Založ si blog

Čaputová nie je, nikdy nebola, a nikdy nebude mojou prezidentkou

Situáciu na Slovensku som začala viacej sledovať pred pár rokmi, lebo som zvažovala, či sa vrátim aj s rodinou na Slovensko. Potom však, ako zvolili Čaputovú som sa rozhodla, že nie. Aspoň nateraz.

Dnes, keď som si prečítala titulky v slovenskej tlači, uistila som sa, že som sa rozhdola správne. Nevrátiť sa, minimálne kým je niekto ako Čaputová prezidentkou. V čase, keď sa deje, čo sa deje, mimochodom na celom svete, Čaputová namiesto toho aby podporila svojho premiéra, tak, aspoň ako to vidím ja, z toho, čo je spublikované v dennej tlači (denníkov hlavného prúdu), tak robí problémy. Teda, žiada vysvetľovania, a podobne.

Ja som sa tiež ocitla v nezávidenia hodnej situácii. Denne sa musím stretávať s ľuďmi pracujúcimi v zdravotníctve, s takými, ktorí pracujú s prevažne starými ľudmi. S tými, s ktorými sa stretávam, keď som povedala, že na Slovensku otestujú každého na Covid-19, tak mi každý povedal, že to je veľmi dobre.

Čaputovej nedochádza, čo sa deje vo svete? Tiež podľahla hláškam slovenských konšpiračných médií, ktoré trestuhodne demoralizujú značnú časť obyvateľstva na Slovensku? Čo urobila preto, aby sa situácia v tejto sfére aspoň troška znormalizovala? Urobila vôbec niečo pre ľudí v tejto dobe? Mám na mysli niečo, čím by iniciovala zníženie počtu nakazených a následne tých, ktorí na túto situáciu okolo pandémie Covid-19 doplatia žitovmi? Lebo takí ľudia budú, ktorí na toto mnohí doplatia životmi a zdravím.

Navyše, kým je niekto ako Čaputová vraj hlavnou veliteľkou ozbrojených síl, v takej krajine by som sa ja nikdy necítila bezpečne. Na tento post totiž patrí niekto, kto dokáže myslieť strategicky správne a to Čaputová, podľa môjho názoru, nevie, nedokáže, a nikdy nedokázala.

Mimochodom, čo urobila preto, aby sa ľudia začali správať smerom k Matovičovi, premiérovi Slovenskej republiky, ktorý, mimochodom, rozmýšľa a koná strategicky správne, s úctou, aká danému postu náleží?

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.