Založ si blog

Koho nazýva Maiga démonmi?

Dnes som sa v titulkoch v správach zo Slovenska dozvedela, že vraj Ibrahim Maiga vybavoval pre Pavla Ruska šamana, aby ho vraj zbavil démonov. Samozrejme, vraj Pavol Rusko neplánoval útek napriek tomu, že na Najvyššom súde sa práve začalo pojednávanie o jeho odvolaní sa proti rozsudku, ktorý Pavla Ruska odsúdil na 19 rokov za mreže. A my všetcia samozrejme žerieme seno, lebo sme si vo svojej hlúposti namýšľali, že človek odsúdený na 19 rokov väzenia, o ktorom odvolaní proti tomuto rozsudku sa práve má pojednávať na Najvyššom súde Slovenskej republiky, keď vlastne akútne hrozí, že Najvyšší súd Slovenskej republiky tento rozsudok potvrdí, bude rozmýšľať ako sa tejto bezútešnej realite vyhnúť. Nie, Pavol Rusko sa vraj žiadnemu takémuto trestu vyhnúť nechcel, len si chcel vybaviť šamana. Vraj šaman zanalyzoval nejaké dáta a pripravil za 700 eurs  pre Pavla Ruska obetné menu: kravu, barana a červeného kohúta.

Ibrahim Majga, ktorý vraj, hovorí sa, že už v minulosti pomohol ujsť inému odsúdenému, vraj len poradil svojmu dobrému kamarátovi Paľkovi, že vraj v Afrike sa to robí tak, že sa človek očistí a zbaví sa démonov, ktorí po ňom idú.

A ja som si myslela, že Ibrahim Maiga študoval na Slovensku. Neviem, akosi toto jeho vyjadrenie vo mne nabudzuje dojem, že sa toho veľa na Slovensku nenaučil. Lebo, koho nazýva Maiga démonmi? Orgány činné v trestnom konaní? Prokurátora Šantu? Vyšetrovateľov policajného zboru? Znalcov?

Evidentne sa Maiga nič nenaučil o právnom štáte, o tom, že keď niekto porušuje zákony, že následne v právnom štáte toto riešia súdy a nie šamani. To samozrejme okrem toho, že organizovanie úteku alebo napomáhanie k úteku napríklad z väzenia, alebo v takom prípade, v akom bol Pavol Rusko (náramok na nohe), je tiež zločin definovaný v tresnom zákone, napríklad v paragrafe 348 Trestného zákona. Podľa Trestného zákona platného v Slovenskej republike je horná hranica trestu za napomáhanie k úteku päť rokov odňatia slobody.

Zákony sa majú vzťahovať na každého rovnako, teda nikto by nemal byť nad zákonmi. A nad zákonmi by nemal byť ani Ibi Maiga, aspoň nie v právnom štáte, ktorým sa Slovenská republika snaží byť.

Aj keď neviem, či toto celé, čo robí Pavol Rusko je len divadlo, aby nešiel kam podľa môjho názoru patrí, teda za mreže, ale aby ho namiesto za mreže poslali do blázninca. Dúfam, že sa tak nestane a že všetky tieto hysterické pokusy o vyhnutie sa spravodlivému trestu budú náležite odmenené ako sa pre takých ako Pavol Rusko patrí.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.