Založ si blog

Koho nazýva Maiga démonmi?

Dnes som sa v titulkoch v správach zo Slovenska dozvedela, že vraj Ibrahim Maiga vybavoval pre Pavla Ruska šamana, aby ho vraj zbavil démonov. Samozrejme, vraj Pavol Rusko neplánoval útek napriek tomu, že na Najvyššom súde sa práve začalo pojednávanie o jeho odvolaní sa proti rozsudku, ktorý Pavla Ruska odsúdil na 19 rokov za mreže. A my všetcia samozrejme žerieme seno, lebo sme si vo svojej hlúposti namýšľali, že človek odsúdený na 19 rokov väzenia, o ktorom odvolaní proti tomuto rozsudku sa práve má pojednávať na Najvyššom súde Slovenskej republiky, keď vlastne akútne hrozí, že Najvyšší súd Slovenskej republiky tento rozsudok potvrdí, bude rozmýšľať ako sa tejto bezútešnej realite vyhnúť. Nie, Pavol Rusko sa vraj žiadnemu takémuto trestu vyhnúť nechcel, len si chcel vybaviť šamana. Vraj šaman zanalyzoval nejaké dáta a pripravil za 700 eurs  pre Pavla Ruska obetné menu: kravu, barana a červeného kohúta.

Ibrahim Majga, ktorý vraj, hovorí sa, že už v minulosti pomohol ujsť inému odsúdenému, vraj len poradil svojmu dobrému kamarátovi Paľkovi, že vraj v Afrike sa to robí tak, že sa človek očistí a zbaví sa démonov, ktorí po ňom idú.

A ja som si myslela, že Ibrahim Maiga študoval na Slovensku. Neviem, akosi toto jeho vyjadrenie vo mne nabudzuje dojem, že sa toho veľa na Slovensku nenaučil. Lebo, koho nazýva Maiga démonmi? Orgány činné v trestnom konaní? Prokurátora Šantu? Vyšetrovateľov policajného zboru? Znalcov?

Evidentne sa Maiga nič nenaučil o právnom štáte, o tom, že keď niekto porušuje zákony, že následne v právnom štáte toto riešia súdy a nie šamani. To samozrejme okrem toho, že organizovanie úteku alebo napomáhanie k úteku napríklad z väzenia, alebo v takom prípade, v akom bol Pavol Rusko (náramok na nohe), je tiež zločin definovaný v tresnom zákone, napríklad v paragrafe 348 Trestného zákona. Podľa Trestného zákona platného v Slovenskej republike je horná hranica trestu za napomáhanie k úteku päť rokov odňatia slobody.

Zákony sa majú vzťahovať na každého rovnako, teda nikto by nemal byť nad zákonmi. A nad zákonmi by nemal byť ani Ibi Maiga, aspoň nie v právnom štáte, ktorým sa Slovenská republika snaží byť.

Aj keď neviem, či toto celé, čo robí Pavol Rusko je len divadlo, aby nešiel kam podľa môjho názoru patrí, teda za mreže, ale aby ho namiesto za mreže poslali do blázninca. Dúfam, že sa tak nestane a že všetky tieto hysterické pokusy o vyhnutie sa spravodlivému trestu budú náležite odmenené ako sa pre takých ako Pavol Rusko patrí.

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

polícia, policajná páska

Na D1 na vjazde do Bratislavy zo Senca sa zrazili štyri autá

05.12.2022 08:38

Vodiči sa zdržia v kolónach zhruba 15 minút.

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237963x
Priemerná čítanosť článkov: 5290x

Autor blogu