Založ si blog

Čo sa stalo Čaputovej keď ide o starodôchodcov?

Má kŕč v ruke? Že sa vraj teraz nebude vyjadrovať, keď ide o našich hlavne starodôchodcov? O jej vyjadrenie tu nejde, tu ide o jej podpis, ktorý žiaľ musí dať pod tento zákon prijatý Národnou radou Slovenskej republiky. Žiaľ, aby nadobudol platnosť, musí ho podpísať táto osoba.

Ja sa pýtam, čo jej bráni podpísať zákon o 13. dôchodku ihneď, ešte pred voľbami?

Ide totiž hlavne o tých starších dôchodcov, ktorí pracovali celý život ale preto, lebo inflácia plus rôzne poplatky či zdražovania základných potrieb rástli rýchlejšie ako valorizácia dôchodkov, teraz títo dôchodcovia, ktorí odišli do dôchodkov v 90-tych rokoch, majú dôchodky už neprimerane nízke a mnohokrát nemajú dosť ani na jedlo a lieky keď zaplatia za poplatky za bývanie. Nehovoriac už o iných potrebách. A ide samozrejme aj o tých ďaľších dôchodcov.

Čaputová nie je, a nikdy nebude mojou prezidentkou pretože podľa môjho názoru nemá žiadnu empatiu ani sociálne cítenie. Osoba, ktorá má empatiu a sociálne cítenie nikdy nebude mať potrebu robiť ani sekundu okolky s podpísaním takéhoto zákona. Preto ona nepatrí, podľa môjho názoru, na post prezidentky Slovenskej republiky.

Post prezidenta Slovenskej republiky by nikdy nemala zastávať žiadna osoba, ktorej je priťažko zobrať do ruky pero a podpísať zákon, ktorý schválila Národná rada Slovenskej republiky, ktorým sa spláca aspoň časť dlhu, ktorý máme voči staršej generácii, ktorá celý život tvrdo pracovala a teraz má mať právo na pokojnú starobu.

Je morálnou povinnosťou osoby v úrade prezidenta tento zákon podpísať ihneď a to bez absolútne akýchkoľvek výhovoriek.

Konšpirácie čip, čip, čip

26.03.2020

V týchto dňoch zošívam deku z takých uháčkovaných štvorcov z rôznych zvyškov priadze. Možno dám popis neskôr na samostatný blog. Ale o to teraz nejde. Popri tom zošívaní som si s manželom pustila Infovojnu. Tú z 25. marca, veď predsa zábava musí byť. Ani dnes Adrián s Norbertom nesklamali a o dobrú silvestrovskú zábavu sa postarali, napriek tomu, že dnes bol 25. marec [...]

Môj názor je, že globalizmus nateraz jednoducho zlyhal

24.03.2020

Čo sa týka zládnutia COVID-19 myslím si, že globalizmus úplne zlyhal. Namiesto toho, aby si globalizmus s týmto vírusom poradil keď ešte bolo možné ho eradikovať ako boli postupne eradikované SARS a MERS, tak sa tento vírus roznosil po celom svete a okrem stratách na životoch a zdraví ohrozuje teraz aj globálnu ekonomiku a všetko. Myslím si, že keď by kompetentné zložky [...]

Kanada dnes o polnoci uzatvára hranice s USA ohľadne všetkej neesenciálnej dopravy.

20.03.2020

Ministerský predseda Kanady Justin Trudeau, ktorý je sám v karanténe, pretože jeho žena je jedna z tých, ktorá mala pozitívny test na COVID-19, dnes zo svojej rezidencie oznámil ďaľšie z opatrení ohľadne boja proti celosvetovej pandémii COVID-19. Po vzájomnej dohode s prezidentom USA ide o uzatvorenie 8 893 kilometrov dlhej hranice medzi Kanadou a USA, teda najdlhšej hranice na [...]

pocasie-1-4-2020

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február

31.03.2020 21:08

Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR

31.03.2020 17:47

Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

Jarmila Urbancová

Urbancová končí na Najvyššom súde

31.03.2020 16:43

Urbancová odchádza z justície potom, čo ju zadržala a obvinila NAKA pre podplácanie v kauze Technopol. V súčasnosti je vyšetrovaná na slobode.

Irán USA Rúhání revolúcia islamská výročie oslavy vlajka

USA predĺžili platnosť výnimiek zo sankcií uvalených na Irán

31.03.2020 16:20

USA predlžujú výnimky i napriek tomu, že len minulý týždeň zaviedli nové sankcie voči dvadsiatim Iráncom a spoločnostiam, ktoré údajne podporovali šiitské milície v Iraku zodpovedné za útoky na americké vojenské základne.