Založ si blog

Kde ja vidím skutočnú príčinu smrti George Floyda

Ako po prvé, nikde v médiách som nenašla, ako a prečo došlo k zatknutiu George Floyda. Ja osobne mám problém uveriť, že privolaný policajt sa z ničoho nič vrhol na Floyda, zhodil ho k zemi a sadol si mu na krk a to všetko bez toho, aby dostal George Floyd šancu vysvetliť prečo, okrem iného, platil falošnou bankovkou. Tejto rozprávke ja jednoducho neverím.

V médiách koluje amatérske video, ktoré zachytáva policajta, ktorý sedí niekoľko minút na George Floydovi. Neviem, či takto učia policajtov zatýkať previnilcov, ktorí sa bránia zatknutiu. Mám teraz na mysli oficiálne učebnice ohľadne tejto tématiky.

Čo som sa v médiách nedočítala je vyjadrenie druhej strany. Ohľadne daného policajta som sa len niekde dočítala, že jeho manželka vraj podala žiadosť o rozvod. To však nepovažujem za relevantné k danej veci. Tieto informácie, ohľadne toho, ako a prečo došlo k zatknutiu Floyda som v médiách nenašla ani keď som sa ich snažila dohľadať.

Teda suma sumárum, médiá hlavného prúdu opäť podávajú nevyvážené spravodajstvo keďže dokumentujú len následok a nie príčinu. Navyše mám pocit, že keď by ktokoľvek chcel niečo zverejniť o konkrétnej príčine, ktorá k danému zatýkaniu viedla, že by dané zverejnenie bolo okamžite odcenzurované. A toto mediálne násilie, keď mi médiá vnucujú ich naratív o chudáčikovi Floydovi mi, aby som sa priznala, už veľmi lezie na nervy.

***

Dnes mi Youtube kanál ponúkol toto video,  v ktorom nejaký doktor Mike Hansen analyzuje príčinu Floydovej smrti. Pozrela som to, si ale ja s jeho vysvetlením nesúhlasím, nižšie napíšem prečo. Čo ma ale na jeho videu zaujalo je náhľad do pitevnej správy Floyda, ktorý je v danom videu vidieť v 17 minúte a 15-tej sekunde.

V tejto pitevnej správe je uvedená ako príčina smrti, že George Floyd zomrel na následky kardiopulmonárnej zástavy ako následok policajného zákroku, obmedzenia, a kompresia krku. (Cardiopulmonary arrest complicating law enforcement subdual, restraint. And neck compression.)

Ako ďaľšie signifikantné údaje: “Arteriosclerotic and hypertensive heart disease, fentanyl intoxication, recent methamphetamine use”, teda po slovensky voľný preklad, arteriosklerotická choroba srdca a hypertenzia, intoxikácia fentanylom a nedávne užitie methamphemínu.

Čo som v pitevnej správe nevidela je v akom stave bol mozog Floyda, teraz ma zaujíma vo vzťahu k jeho užívaniu narkotík a drog.

***

Niekde v nejakých diskusiách som sa dočítala, ale to sú nie potvrdené informácie, že Floyd mal dlhý zoznam kriminálnych činov, ktorých sa dopustil vo svojom živote.

Takže som si urobila obraz o ňom. Kriminálnik, ktorý užíval drogy zrejme vo veľkom.

A čo som sa dočítala v médiách hlavného prúdu? Na vine je Trump! (Samozrejme, s danou tézou nesúhlasím.)

***

Ja to vidím celé inak. Keď by Floyd bol býval viedol počestný a usporiadaný život, tak by ho nebolo bývalo treba zatýkať. A navyše, zrejme pri zatýkaní kládol odpor. Lebo ja osobne neverím tomu, že policajt má radosť z toho, keď musí používať násilie pri zatýkaní kohokoľvek. A ak náhodou áno, tak do policajného zboru nepatrí. (Môj názor je taký, že ľudské zdroje by mali takýchto uchádzačov do policajného zboru odfiltrovať.)

***

Keď zatýkaný kladie takýto odpor, tak sa, podľa môjho názoru, môže stať aj takáto tragédia, teda, že ten, kto je zatýkaný neprežije. Nemyslím si však, že daný policajt ráno išiel do práce s tým, že nejakého kriminálnika zavraždí. To je ďaľšia vec, ktorej neverím v tomto príbehu.

Čomu však ja verím je, že niektorí z tých, ktorí sa zúčastnili protestov, išli “protestovať” s úmyslom páchať zlo. Teda zapaľovať autá, strielať po okoloidúcich, či majiteľoch obchodov, či aj po policajtoch. A keď už sme pri tom, dokonca aj po ‘čiernych’ policajtoch. Po takých, ktorí žili usporiadaným a čestným životom. Napríklad (čierny) policajt na dôchodku David Dorn, ktorého zabili v rámci protestov vraj za smrť Floyda. Opis čierny som dala do zátvorky, pretože ja nepovažujem za podstatné opisovať farbu pleti kohokoľvek. David Dorn bol jednoducho človek, ktorý žil čestne a statočne a určite si nezaslúžil takúto smrť.

Pokojný protest je jedna vec, vypaľovanie, lúpenie, ničenie majetkov, obchodov, reštaurácií, súkromného majetku ľudí, napríklad áut a, vybíjanie výkladov či obchodov a podobne, nemá s pokojným protestom absolútne nič spoločné. A presne naopak, ľudia majú právo na bezpečnosť proti takýmto elementom v spoločnosti.

Taktiež, napádanie prezidenta Spojených štátov za amorálny život, aký, podľa môjho názoru, viedol Floyd, nemá nič spoločné s právom na pokojný protest. Po prvé, policajti v USA patria nie pod federálnu vládu ale pod lokálne či mestské vlády. Skôr mi to celé pripadá ako nejaké cielené divadlo pre neznalých proti Trumpovi, pretože sa blížia prezidentské voľby a médiá hlavného prúdu chcú na neho nahádzať čo najviacej hnoja aby zmanipulovali zmanipulovateľných. V preklade, aby demokrati tentokrát uchopili koryto.

***

Záverom, ja ako príčinu smrti Floyda vidím jeho spôsob života, ktorý bol napríklad v prísnom kontraste života David Dorna. Floyd užíval ilegálne drogy, páchal zločiny. Podľa môjho názoru žil ako lump a v tom ja vidím skutočnú príčinu jeho smrti.

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Osem 13 až 16 ročných dievčat v Toronte v nedeľu, 18. decembra 2022, krátko po polnoci spoločne zavraždili 59 ročného muža

21.12.2022

Priznám sa, že ma dnes dorazili lokálne správy tu v Toronte. Vraj osem dievčat vo veku 13 až 16 rokov spoločne zavraždili 59 ročného muža. Nechápem, ako sa toto môže stať kdekoľvek na svete a už tobôž nie v jednej najvyspelejšej, najdemokratickejšej, na život jednej z najlepších krajín na svete, v liberálnej demokracii; aspoň tak hovoria o Kanade. V tejto vraj úžasnej [...]

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.