Založ si blog

Fico ma dnes totálne znechutil

Fico povedal (5:50),

“… považujem za škandál a považujem za spáchanie trestného činu, a verím, že prokuratúra to bude stíhať, keď novinári zverejnili mená sudcov a ako kto hlasoval, pretože takto sa vytvára neuveriteľný nátlak na sudcu …”

(7:02)

“..dúfam, že nebudete spochybňovať moje skúsenosti v oblasti ústavného práva a medzinárodného práva z ľudských práv …”

***

Nuž ja niečo viem o tom, akú minimálne jednu skúsenosť má Fico z oblasti medzinárodného práva v oblasti ľudských práv. Podnet na ESĽP podala moja svokra vtedy, keď bol Fico agentom pre zastupovanie Slovenskej republiky na ESĽP v Štrasburgu. Podnet podala preto, lebo jednoducho nemala inú možnosť domôcť sa nápravy. Po podaní sťažnosti na súd mohol napríklad Fico zjednať nápravu veľmi jednoducho a rýchlo. Neskôr tá reprezentácia Slovenska spočívala aj v tom, že Slovenská republika klamala aj na tomto súde. Asi je čestnejšie klamať.

Vraj ministerstvo rozhodlo. Len zabudli priznať, že do dnešného dňa to rozhodnutie, ktorým vraj uznali nárok mojej už nebohej svokry jej doteraz nedoručili. Nikdy to rozhodnutie nedoručili. Moja nebohá svokra získala len kópiu tohoto rozhodnutia tak, že si vyžiadala v roku 2006 na MH SR  podľa práva na informácie, kópiu jej spisu, ktorý viedli na MSPMN SR (ktoré sa neskôr zlúčilo s MH SR) a aj to jej v prvom kole nevyhoveli a musela sa vtedy odvolávať k vtedajšiemu ministrovi MH SR,  aby vôbec dostala niečo zo spisu vo veci, ktorej bola vtedy účastníčkou konania. Originál rozhodnutia o Vyporiadaní jej reštitučného nároku o ktorom vraj rozhodli 4. marca 1997  jej nikdy nedoručili.

Išlo tu tiež o ľudské práva. Konkrétne o právo na spravodlivý súdny proces (kam patrilo aj rozhodovanie o reštitučnom nároku na úrovni vtedajšieho ministerstva) ako aj o práve na majetok. Klamstvo, ktoré vtedy Slovenská republika prezentovala aj na medzinárodnom súde pre ľudské práva malo za následok aj, že reštitúciu mojej svokry sa nikdy nepodarilo dotiahnuť do konca.

***

Človek by predpokladal, že niekto, kto o sebe tvrdí, že je expert na právo, ako to Fico o sebe tvrdí, že taký človek bude rozumieť tomu, že prečo musí byť rozhodnutie ministerstva riadne doručené oprávnenej osobe a aj toto doručenie musí byť riadne vykonané. Tiež by človek očakával, že takýto expert bude vedieť, ako vyzerá doručenie rozhodnutia a že o čom to celé je, prečo sa to robí a tak ďalej.

***

Zo sobotných dialógov 12. septembra 2020 som sa však dozvedela, že Ficovi asi viacej záleží na nejakých imaginárnych, len jemu známych práv vrahov, či tým/tej, ktorá figurovala v sprostredkovaní či objednaní týchto a možno aj iných vrážd.

 

Ja sa len zamýšľam, že prečo mu viacej záleží na nejakých vrahoch ako na poctivých ľuďoch. Asi za tým bude niečo viacej.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.