacerých psychológov sa vraj nedá so 100% istotou určiť, či niekto spácha samovraždu alebo nie. Ak sa to nedá s istotou určiť, potom naozaj nechápem, že prečo sú takéto vyšetrenia vôbec relevantné a prečo sa podľa takých nekomptentných vyšetrení rozhoduje o ďaľšom postupe ohľadne väzby?  Opäť, systémové opatrenia sú nie dostatočné a odrážajú inkompetenciu zodpovedných. Teda ďaľší dôvod na odvolanie ministerky, ktorej tento rezort patrí, pre jej neschopnosť zodpovedne zastávať tento post.

Okrem toho, zákonný sudca by mal sledovať aj to, ako je zaobchádzané s väzňami vyšetrovanými v kolúznej väzbe. Keď je však obvinený umiestnený vo väznici vzdialenej viacej ako 400 kilometrov od miesta súdu, táto kontrola výkonu väzby a spôsob zaobchádzania s väzňom sa nedá riadne vykonávať. Opäť ďaľšie nie dostatočné systémové opatrenie, a ďaľší dôvod na odvolanie z funkcie ministerky, ktorej patrí tento rezort.

Právny štát sa nedá vybudovať s takouto nekompetetnou ministerkou, preto vybudovanie právneho štátu a nastolenie dôvery občanov v tieto inštitúcie si vyžaduje odvolanie ministerky spravodlivosti. A kladné hodnotenie Zuzany Čaputovej tohoto rezortu je iba dôkazom toho, že tých, ktorí by mali byť zo svojich postov odvolaní pre inkompetenciu zastávať danú funkciu je viacej a pokiaľ takého nekvalifikované a nekompetentné osoby budú zotrvávať na týchto postoch, bude tých nešťastí ešte veľa. Otázka znie, že aká krajina je Slovensko, keď vedome klame a zavádza ešte aj prezidentka, a nielen ministerka spravodlivosti?

Právny štát sa takto nebuduje.

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

polícia, policajná páska

Na D1 na vjazde do Bratislavy zo Senca sa zrazili štyri autá

05.12.2022 08:38

Vodiči sa zdržia v kolónach zhruba 15 minút.

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237960x
Priemerná čítanosť článkov: 5290x

Autor blogu