Založ si blog

Prečo sa bojím koronavírusu COVID-19

 1. Pretože toto je nový typ vírusu, na ktorý nikto na zemeguli nemá imunitu.
 2. Pretože podľa vyjadrenia WHO 3.4% tých, ktorí sa nakazia týmto vírusom, zomrie. Väčšinou starí ľudia, ľudia trpiacimi aj inými chorobami (pľúcne choroby, srdcové choroby, vysoký krvný tlak, cukrovka, rakovina, …).
 3. Pretože tento vírus sa šíri kvapôčkovou infekciou a tento vírus zotrváva na rôznych povrchoch až niekoľko dní.
 4. Pretože proti tomuto vírusu dnes ešte neexistuje účinné očkovanie.
 5. Pretože aj ľudia, ktorí ešte nemajú symtómy nákazy infikujú iných.
 6. Pretože na tento vírus neexistujú dnes účinné lieky.
 7. Pretože mnohí ľudia, ktorí sa ním nakazia, budú potrebovať ventilátory a intenzívnu starostlivosť, ktorú, ak sa nakazí priveľa ľudí odrazu jednoducho túto starostlivosť nebude možné zabezpečiť každému. (Ak sa nakazí odrazu milión ľudí v krajine ako napr. Slovensko (naozaj len príklad, lebo to isté platí na kdekoľvek inde na svete), a z nich sto tisíc bude v určitom štádiu choroby odkázané na ventilátor a intenzívnu starostlivosť, aká je šanca, že každý takúto starostlivosť dostane? Pretože personál, prístroje, …
 8. Pretože svet je dnes v mnohých prípadoch riadený ľuďmi, ktorí sú nie zodpovední a ktorí takúto hrozbu berú na ľahkú váhu. Napríklad nezrušenie neesenciálnych hromadých akcií, ako napr. religiózne stretnutia a aktivity (návštevy kostolov), rôzne športové podujatia či festivaly (to sa týka aj Olympiády, ktorá sa má uskutočniť toto leto), divadielných či filmových predstavení, a tak ďalej. Sem patria aj všetcia tí zamestnávatelia, ktorí by mohli umožniť prácu z domu, ale neurobia tak, a sem patrí aj umožnenie online formy vzdelávania namiesto tej v klasických triedach.
 9. Pretože vo svete je príliš veľa nezodpovených a egoistických ľudí, ktorým je úplne jedno, že nakazia iných svojim nie zodpovedným správaním sa.
 10. Pretože vo svete dnes existuje príliš veľa nedovzdelaných a hlúpich politikov, ktorí nechápu, že najlepšou obranou ľudstva proti tomuto novému vírusu COVID-19 je znemožniť tomuto vírusu, aby sa množil. To by sa dalo dosiahnuť, ale iba keď sa na vrcholové miesta v politike a inde dostanú len ľudia, ktorí sa sú ochotní celoživotne vzdelávať tak, aby dokázali robiť zodpovedné rozhodnutia, keď je to potrebné napríklad aj na záchranu životov iných, napr. čo sa týka aj COVID-19.
 11. Pretože na svete ale aj na Slovensku ich je príliš veľa nezodpovedných médií, ktoré dávajú priestor rôznym hochštaplerom a pokútnym šarlatánom, či antivakcinárom, ktorí majú dosť veľký vplyv na mnohých ľudí, ktorí potom svojim nezodpovedným správaním sa ohrozujú iných ľudí na životoch. Čo sa týka antivakcinárov, o tých si myslím, že zvyšujú počet zbytočných testov na COVID-19 v týchto dňoch na Slovensku, pretože teraz sa evidentne testujú aj ľudia, ktorí prišli z oblastí výskytu COVID-19 a ktorí majú ‘len obyčajnú chrípku’, proti ktorej existuje účinné očkovanie. Ak by sa boli bývali zaočkovali proti tej ‘obyčajnej sezónnej chrípke’, neboli by chorí a nebolo by ich treba testovať ani na COVID-19 a ušetrili by sa peniaze.
 12. Pretože som v minulosti chrípku prekonala, v dobe, keď sa ešte bežne neočkovali všetcia, a pamätám sa, že to bolo strašné. 41°C teploty, strašná únava, a tak ďalej. Žiadna chrípka nie je sranda a táto COVID-19 je ešte horšia. A to aj na bežnú chrípku ľudia aj umierajú a nielen na túto COVID-19.

Viď https://www.youtube.com/watch?v=FN6S7jrAb8Q ale aj všetky predošlé videá tohoto autora k danej problematike vírusu COVID-19.

A tiež: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 a https://www.youtube.com/watch?v=XjEacUyp4vY.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.