Založ si blog

Prečo Covid-19 viac nezasiahol Japonsko ale Slovensko?

Občas si popozerám videá, ktoré publikuje na Youtube Dr. John Campbell. Je to nie lekár, ale “nurse” (niečo viacej ako zdravotná sestra na Slovensku ale nie (celkom) lekár); Dr. John Campbell navyše vyučuje a na svojom Youtube kanáli má mnoho poučných videí z biológie, aj z medicíny. Od začiatku pandémie tiež publikuje takmer denne videá o tejto pandémii. Niektoré z jeho videí sú veľmi poučné.

Jedno z nich je nazvané “Pandemic learning from Japan”.

Je to dobré a informatívne video, a oplatí sa ho vypočuť, rovnako ako všetky ostatné Youtube videá tohoto autora.

V Japonsku žije 127 miliónov ľudí, majú v čase písania tohoto blogu 93.098 prípadov a 1.672 mŕtvych. V porovnaní s Čechmi, ktorých je len okolo 10.65 miliónov, ale majú v čase písania tohoto blogu 173.885 prípadov COVID-19 a zatiaľ 1.422 mŕtvych.

A to v Japonsku vraj ani nemali tzv. “lockdown” ako bol vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Izraeli, a v ďaľších krajinách.

V danej prezentácii Dr. John Campbell rozoberá príčiny, prečo v Japonsku je toho COVID-19 menej. Prezentoval, že je to asi preto, lebo ľudia v Japonsku sú proste iní a správajú sa inak ako v iných krajinách (pozn. vrátane Slovenska, či Čiech, Rakúska, Maďarska, atď.). V Japonsku je vraj celkom bežné a normálne nosiť masky, ľudia sa menej dotýkajú jeden druhého, menej sa bozkávajú či si menej podávajú ruky, sú kľudní, menej rozprávajú a nemajú vo zvyku vykrikovať a pokrikovať, a vraj radi vetrajú svoje  priestory. Tieto zvyky vraj nezabránia šíreniu sa vírusu, ale vraj majú za následok, že ľudia sa nakazia veľmi nízkou dávkou vírusu, v podstate takou, že to funguje ako inokulácia (forma očkovania). Čoho dôsledkom vraj môže byť aj to, že tam je veľa nesymptomatických ľudí, pretože sa „nakazili“ veľmi malou dávkou virálnych častí COVID-u 19. (tzv. nízky viral load, ktorý vraj nespôsobí nákazu COVID-om 19).

Ďaľšie rozdiely: 14-dňová povinná karanténa pre všetkých, ktorí boli mimo Japonska, iná diéta, v ktorej je veľa rýb (vitamín D), plus v Japonsku je podstatne menej obéznych ľudí. Ďalej vraj Japonci podstatne menej jazdia, a namiesto toho sa bicyklujú alebo chodia pešo.

***

Ľudia, ktorí si dokážu vypočuť v angličtine Dr. John Campbell, majú prístup k takýmto cenným informáciám o Covid-19. Na Slovensku ale ľudia nemajú nikoho ako Dr. John Campbell. Na Slovensku jesto kanál ako aj webstránka napríklad Infovojna.sk s trestuhodnými prezentáciami absolútne ignorantských ľudí, nebezpečných kverulantov, ktorí tam dostávajú priestor prezentovať svoje choré nápady, ktorými priamo ohrozujú bezpečnosť ľudí žijúcich na Slovensku.

Na Slovensku naopak ľudia napriek zákazu zhromažďovania sa vyšli možno aj pod vplyvom takýchto kverulantov ako Harabin, či Krajníková alebo Šátek a ďaľší do ulíc aby protestovali, pričom nedodržiavali odstupy a všetko (napr. žiadne rúška, a podobne). Potom sa vrátia domov a ak sa nakazili COVID-om, tak túto nákazu poprenášajú na svojich blízkych.

Alebo, keď si otvorím niektoré slovenské webstránky, tak sa to tam hemží sprostosťami ako napríklad na Infovojne, citujem:
Bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti opätovne varoval policajtov, nech sa neopovážia ukladať pokuty za nenosenie rúšok, pretože budú niesť trestnoprávnu zodpovednosť.

Alebo

Slováci začínajú mať plné zuby Matoviča aj koronadivadla.”

Tiež právnici, dokonca bývalý sudca Najvyššieho súdu SR tam dáva do radu prezentácie o vraj porušovaní ľudských práv a doslova zbesilo útočia na premiéra Slovenskej republiky.

***

Záverom len toľko, že keď si človek pozrie niektoré konšpiračné stránky zo Slovenska, tak mu hlava stojí. Človek síce počúva reláciu v slovenskom jazyku ale aj tak ničomu nerozumie. Lebo tým do neba volajúcim sprostostiam sa rozumieť nedá.

Človek keď počuje tie sprostosti, tak aby sa hanbil všade, že sa narodil na Slovensku. Troška mi to pripomína aj jedného človeka z Kanady, nepoznám ho síce, ale v 1993 stál pred nami v rade na letisku, a keď prišiel na radu, tak vytiahol kanadský pas a letenku a povedal nám, ktorí sme boli v rade za ním, že citujem,

“Už mám tých blbostí dosť”.

Mal na mysli to, čo zažil na Slovensku, keď tam bol na návšteve potom, ako už nejakú dobu žil v Kanade.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

SR Bratislava ZMOS predseda Božik nový BAX

Združenie miest a obcí Slovenska vníma zo strany vlády ochotu načúvať samosprávam

01.06.2023 15:01

Rokovanie s predstaviteľmi vlády upriamilo pozornosť na záležitosti, ktoré je ešte potrebné upraviť a zmeniť.

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.