Založ si blog

Infovojna je jeden veľký dezinformačný web plný hoaxov

Občas toto médium sledujem. Alebo možno lepší termín bude občas počúvala, sledovala. Pretože každý seriózny človek, ktorý im naletel, musí pomerne rýchlo zistiť, že sa jedná len o veľmi neseriózne sociálne médium, ktoré zverejňuje hoaxy.

Napríklad tento posledný s https://www.infovojna.sk/article/video-odhalenie-falsovania-kocnerovej-threemy.

Tak po prvé, neverím tomu, že znalecký posudok na túto Threema aplikáciu dával súdu hochštapler formátu Ľuboša Hricu. Jednoducho zavádzač a hochštapler, čo sa týka jeho “objavov” a publikovaných tvrdení ohľadne Threema.

Vo videu tento Hrica ukazuje, ako možno zmeniť obsah správ v aplikácii Threema. Samozrejme, že sa obsah týchto správ dá zmeniť, keďže tieto správy sú uložené v nejakom súbore. A tento súbor sa dá nejakou inou aplikáciou otvoriť a prepísať. Hrica použil Excel, ale prepísať súbor sa dá samozrejme aj inými aplikáciami. Veď aj na mesiac sa dá zaletieť. Všeličo sa dá.

Lenže je tu jeden veľmi dôležitý háčik. A to ten, že keď by niekto takýmto primitívnym spôsobom, ako to predviedol Ľuboš Hrica menil dátový súbor, ktorý v aplikácii používa Threema, tak v tomto dátovom súbore zanechá stopy ako po prvé. A navyše to “riešenie” na prepísanie daného dátového súboru, ktorý Threema v aplikácii používa si vyžaduje vymazanie pôvodného dátového súboru a jeho nahradenie modifikovaným dátovým súborom. A to je niečo, čo si všimne pri podrobnej analýze daného mobilu každý súdny znalec v danej špecializácii, teda každý expert v oblasti “Computer forensics”.  Dala som tu link na článok z Wikipédie na tému „Computer forensics“, lebo si myslím, že daná referencia pre tieto účely nadmieru postačuje.

Rekonštrukcia súborov vymazaných z počítačovej pamäte je dnes už stará, otrepaná a bežná záležitosť. Ak by niekto s Kočnerovým mobilom manipuloval takýmto primitívnym spôsobom, ako to prezentuje vo svojom videu Ľuboš Hrica, tak by tam v pozadí zostali stopy, ktoré nielen forenznému expertovi v kybernetike jednoducho neujdú. Je to taká elementárna vec, ktorú si myslím, že by zvládol každý jeden absolvent kybernetiky. Mimochodom, ja tiež, ak by som musela.

Neverím tomu, že dnes existuje seriózny expert v oblasti kybernetiky, ktorý by naletel tejto do neba volajúcej sprostosti, ktorú prezentuje vo svojom videu Ľuboš Hrica.

***

A čo sa týka Jany Teleki, snáď vo svete už okrem Infovojny neexistuje žiadne iné médium, ktoré by jej choré výplody spublikovalo. Daným článkom, ktorý jej spublikovala Infovojna však prekročila daná Jana Teleki všetky tolerovateľné medze.

Fakt je, že nikto si žiadnu objednávkovú verziu Threemy nerobil. Fakt je, že Peter Tóth a ani nikto iný Kočnerov mobil nemanipuloval. A fakt je aj to, že Kočner je nie prvý prípad, kde “Computer forensic science” zásadne pomohla k vyriešeniu zločinov. A asi to nie je ani posledný prípad.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.