Založ si blog

Fico ma dnes totálne znechutil

Fico povedal (5:50),

“… považujem za škandál a považujem za spáchanie trestného činu, a verím, že prokuratúra to bude stíhať, keď novinári zverejnili mená sudcov a ako kto hlasoval, pretože takto sa vytvára neuveriteľný nátlak na sudcu …”

(7:02)

“..dúfam, že nebudete spochybňovať moje skúsenosti v oblasti ústavného práva a medzinárodného práva z ľudských práv …”

***

Nuž ja niečo viem o tom, akú minimálne jednu skúsenosť má Fico z oblasti medzinárodného práva v oblasti ľudských práv. Podnet na ESĽP podala moja svokra vtedy, keď bol Fico agentom pre zastupovanie Slovenskej republiky na ESĽP v Štrasburgu. Podnet podala preto, lebo jednoducho nemala inú možnosť domôcť sa nápravy. Po podaní sťažnosti na súd mohol napríklad Fico zjednať nápravu veľmi jednoducho a rýchlo. Neskôr tá reprezentácia Slovenska spočívala aj v tom, že Slovenská republika klamala aj na tomto súde. Asi je čestnejšie klamať.

Vraj ministerstvo rozhodlo. Len zabudli priznať, že do dnešného dňa to rozhodnutie, ktorým vraj uznali nárok mojej už nebohej svokry jej doteraz nedoručili. Nikdy to rozhodnutie nedoručili. Moja nebohá svokra získala len kópiu tohoto rozhodnutia tak, že si vyžiadala v roku 2006 na MH SR  podľa práva na informácie, kópiu jej spisu, ktorý viedli na MSPMN SR (ktoré sa neskôr zlúčilo s MH SR) a aj to jej v prvom kole nevyhoveli a musela sa vtedy odvolávať k vtedajšiemu ministrovi MH SR,  aby vôbec dostala niečo zo spisu vo veci, ktorej bola vtedy účastníčkou konania. Originál rozhodnutia o Vyporiadaní jej reštitučného nároku o ktorom vraj rozhodli 4. marca 1997  jej nikdy nedoručili.

Išlo tu tiež o ľudské práva. Konkrétne o právo na spravodlivý súdny proces (kam patrilo aj rozhodovanie o reštitučnom nároku na úrovni vtedajšieho ministerstva) ako aj o práve na majetok. Klamstvo, ktoré vtedy Slovenská republika prezentovala aj na medzinárodnom súde pre ľudské práva malo za následok aj, že reštitúciu mojej svokry sa nikdy nepodarilo dotiahnuť do konca.

***

Človek by predpokladal, že niekto, kto o sebe tvrdí, že je expert na právo, ako to Fico o sebe tvrdí, že taký človek bude rozumieť tomu, že prečo musí byť rozhodnutie ministerstva riadne doručené oprávnenej osobe a aj toto doručenie musí byť riadne vykonané. Tiež by človek očakával, že takýto expert bude vedieť, ako vyzerá doručenie rozhodnutia a že o čom to celé je, prečo sa to robí a tak ďalej.

***

Zo sobotných dialógov 12. septembra 2020 som sa však dozvedela, že Ficovi asi viacej záleží na nejakých imaginárnych, len jemu známych práv vrahov, či tým/tej, ktorá figurovala v sprostredkovaní či objednaní týchto a možno aj iných vrážd.

 

Ja sa len zamýšľam, že prečo mu viacej záleží na nejakých vrahoch ako na poctivých ľuďoch. Asi za tým bude niečo viacej.

Vraj ja nechápem analógie

12.09.2020

Vraj mediálna objednávka. Vraj to bola analógia procesu Kočnera s procesom s Horákovou. Blbosť. O žiadnu analógiu s procesom s Horákovou sa v prípade procesu so Zsuzsovou a s Kočnerom nejednalo a ani nemôže nikdy jednať. Môj osobný názor je, že sudkyňa mala Kočnera odstaviť ihneď ako toto vyslovil. A môj osobný názor je tiež, že za to, že sudkyňa neodstavila [...]

Malígne mediálne premývanie mozgov “expertami” na Slovensku

10.09.2020

Vypočula som si ďaľší mediálny skvost. “Rozhovor so sociologičkou k rozsudku v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej„. Tie skvosty, čo tam tá expertka sociologička zabľabotala, to v normálnom svete nemá obdobu. Vraj, napríklad: “ Možno aj ten dôkaz tej nezávislosti senátu je to, že tam nemožno očakávať dáku totálnu zhodu, že tam nedošlo k synergii. [...]

Vypočula som si ďaľšie bláboly z Infovojny; podľa “vyštudovaných” “expertov” “práva” vraj verejnosť nemá právo vedieť ako hlasoval senát   

09.09.2020

Nuž, na Slovensku “podľa zákona” ľudia vraj nemajú právo vedieť asi nič. Zrejme podľa určitých veľmi divných ľudí (napr. z Infovojny, resp. ich hostí) majú asi jednoduchí a ľahko manipulovateľní ľudia právo len na povinné premývanie mozgov, resp. na sústavné a absurdné pokusy o premývanie mozgov. Zdravím týmto Infovojnu. Nuž, na Slovensku, kde je všetko [...]

Recep Tayyip Erdogan

Turecko nevylučuje nové rokovania s Gréckom, varuje pred sankciami EÚ

20.09.2020 21:20

Turecko s Gréckom by mohli čoskoro obnoviť rozhovory ohľadom svojich sporov o prieskum ťažby ropy a zemného plynu.

minsk bielorusko násilie polícia demonštrant protest

Počas protestných akcií v Bielorusku zadržali viac ako 130 ľudí

20.09.2020 20:13

Najviac ľudí - asi 80 - bolo zadržaných v Minsku, kde sa konal pokojný Pochod spravodlivosti.

Alexej Navaľnyj

Vedec, ktorý sa podieľal na vývoji novička, sa ospravedlnil Navaľnému

20.09.2020 15:55

Mirzajanov vyslovil predpoklad, že Navaľnyj sa z otravy zotaví, no tento proces bude trvať takmer jeden rok.

Lucia Ďuriš Nicholsonová / SaS /

Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS

20.09.2020 14:21

Vo funkcii si vie sám seba predstaviť aj minister školstva Branislav Gröhling.