Založ si blog

Trump sa na tlačovej konferencii vyhrážal pozastavením finacovania Svetovej zdravotníckej organizácii. Že by sa mohlo ísť o korupciu na najvyššej úrovni v SZO?

Na tlačovej konferencii v utorok večer 7. apríla 2020 kritizoval Donal Trump Svetovú zdravotnícku organizáciu, ďalej len SZO. Po anglicky WHO, čo je acronym z ‘World Health Organization’.

Trump kritizoval SZO lebo vraj zamlčala informácie o koronavíruse COVID-19. Trump argumentoval, že SZO dostáva od USA obrovské množstvá peňazí, a tvrdí, že USA platia najväčšiu časť príjmov SZO. Trump kritizoval tiež SZO za to, že nesúhlasila s jeho uzavretím hraníc s Čínou, keď obmedzil dopravu pre cestujúcich z Číny do USA od dňa 31. januára 2020.

Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus ešte 3. februára 2020 tvrdil, že takéto reštrikcie zákazu vycestovania z Číny sú vraj neopodstatnené. Tedros Adhanom Ghebreyesus je generálnym riaditeľom SZO od roku 2017.

Trump kritizoval SZO, že nemali pravdu, a že nemali pravdu v mnohých ďaľších veciach. Taktiež skritizoval SZO, že zmeškala príležitosť na zlikvidovanie pandémie. Citát,

“They called it wrong, they called it wrong, they missed the call.”

Trump tiež kritizoval SZO, že akceptuje dáta ohľadne COVID-19 vírusu tak, ako ich Čína reportuje.

Na svojom twitteri o 11:04 doobeda dňa 7. apríla 2020 Trump doslovne napísal toto, citujem:

The W.H.O. really blew it. For some reason, funded largely by the Unites States, yet very China centric. We will be giving that a good look. Fortunately I rejected their advice on keeping our borders open to China early on. Why did they give us such a faulty recommendation?

***

V momente, keď píšem tento blog, John Hopkins Institute uvádza 398 185 potvrdených prípadov nákazy s COVID-19 v USA. Z toho v tejto chvíli je to 12 844 tých, ktorí na túto nákazu už zomreli.

***

Tedros Adhanom Ghebreyesus je generálnym riaditeľom SZO od roku 2017. Je prvým Afričanom v tejto roli, pôvodom z Etiópie, dnes Eritrey, a prvým generálnym riaditeľom SZO, ktorý nie je lekárom. Tedros Adhanom Ghebreyesus je pôvodným povolaním mikrobiológom.

Podľa môjho názoru, v kontexte dnešných udalostí je prinajmenšom zaujímavá informácia z Wikipédie, v súvislosti s voľbou SZO v máji 2017, ohľadne ututlania troch epidémií cholery v Ethiópii v rokoch 2006, 2009, a 2011, ktoré boli údajne nesprávne označované za vodnú hnačku. V týchto rokoch bol Tedros Adhanom Ghebreyesus ministrom zdravotníctva v Etiópii.

Tesne pred týmito voľbami v SZO priniesol NY Times dňa 15. mája 2017 článok “Candidate to Lead the W.H.O. Accused of Covering Up Epidemics , ktorý článok označila Health Policy Watch  za ohováračskú kampaň proti Tedrosovi v čase volieb generálneho tajomníka SZO.

Podľa Wikipédie je politicky Tedros Adhanom Ghebreyesus z Tigray People’s Liberation Front, údajne agresívnej komunistickej strany, ktorá údajne dotovala Tedros Adhanom Ghebreyesus miliónmi dolárov v jeho kandidatúre na post generálneho riaditeľa SZO.

***

7. apríl sa po celom svete oslavuje ako svetový deň zdravia pretože 7. apríl 1948 sa považuje za dátum vzniku Svetovej zdravotníckej organizácie. Tento rok však nie je dôvodom na oslavy ale na zamyslenie sa nad tým, prečo sa Svetová zdravotnícka organizácia viditeľne spreneverila svojej funckii a misii, čoho dôsledkom sú obrovské straty na životoch, a budú ešte stúpať, obrovské množstvo nakazených s COVID-19 a tiež obrovské materiálne škody ako aj nadchádzajúca recesia.

***

A ja si dokonca myslím, že to všetko veľmi smrdí obrovskou a neospravedlniteľnou korupciou na najvyšších miestach v Svetovej zdravotníckej organizáci.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.