Založ si blog

Koho nazýva Maiga démonmi?

Dnes som sa v titulkoch v správach zo Slovenska dozvedela, že vraj Ibrahim Maiga vybavoval pre Pavla Ruska šamana, aby ho vraj zbavil démonov. Samozrejme, vraj Pavol Rusko neplánoval útek napriek tomu, že na Najvyššom súde sa práve začalo pojednávanie o jeho odvolaní sa proti rozsudku, ktorý Pavla Ruska odsúdil na 19 rokov za mreže. A my všetcia samozrejme žerieme seno, lebo sme si vo svojej hlúposti namýšľali, že človek odsúdený na 19 rokov väzenia, o ktorom odvolaní proti tomuto rozsudku sa práve má pojednávať na Najvyššom súde Slovenskej republiky, keď vlastne akútne hrozí, že Najvyšší súd Slovenskej republiky tento rozsudok potvrdí, bude rozmýšľať ako sa tejto bezútešnej realite vyhnúť. Nie, Pavol Rusko sa vraj žiadnemu takémuto trestu vyhnúť nechcel, len si chcel vybaviť šamana. Vraj šaman zanalyzoval nejaké dáta a pripravil za 700 eurs  pre Pavla Ruska obetné menu: kravu, barana a červeného kohúta.

Ibrahim Majga, ktorý vraj, hovorí sa, že už v minulosti pomohol ujsť inému odsúdenému, vraj len poradil svojmu dobrému kamarátovi Paľkovi, že vraj v Afrike sa to robí tak, že sa človek očistí a zbaví sa démonov, ktorí po ňom idú.

A ja som si myslela, že Ibrahim Maiga študoval na Slovensku. Neviem, akosi toto jeho vyjadrenie vo mne nabudzuje dojem, že sa toho veľa na Slovensku nenaučil. Lebo, koho nazýva Maiga démonmi? Orgány činné v trestnom konaní? Prokurátora Šantu? Vyšetrovateľov policajného zboru? Znalcov?

Evidentne sa Maiga nič nenaučil o právnom štáte, o tom, že keď niekto porušuje zákony, že následne v právnom štáte toto riešia súdy a nie šamani. To samozrejme okrem toho, že organizovanie úteku alebo napomáhanie k úteku napríklad z väzenia, alebo v takom prípade, v akom bol Pavol Rusko (náramok na nohe), je tiež zločin definovaný v tresnom zákone, napríklad v paragrafe 348 Trestného zákona. Podľa Trestného zákona platného v Slovenskej republike je horná hranica trestu za napomáhanie k úteku päť rokov odňatia slobody.

Zákony sa majú vzťahovať na každého rovnako, teda nikto by nemal byť nad zákonmi. A nad zákonmi by nemal byť ani Ibi Maiga, aspoň nie v právnom štáte, ktorým sa Slovenská republika snaží byť.

Aj keď neviem, či toto celé, čo robí Pavol Rusko je len divadlo, aby nešiel kam podľa môjho názoru patrí, teda za mreže, ale aby ho namiesto za mreže poslali do blázninca. Dúfam, že sa tak nestane a že všetky tieto hysterické pokusy o vyhnutie sa spravodlivému trestu budú náležite odmenené ako sa pre takých ako Pavol Rusko patrí.

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

nehoda

Nezastavila na stopke, zlisoval ju kamión. Pri Dunajskej Strede zahynula žena

01.04.2023 15:52

Vozidlo sa pri Dunajskej Strede na križovatke ciest I/63 a III/1418 od Kostolných Kračian zrazilo s maďarským kamiónom.

naď

Slovensko rokuje s Ukrajinou o spoločnej výrobe munície

01.04.2023 15:00

Slovensko ako jedna z troch krajín, ktoré podporujú Ukrajinu, vyrába 152-milimetrovú muníciu.