Založ si blog

Už ani ja neverím, že Lučanský spáchal samovraždu.

A navyše, nejako mám taký pocit, že Mária Kolíková by mala podať demisiu, lebo (nielen) podľa môjho názoru túto funkciu nezvláda.

Čo sa týka Lučanského, podľa môjho názoru, nejako si nemôžem pomôcť, nechať ho, ale nielen jeho, počas celých sviatkov na samotke a bez akéhokoľvek kontaktu s rodinou, pretože bol umiestnený v kolúznej väzbe v cele vzdialenej viacej ako 400 kilometrov od jeho bydliska, za formu psychického nátlaku až týrania.

Navyše počula som klebety, že sú či boli dozorcovia, konkrétne v Prešovskej väznici, ktorí tam väzňov aj bili. Takéto indície navyše naznačil aj bezpečnostný analytik Milan Žitný v denníku Pravda a ja mu nemám dôvod neveriť; a to aj na podklade toho, čo som ja počula z klebiet.

Ale hlavne, ak ministerka spravodlivosti nedokáže zabezpečiť aby sa sanitka dostala k človeku vo vážnom ohrození života v primeranom čase, tak to je legitímny dôvod na to, aby odstúpila zo svojej funkcie pre nekompetentosť a neschopnosť zastávať funkciu ministerky.

Pretože keď sú systémové opatrenia na vstup do väznice také, že to trvá 20 minút aby sa tam záchranári dostali, tak tie systémové opatrenia sú zlé a potenciálne ohrozujú na živote nielen väzňov ale aj personál väznice. Ako nevpustiť v primeranom čase záchranárov do priestorov väznice len preto, lebo by mohli potenciálne mať niečo v sanitke, tak to je naozaj veľmi silná paranoja. Keby horelo, tiež budú kontrolovať hasičov, či náhodou nemajú v hasičskom aute kontraband pre väzňov?

To okrem tých opatrení, keď nejako automaticky predpokladajú, že človek, ktorý mal takú zmenu či krízu v živote ako mal Lučanský, že sa nepokúsi o samovraždu.

Podľa publikovaných vyjadrení viacerých psychológov sa vraj nedá so 100% istotou určiť, či niekto spácha samovraždu alebo nie. Ak sa to nedá s istotou určiť, potom naozaj nechápem, že prečo sú takéto vyšetrenia vôbec relevantné a prečo sa podľa takých nekomptentných vyšetrení rozhoduje o ďaľšom postupe ohľadne väzby?  Opäť, systémové opatrenia sú nie dostatočné a odrážajú inkompetenciu zodpovedných. Teda ďaľší dôvod na odvolanie ministerky, ktorej tento rezort patrí, pre jej neschopnosť zodpovedne zastávať tento post.

Okrem toho, zákonný sudca by mal sledovať aj to, ako je zaobchádzané s väzňami vyšetrovanými v kolúznej väzbe. Keď je však obvinený umiestnený vo väznici vzdialenej viacej ako 400 kilometrov od miesta súdu, táto kontrola výkonu väzby a spôsob zaobchádzania s väzňom sa nedá riadne vykonávať. Opäť ďaľšie nie dostatočné systémové opatrenie, a ďaľší dôvod na odvolanie z funkcie ministerky, ktorej patrí tento rezort.

Právny štát sa nedá vybudovať s takouto nekompetetnou ministerkou, preto vybudovanie právneho štátu a nastolenie dôvery občanov v tieto inštitúcie si vyžaduje odvolanie ministerky spravodlivosti. A kladné hodnotenie Zuzany Čaputovej tohoto rezortu je iba dôkazom toho, že tých, ktorí by mali byť zo svojich postov odvolaní pre inkompetenciu zastávať danú funkciu je viacej a pokiaľ takého nekvalifikované a nekompetentné osoby budú zotrvávať na týchto postoch, bude tých nešťastí ešte veľa. Otázka znie, že aká krajina je Slovensko, keď vedome klame a zavádza ešte aj prezidentka, a nielen ministerka spravodlivosti?

Právny štát sa takto nebuduje.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

vlak, železnice, trať, koľaje

Pri Senci zrazil rýchlik muža, železničná doprava je úplne odstavená

22.03.2023 20:52

V blízkosti železničného priecestia pri Senci v smere Veľký Biel zrazil rýchlik muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Britský princ William.

Princ William nečakane prišiel do Poľska za vojakmi pomáhajúcimi Ukrajine

22.03.2023 19:47

Britský princ William v stredu podnikol neohlásenú cestu do Poľska, aby poďakoval britským a poľským vojakom zapojeným do podpory Ukrajine.

world bank

Obnova Ukrajiny bude drahá. Vypočítali ju na 411 miliárd dolárov

22.03.2023 19:18

Ukrajina, ktorá sa už viac než rok bráni invázii ruskej armády, bude na obnovu a rekonštrukciu potrebovať najmenej 411 miliárd dolárov (približne 381 miliárd eur).

klus

Klus by nemal byť auditorom. Zamietol ho výbor Európskeho parlamentu

22.03.2023 18:54

Odhadovaný plat na pozícii audítora je zhruba 20 000 eur mesačne.