Založ si blog

Vraj ja nechápem analógie

Vraj mediálna objednávka. Vraj to bola analógia procesu Kočnera s procesom s Horákovou.

Blbosť.

O žiadnu analógiu s procesom s Horákovou sa v prípade procesu so Zsuzsovou a s Kočnerom nejednalo a ani nemôže nikdy jednať.  Môj osobný názor je, že sudkyňa mala Kočnera odstaviť ihneď ako toto vyslovil. A môj osobný názor je tiež, že za to, že sudkyňa neodstavila Kočnera keď toto vyslovil, že by si to s ňou mala vybaviť súdna rada.

Žijem v Kanade a tu som videla, že sudca prišiel o talár za meší prešľap. Konkrétne, keď sa v jednom prípade vyjadril nevhodne napríklad na tému o ženách.

Tu nemôže ísť o žiadnu analógiu, lebo Horáková bola nevinná. Nespáchala žiadnu vlastizradu ani žiaden iný zločin. Jednalo sa o čistú politickú objednávku smerom od Stalina. Kdežto v prípade s Kočnerom a Zsuzsovou sú tu reálne mŕtvoly, stal sa skutočný zločin. Jedná sa o skutočné vraždy na objednávku.

Čo sa písalo o tomto prípade zavraždeného Kuciaka, a jeho snúbenice, nebola mediálna masáž (v denníkoch hlavného prúdu), ale opis faktov. Nikto tu nenapísal niečo v zmysle, “Odsúdenie odmeníme, oslobodenie potrestáme”, ako kedysi napríklad napísali v jednom denníku na Slovensku v 50-tych rokoch. Tiež sa vtedy jednalo o nevinného človeka. Jeho meno bolo Ivan Schavernoch, ale to je nie teraz podstatné. (Tam by sa snáď mohlo hovoriť o nejakej analógii s procesom s Horákovou.)

Lenže o Kočnerovi ani o Zsuzsovej nikto nič takéto v tomto zmysle nespublikoval.

Napísať, že Milada Horákova nebola žiadne neviniatko môže naozaj len skutočný alebo ignorant, alebo veľmi amorálny človek.

Okrem toho, ja si myslím, že keď v tlači, aj v tej konšpiračnej, či v komentároch, sú ponechané takéto veci, ako prirovnávanie procesu s Kočnerom s procesom s Horákovou, tak to naozaj nerobí slovenskej mediálnej scéne vo svete dobré renomé. Ono si to ľudia mimo Slovenska všimnú takéto prešľapy v slovenskej mediálnej scéne.

V prípade Kočner a Zsuzsová, ak nejaká mediálna masáž existuje, tak tá v konšpiračných médiách, kde perfídne opisujú Zsuzsovú ako nejakú obeť, snáď od nejakých trolov, ktorí sú alebo takí zadubení, alebo sú zaplatení.

PS: Záverom by som rada podotkla, že ja som sa k vine alebo nevine Kočnera nikdy verejne ani neverejne nevyjadrila. Pretože jeho vinu/nevinu neviem posúdiť a ani nechcem posudzovať. Verejne som sa vyjadrovala len k tomu, že v prípade Zsuzsovej, po vypočutí jej záverečnej reči, som ja na 100% presvedčená, že je vinná. A týmto tiež netvrdím, že Kočner je v tejto veci nevinný, ale len toľko, že na základe informácií, ktoré som si našla, to neviem ja osobne posúdiť, a ani sa k tomu nechcem vyjadrovať.

 

PS1: Pre štrkáč, 16:21: Čo sa týka procesov v 50-tych rokoch, netreba sa strápňovať v komentároch, stačí si naštudovať históriu.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.

leopard 1

Švajčiarsky Ruag sa vzoprel vláde. Ukrajine chce poslať 96 vyradených Leopardov

01.06.2023 12:06

Tanky Švajčiarsko kúpilo z Talianska. Armáda ich chcela upraviť a ďalej predať alebo ich použiť na náhradné diely.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Trojročný chlapec prežil pád z okna na štvrtom poschodí

01.06.2023 12:04

Chlapček dopadol priamo na chodník pred bytovým domom.