Založ si blog

Koho reprezentovala Čaputová vo Vatikáne?

Prezidentka Slovenskej republiky je vo výkone svojej funkcie viazaná tým, čo je napísané v Ústave Slovenskej republiky. A tam je v Článku 1 napísané, citujem

  • (1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

Zuzana Čaputová prišla za pápežom, vraj na oficiálnu návštevu reprezentujúc Slovenskú republiku celá v čiernom, dokonca s čiernym závojom.

Tak po prvé, pokiaľ sa ja nemýlim, žijeme v 21. storočí. Muži nemajú čo nariaďovať ako sa žena bude obliekať, mám na mysli do akej farby odevu, aké súčasti má mať jej oblečenie, teda, či bude mať závoj a podobne. To patrilo do minulosti, aspoň ja tak dúfam. Spôsob, ako sa Čaputová obliekla reprezentuje pre mňa schvaľovanie útlaku žien katolíckou cirkvou dnes a aj v minulosti. Ako ženu ma to osobne toto správanie sa Čaputovej ponížilo aj urazilo.

Pokiaľ by Čaputová navštívila pápeža ako civilná osoba, bolo by mi to jedno. Síce by som ju považovala za hypokritku, ale inak by mi to bolo jedno. Lenže ona navštívila pápeža takto ako prezidentka Slovenskej republiky, za peniaze daňových poplatníkov,  a to je veľký rozdiel.

Podľa môjho osobného názoru, Čaputová raz opäť zneuctila úrad prezidenta Slovenskej republiky.

***

Na záver, za príklad adekvátneho správania sa ženy političky voči cirkevnému hodnostárovi považujem napríklad Marie Le Pen, keď sa pred návštevou Mustafa, kde jej na tácke podali šatku aby si ju dala na hlavu, toto odmietla, otočila sa a zrušila toto stretnutie. Týmto aktom Marie Le Pen verejne odmietla útlak žien a správne reprezentovala dôstojnosť všetkých žien na tejto planéte.

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Ukrajina Rusko vojna na ukrajine

Globálny predaj zbraní rástol vlani siedmy rok za sebou

05.12.2022 06:47

Sto najväčších zbrojárskych firiem predalo vlani ťažké zbrane a služby v hodnote 592 miliárd dolárov.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237953x
Priemerná čítanosť článkov: 5290x

Autor blogu