Založ si blog

Infovojna je jeden veľký dezinformačný web plný hoaxov

Občas toto médium sledujem. Alebo možno lepší termín bude občas počúvala, sledovala. Pretože každý seriózny človek, ktorý im naletel, musí pomerne rýchlo zistiť, že sa jedná len o veľmi neseriózne sociálne médium, ktoré zverejňuje hoaxy.

Napríklad tento posledný s https://www.infovojna.sk/article/video-odhalenie-falsovania-kocnerovej-threemy.

Tak po prvé, neverím tomu, že znalecký posudok na túto Threema aplikáciu dával súdu hochštapler formátu Ľuboša Hricu. Jednoducho zavádzač a hochštapler, čo sa týka jeho “objavov” a publikovaných tvrdení ohľadne Threema.

Vo videu tento Hrica ukazuje, ako možno zmeniť obsah správ v aplikácii Threema. Samozrejme, že sa obsah týchto správ dá zmeniť, keďže tieto správy sú uložené v nejakom súbore. A tento súbor sa dá nejakou inou aplikáciou otvoriť a prepísať. Hrica použil Excel, ale prepísať súbor sa dá samozrejme aj inými aplikáciami. Veď aj na mesiac sa dá zaletieť. Všeličo sa dá.

Lenže je tu jeden veľmi dôležitý háčik. A to ten, že keď by niekto takýmto primitívnym spôsobom, ako to predviedol Ľuboš Hrica menil dátový súbor, ktorý v aplikácii používa Threema, tak v tomto dátovom súbore zanechá stopy ako po prvé. A navyše to “riešenie” na prepísanie daného dátového súboru, ktorý Threema v aplikácii používa si vyžaduje vymazanie pôvodného dátového súboru a jeho nahradenie modifikovaným dátovým súborom. A to je niečo, čo si všimne pri podrobnej analýze daného mobilu každý súdny znalec v danej špecializácii, teda každý expert v oblasti “Computer forensics”.  Dala som tu link na článok z Wikipédie na tému „Computer forensics“, lebo si myslím, že daná referencia pre tieto účely nadmieru postačuje.

Rekonštrukcia súborov vymazaných z počítačovej pamäte je dnes už stará, otrepaná a bežná záležitosť. Ak by niekto s Kočnerovým mobilom manipuloval takýmto primitívnym spôsobom, ako to prezentuje vo svojom videu Ľuboš Hrica, tak by tam v pozadí zostali stopy, ktoré nielen forenznému expertovi v kybernetike jednoducho neujdú. Je to taká elementárna vec, ktorú si myslím, že by zvládol každý jeden absolvent kybernetiky. Mimochodom, ja tiež, ak by som musela.

Neverím tomu, že dnes existuje seriózny expert v oblasti kybernetiky, ktorý by naletel tejto do neba volajúcej sprostosti, ktorú prezentuje vo svojom videu Ľuboš Hrica.

***

A čo sa týka Jany Teleki, snáď vo svete už okrem Infovojny neexistuje žiadne iné médium, ktoré by jej choré výplody spublikovalo. Daným článkom, ktorý jej spublikovala Infovojna však prekročila daná Jana Teleki všetky tolerovateľné medze.

Fakt je, že nikto si žiadnu objednávkovú verziu Threemy nerobil. Fakt je, že Peter Tóth a ani nikto iný Kočnerov mobil nemanipuloval. A fakt je aj to, že Kočner je nie prvý prípad, kde “Computer forensic science” zásadne pomohla k vyriešeniu zločinov. A asi to nie je ani posledný prípad.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Matteo Messina Denaro / Cosa Nostra /

Dva dni bol v kóme. Zomrel jeden z najhľadanejších mafiánskych bossov Denaro

25.09.2023 14:20

Ako člen Cosa Nostry spáchal alebo naplánoval desiatky vrážd, vrátane bombových útokov.

Novy izraelsky tank Merkava Barak

Izrael má nové tanky Barak, ktoré využívajú umelú inteligenciu

25.09.2023 14:00

Ak chce mať veliteľ tanku lepší prehľad o situácii okolo svojho vozidla, musí sa vystrčiť z poklopu. V Izraeli sa to však stáva minulosťou. Do výzbroje zavádzajú novú generáciu obrnencov, ktoré využívajú umelú inteligenciu.

Péter Szijjártó

Už by bol na Mesiaci. Szíjartó strávil v lietadlách tento rok 550 hodín, zrejme prekoná rekord

25.09.2023 13:51

Maďarský minister rokmi lieta a viac a viac, vlani nalietal 440-tisíc km.

LGBTI, protest, dúhová vlajka

Rodičia a priatelia LGBTI+ ľudí apelujú na všetkých rodičov, aby sa spolu s nimi postavili na obranu detí

25.09.2023 13:26

Združenie zdôraznilo, že ich deti sú živí ľudia, nie žiadna ideológia.