Občas toto médium sledujem. Alebo možno lepší termín bude občas počúvala, sledovala. Pretože každý seriózny človek, ktorý im naletel, musí pomerne rýchlo zistiť, že sa jedná len o veľmi neseriózne sociálne médium, ktoré zverejňuje hoaxy.
Napríklad tento posledný s https://www.infovojna.sk/article/video-odhalenie-falsovania-kocnerovej-threemy.
Tak po prvé, neverím tomu, že znalecký posudok na túto Threema aplikáciu dával súdu hochštapler formátu Ľuboša Hricu. Jednoducho zavádzač a hochštapler, čo sa týka jeho “objavov” a publikovaných tvrdení ohľadne Threema.
Vo videu tento Hrica ukazuje, ako možno zmeniť obsah správ v aplikácii Threema. Samozrejme, že sa obsah týchto správ dá zmeniť, keďže tieto správy sú uložené v nejakom súbore. A tento súbor sa dá nejakou inou aplikáciou otvoriť a prepísať. Hrica použil Excel, ale prepísať súbor sa dá samozrejme aj inými aplikáciami. Veď aj na mesiac sa dá zaletieť. Všeličo sa dá.
Lenže je tu jeden veľmi dôležitý háčik. A to ten, že keď by niekto takýmto primitívnym spôsobom, ako to predviedol Ľuboš Hrica menil dátový súbor, ktorý v aplikácii používa Threema, tak v tomto dátovom súbore zanechá stopy ako po prvé. A navyše to “riešenie” na prepísanie daného dátového súboru, ktorý Threema v aplikácii používa si vyžaduje vymazanie pôvodného dátového súboru a jeho nahradenie modifikovaným dátovým súborom. A to je niečo, čo si všimne pri podrobnej analýze daného mobilu každý súdny znalec v danej špecializácii, teda každý expert v oblasti “Computer forensics”. Dala som tu link na článok z Wikipédie na tému „Computer forensics“, lebo si myslím, že daná referencia pre tieto účely nadmieru postačuje.
Rekonštrukcia súborov vymazaných z počítačovej pamäte je dnes už stará, otrepaná a bežná záležitosť. Ak by niekto s Kočnerovým mobilom manipuloval takýmto primitívnym spôsobom, ako to prezentuje vo svojom videu Ľuboš Hrica, tak by tam v pozadí zostali stopy, ktoré nielen forenznému expertovi v kybernetike jednoducho neujdú. Je to taká elementárna vec, ktorú si myslím, že by zvládol každý jeden absolvent kybernetiky. Mimochodom, ja tiež, ak by som musela.
Neverím tomu, že dnes existuje seriózny expert v oblasti kybernetiky, ktorý by naletel tejto do neba volajúcej sprostosti, ktorú prezentuje vo svojom videu Ľuboš Hrica.
***
A čo sa týka Jany Teleki, snáď vo svete už okrem Infovojny neexistuje žiadne iné médium, ktoré by jej choré výplody spublikovalo. Daným článkom, ktorý jej spublikovala Infovojna však prekročila daná Jana Teleki všetky tolerovateľné medze.
Fakt je, že nikto si žiadnu objednávkovú verziu Threemy nerobil. Fakt je, že Peter Tóth a ani nikto iný Kočnerov mobil nemanipuloval. A fakt je aj to, že Kočner je nie prvý prípad, kde “Computer forensic science” zásadne pomohla k vyriešeniu zločinov. A asi to nie je ani posledný prípad.
Korektnosť sa končí keď sa opýtaš ako sa ...
Takto to vypadá keď píše blog človek, čo ...
No nehovor Zorinka a co ta doviedlo k tomuto ...
Hoci sa v tejto oblasti nevyznám, tvoj názor ...
no, mas svoj osobny nazor, napisala si ho na ...
Celá debata | RSS tejto debaty