Založ si blog

Dr. Campbell COVID-19 video z 9. marca 2019

Dr. John Campbell, teraz už asi na dôchodku, robí osvetu tak, že okrem iných lekcií a informácií zo sveta medicíny má video blog o koronavíruse. Do tohoto svoj vlogu denne pridáva nové videá.

Dr. John Campbell sledujú ľudia z celého sveta, vrátane lekárov, ktorí v rôznych častiach sveta liečia chorých na COVID-19 vírus a s takýmito lekármi z mnohých krajín je v emailovom kontakte.

 

Dnešný vlog, z 9. marca, začína ako obyčajne s číslami. S počtom nakazených, to býva jeho prvé číslo dňa. Ku dnešnému dňu je to oficálne vyše 110 tisíc ľudí.

Pokračuje s troma základnými číslami. 80%, 15%, 5%. 80% ľudí bude mať miernu chorobu.15% ľudí bude mať signifikantnejšiu chorobu, ktorí možno budú potrebovať nejaké lekárske ošetrenie, napríklad terapiu oxygénom. Tvrdí, že sa očakáva, že 5% ľudí, ktorí budú exponovaní tomuto COVID-19 vírusu kriticky ochorie. Ak týchto 5% nedostane správnu lekársku pomoc, tak to vraj výrazne zvýši úmrtnosť na tento vírus. Tvrdí, že ak veľa ľudí ochorie takto odrazu, že on nevie o žiadnom zdravotnom systéme vo svete, ktorý by toto zvládol. Tvrdí, že rozhodnutia majú byť prijaté také, ktoré tento fakt budú brať do úvahy.

Pokračuje tým, že 20% ľudí nemusí mať žiadne symptómy, čo považuje on za problém, pretože títo sú asymptomatickí nosiči vírusu, ktorí môžu nainfikovať iných ľudí. Toto považuje za dôvod, prečo sa tento virus tak rýchlo šíri a tvrdí, neklamte sa, tento vírus sa šíri a šíri sa rýchlo. Zdôrazňuje, že v tomto prípade sa jedná o pred symptomatické šírenie vírusu. Konkrétne, že ľudia, pretože nemajú žiadne symptómy, nemajú šajny, že sú nakazení, že šíria nákazu ďalej. Inkubačná doba je vraj jeden až 14 dní, ale vraj sa našli aj pacienti s dlhšou inkubačnou dobou, hoci typických je 6, 7 dní inkubačnej doby.

Pokračuje ďalej s tým, že toto je nie sezónna nádcha. Typické príznaky sú vraj nie sople, ale veľmi často, hoci nie vždy suchý kašeľ, teploty, niektorí vraj majú gastrointestinálne ťažkosti, ako hnačka, je im na zvracanie, majú bolestivé svaly a únavu.

***

Ďalej pokračuje prehľadom správ o COVID-19 zo sveta.

Začína Veľkou Britániou. Vraj od nedele u nich pribudlo 64 prípadov, na suma sumárum 273 dokopy, pričom traja už zomreli. Čo však považuje za signifikatné, že vraj z epicentra Milána majú v Británii povolenie pristávať lietadlá, vraj dnes ich pristálo 17 z Milána.

Opäť zdôrazňuje, že tri štádiá epidemiologického vypuknutia sú: individuálne prípady, skupinové prípady a prenos v rámci celých komunít.

 

A ďalej v podstate cepuje politikov. Tvrdí, že v tejto fáze je potrebná globálna kontrola COVID-19. Ale to, čo je dnes v realite, je medzinárodné cestovanie. Čo by ste vraj očakávali je, že na letisku ich bude kompletná infekčná kontrola, cestujúci dávaní do karantény, signifikatné množstvo testovania, kompletné zdravotné prehliadky samozrejmosťou, a všetky samozrejmé nevyhnuté opatrenia na zabránenie šírenia sa tohoto vírusu ako lokálna reakcia na globálne obmedzenie šírenia sa COVID-19. To je vraj to, čo by človek očakával od rozvinutej krajiny ako Británia vraj. Čo však vraj majú je cestujúci promenádujúci sa cez colnicu a pasovú kontrolu bez absolútne žiadnych opatrení či lekárskych kontrol a žiadnych informácií zbieraných. Žiadne proaktívne opatrenia. Údajne ani žiadne reaktívne opatrenia. Postoj vlády Británie je vraj ten, že žiadne kontroly na letiskách sú vraj nie potrebné, lebo vraj posádka lietadla monitoruje cestujúcih počas letu.

Na toto Dr. John podotkol len toľko, že síce posádky lietadiel robia svoju prácu dobre, ale, že on pracoval v zdravotníctve 40 rokov a vraj on by nedokázal takto povedať, že ktorý cestujúci je nakazený s COVID-19 a ktorý nie. Takže nechápe, ako sa toto má očakávať od posádky lietadla, aby to vedela. Proste postoj vlády Veľkej Británie ho značne irituje a považuje ho za nezodpovedný. Vraj týmto cestujúcim z Milána je odporúčané, aby sa na 14 dní dali do karantény. Vraj odporúčané, nie prikázané. Nechápe.

Rozčuľuje ho, že v Británii je vraj kopec ľudí naspäť v práci takých, ktorí sa včera vrátili z Talianska. Lebo vraj niektorí z nich určite sú asymptomatickí nosiči tohoto COVID-19 a nakazia ním takto ďaľších.

Celé toto komentuje ako nedostatočnú reakciu.

***

Pokračuje komentovaním situácie v USA. Vraj už v 45 štátoch sú schopní vraj tento COVID-19 testovať. V 33 štátoch v USA majú vraj prenos COVID-19 v rámci celých komunít. V Oregone (keď email vtedy len 14 prípadov) vyhásili výnimočný stav.

***

Taliansko, vraj pribudlo 1400 prípadov. Nemocnice v Taliansku sú vraj preťažené. Čo vraj hovorí taliansky ministerský predseda.

***

Pokračuje Južnou Kóreou. Vraj ďaľších 51 mŕtvych. Celkovo 7.478 prípadov. Ale, vraj v Južnej Kórey otestovali viacej ako 140 tisíc ľudí. A preto vraj tam majú pomerne veľmi nízku úmrtnosť k počtu nakazených, len niečo okolo 0.68 percenta. Údajne preto, lebo zachytia aj asymptomatických nosičov vírusu.

Zdôrazňuje, že tento vírus aby prežil potrebuje žit vo vnútri ľudských buniek, takže aby sme vykynožili tento vírus je nutné zabrániť jeho šíreniu od človeka k človeku, čo sa dá jedine karanténami dosiahnuť, čo údajne v Južnej Kórey robia.

***

Na záver videa okrem každodenného zdôraznenia potreby pravidelného umývania a správneho umývania rúk a tiež obmedzenia podávania rúk vyzýva všetkých, ktorí sa vrátili z Talianska, aby sa na 14 dní dali do karantény. Lebo vraj nejde len o nich samých, ale ide aj o ich rodinu, známych, kolegov, ide o všetkých.

Končí tým, že zdravotná starostlivosť patrí ľudom od ľudí a pre ľudí, teda znánym sloganom “Of the people, by the people, for the people”, ktorý si upravil na “Health care is of the people, by the people, for the people” a chce aby to mal každý na pamäti.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

SR Bratislava ZMOS predseda Božik nový BAX

Združenie miest a obcí Slovenska vníma zo strany vlády ochotu načúvať samosprávam

01.06.2023 15:01

Rokovanie s predstaviteľmi vlády upriamilo pozornosť na záležitosti, ktoré je ešte potrebné upraviť a zmeniť.

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.