Založ si blog

Fico ma dnes totálne znechutil

Fico povedal (5:50),

“… považujem za škandál a považujem za spáchanie trestného činu, a verím, že prokuratúra to bude stíhať, keď novinári zverejnili mená sudcov a ako kto hlasoval, pretože takto sa vytvára neuveriteľný nátlak na sudcu …”

(7:02)

“..dúfam, že nebudete spochybňovať moje skúsenosti v oblasti ústavného práva a medzinárodného práva z ľudských práv …”

***

Nuž ja niečo viem o tom, akú minimálne jednu skúsenosť má Fico z oblasti medzinárodného práva v oblasti ľudských práv. Podnet na ESĽP podala moja svokra vtedy, keď bol Fico agentom pre zastupovanie Slovenskej republiky na ESĽP v Štrasburgu. Podnet podala preto, lebo jednoducho nemala inú možnosť domôcť sa nápravy. Po podaní sťažnosti na súd mohol napríklad Fico zjednať nápravu veľmi jednoducho a rýchlo. Neskôr tá reprezentácia Slovenska spočívala aj v tom, že Slovenská republika klamala aj na tomto súde. Asi je čestnejšie klamať.

Vraj ministerstvo rozhodlo. Len zabudli priznať, že do dnešného dňa to rozhodnutie, ktorým vraj uznali nárok mojej už nebohej svokry jej doteraz nedoručili. Nikdy to rozhodnutie nedoručili. Moja nebohá svokra získala len kópiu tohoto rozhodnutia tak, že si vyžiadala v roku 2006 na MH SR  podľa práva na informácie, kópiu jej spisu, ktorý viedli na MSPMN SR (ktoré sa neskôr zlúčilo s MH SR) a aj to jej v prvom kole nevyhoveli a musela sa vtedy odvolávať k vtedajšiemu ministrovi MH SR,  aby vôbec dostala niečo zo spisu vo veci, ktorej bola vtedy účastníčkou konania. Originál rozhodnutia o Vyporiadaní jej reštitučného nároku o ktorom vraj rozhodli 4. marca 1997  jej nikdy nedoručili.

Išlo tu tiež o ľudské práva. Konkrétne o právo na spravodlivý súdny proces (kam patrilo aj rozhodovanie o reštitučnom nároku na úrovni vtedajšieho ministerstva) ako aj o práve na majetok. Klamstvo, ktoré vtedy Slovenská republika prezentovala aj na medzinárodnom súde pre ľudské práva malo za následok aj, že reštitúciu mojej svokry sa nikdy nepodarilo dotiahnuť do konca.

***

Človek by predpokladal, že niekto, kto o sebe tvrdí, že je expert na právo, ako to Fico o sebe tvrdí, že taký človek bude rozumieť tomu, že prečo musí byť rozhodnutie ministerstva riadne doručené oprávnenej osobe a aj toto doručenie musí byť riadne vykonané. Tiež by človek očakával, že takýto expert bude vedieť, ako vyzerá doručenie rozhodnutia a že o čom to celé je, prečo sa to robí a tak ďalej.

***

Zo sobotných dialógov 12. septembra 2020 som sa však dozvedela, že Ficovi asi viacej záleží na nejakých imaginárnych, len jemu známych práv vrahov, či tým/tej, ktorá figurovala v sprostredkovaní či objednaní týchto a možno aj iných vrážd.

 

Ja sa len zamýšľam, že prečo mu viacej záleží na nejakých vrahoch ako na poctivých ľuďoch. Asi za tým bude niečo viacej.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

potopenie, utopenie, plávanie, smrť, more, voda, ruka

V rybníku pri Hrušove sa topila dvojica, ženu vytiahli, muža sa nepodarilo zachrániť. Zrejme účinkoval alkohol

22.06.2024 20:44

Na miesto prišli aj hasiči - potápači z Rimavskej Soboty.

USS Theodore Roosevelt

Americká lietadlová loď priplávala do Soulu na trojstranné vojenské cvičenie

22.06.2024 19:45

Japonskom zintenzívnilo vojenský výcvik po tom, čo Rusko podpísalo zmluvu o strategickom partnerstve s KĽDR.

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

bachmut

Škaredá, nepochopiteľná, prekrútená a hlúpa. Náhodný záznam z kamery zachytáva hrôzy na fronte na Ukrajine

22.06.2024 16:50

Miestami roztrasená snímka zachytáva vojakov v zákope, ako sa snažia zorganizovať evakuáciu spolubojovníkov, ktorí uviazli v prvej línii.