Založ si blog

Celoplošné testovanie?

V tejto súvislosti by ma naozaj zaujímalo, že ako chcú zrealizovať toto celoplošné testovanie? Napríklad u starých a chorých ľudí, ktorí sa nevládzu hýbať a sú už unavení, ktorí sú bezvládny, mám na mysli tých, ktorí sú ošetrovaní doma príbuznými. Alebo takí starí ľudia, ktorí si už neuvedomujú, čo sa deje okolo, hoci ešte chodia a ako tak sa hýbu. Treba takýmto ľuďom ďaľšie stresy? To ako chcú realizovať takéto celoplošné testovanie? Lebo to som sa v správach nedozvedela. Čo som sa dozvedela sú publikované údajné vyhrážky Matoviča, že vraj kto nepôjde na testovanie, že dostane len základnú lekársku starostlivosť.

Jedna vec je,  že ako sa správajú napríklad v ĽSNS, keď poburujú spôsobom, že vraj tento vírus neexistuje, že je to obyčajná chrípka a podobne. Alebo ako poburuje napríklad Infovojna. Alebo ďaľšie konšpiračné médiá. Lebo pokuty a vyhrážky majú byť mierené na tieto element a nie na ľudí, ktorí sú už starí a chorí. Týchto ľudí takto zaťažovať ale hlavne “alternatívnym” médiám ponechať licenciu aby mohli ďalej rozoštvávať ľudí a ohrozovať celý národ? Kto im dal na toto právo? Prečo v tejto veci Matovič nekoná? Dokedy tu budú takéto elementy robiť toto nenapraviteľné zlo?

***

Dodatok:

A to sa týka aj provokatérov a kverulantov typu Harabin, “JUDr.” Krajníkovej alebo „JUDr.“ Šáteka či aj stáleho hosťa v Infovojne Judity Laššákovej. Pretože sankcie majú byť namierené proti takýmto elementom v spoločnosti. Ohrozujú totiž svojou aroganciou, nadradenosťou a mentálnou tuposťou v tejto veci všetkých naokolo.

Nie vyhrážky o poskytovaní iba základnej lekárskej starostlivosti pre tých, čo sa neotestujú, ale neotestujú z dôvodov, že sú už starí a chorí ale zásah proti takým elementom v spoločnosti, ktorí demoralizujú iných konšpiráciami, ako napr. Infovojna a ďaľší.

 

***

Aktualizované:  pre  PARIŽANKA v diskusii 20:40: Ešte raz. Krajníková je pre mňa len “JUDr.”, s úvodzovkami, a je to podľa môjho názoru kverulantka a provokatérka, ktorá sa takto hulvátsky správa aj s Harabinom počas núdzového stavu, keď hrozí na Slovensku (a aj inde v Európe) Bergamo scenár, keď lekári museli rozhodovať, koho budú liečiť a koho pošlú domov zomrieť, keď bol do krajnosti vyčerpaný zdravotný personál, a všetko.
Takým “advokátkam” by som ja osobne odoberala licenciu a za tie články, čo spublikovala v tejto situácii na Slovensku by mala byť aj s Harabinom a s celou Infovojnou, podľa môjho názoru, trestne stíhaná, lebo aktivity, ktoré páchajú sa rovnajú de facto vlastizrade.

 

A ešte, vypočula som si aj Matovičovu tlačovú debatu, ktorá bola spublikovaná potom, čo som tento blog napísala, a Matovič, aj ostatní členovia vlády, boli opäť perfektne pripravení a všetko (urobili na mňa dobrý dojem), akurát som nedostala odpoveď na to, že ako to bude s testovaním týchto starých ľudí? Napríklad, počas volieb donesú starým ľuďom urnu do domu, bude to tak aj počas testovania? Teda, či prídu týchto starých ľudí otestovať priamo k nim domov?

Nebezpečnosť iracionálneho správania sa 1. časť

25.10.2020

Niektorí ľudia, aj tí na vysokých postoch sa nedokážu správať racionálne. Niektorí sa nedokážu správať racionálne len v stresových situáciách, iní sa nedokážu správať racionálne vôbec. Na Slovensku sa však nedokážu racionálne správať ani mnohí ľudia aj vo vysokých verejných pozíciách. Z toho, čo som pozorovala zatiaľ, sú to hlavne ľudia v pozíciách moci, [...]

Čaputová nie je, nikdy nebola, a nikdy nebude mojou prezidentkou

19.10.2020

Situáciu na Slovensku som začala viacej sledovať pred pár rokmi, lebo som zvažovala, či sa vrátim aj s rodinou na Slovensko. Potom však, ako zvolili Čaputovú som sa rozhodla, že nie. Aspoň nateraz. Dnes, keď som si prečítala titulky v slovenskej tlači, uistila som sa, že som sa rozhdola správne. Nevrátiť sa, minimálne kým je niekto ako Čaputová prezidentkou. V čase, keď [...]

Prečo Covid-19 viac nezasiahol Japonsko ale Slovensko?

19.10.2020

Občas si popozerám videá, ktoré publikuje na Youtube Dr. John Campbell. Je to nie lekár, ale “nurse” (niečo viacej ako zdravotná sestra na Slovensku ale nie (celkom) lekár); Dr. John Campbell navyše vyučuje a na svojom Youtube kanáli má mnoho poučných videí z biológie, aj z medicíny. Od začiatku pandémie tiež publikuje takmer denne videá o tejto pandémii. Niektoré z [...]

Koronavírus / Covid-19 / Ochranný oblek /

Slovensko hlási 1312 nových prípadov Covidu-19

26.10.2020 10:03, aktualizované: 10:44

Viac ako tisíc pacientov s potvrdeným koronavírusom, resp. podozrením naň je hospitalizovaných. Z ochorenia sa celkovo vyliečilo už viac ako 10-tisíc pacientov.

Bielorusko / Minsk /

V Bielorusku sa začali protestné štrajky proti Lukašenkovi

26.10.2020 09:31

V Minsku sa uplynulú nedeľu konala protestná akcia nazvaná "Národné ultimátum“, ktorá sa podľa očitých svedkov stala jednou z najmohutnejších za posledné roky.

Náhorný Karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa navzájom obvinili z porušovania tretieho prímeria

26.10.2020 09:04

Znepriatelené strany sa už dohodli na prímerí dvakrát: najskôr 10. októbra a potom 18. októbra. Ani jedno z týchto prímerí sa nedodržiavalo.

Ján Šanta

Šanta: Kováčik má jedinú miestenku - do väzenia

26.10.2020 08:00

O funkciu generálneho prokurátora sa uchádza aj Ján Šanta. Ak by sa ním stal, vyzval by ľudí, ktorí komunikovali s Kočnerom, aby opustili rady prokuratúry.