Založ si blog

Dúfam, že sa nenájde nikto, kto bude voliť PS/Spolu

Dúfam v to po prečítaní titulky v Denníku N.  Dúfam, pretože to, čo najviacej potrebuje dnes Slovensko je, okrem iného, naučiť mládež slušnému správaniu sa. Je nutné zabrániť každej zložke, ktorá demoralizuje mládež a deti, v ďaľších aktivitách. Všetko naznačuje tomu, že Trubanova strana naváža či povzbudzuje mládež navštevujúcu aj základné alebo stredné školy na predvolebné mítingy určené pre dospelých ľudí, ktorí sú zapísaní v zozname voličov.

Ak sa ukáže, že strana PS/Spolu inicializovala účasť týchto detí a tejto, možno ešte školopovinnej mládeže, tak by mal generálny prokurátor iniciovať zrušenie tejto politickej strany, ktorá aj takýmto spôsobom demoralizuje mládež.

***

Pre mládež má byť totiž absolútne ale absolútne TABU aby sa pokúšali blokovať cestu komukoľvek, či sa jedná o predstaviteľov ĽSNS alebo kohokoľvek iného. Fyzicky blokovať cestu komukoľvek je jednoducho OFF LIMIT. Ak sa takéhoto správania sa dopustili deti navštevujúce základnú školu alebo strednú školu, mala by nasledovať znížená známka zo správania. Lenže, dnes sa správanie detí a stredoškolskej mládeže už neznámkuje, však? Tak toto je potom výsledok takejto sprostej politiky dnešných dní.

Deti a mládež je treba vychovávať. Nastavovať im mantinely odkiaľ-pokiaľ je súčasťou zdravej výchovy. Ak to Truban a jeho politická strana nechápe, tak v právnom štáte musí nastúpiť zákon. Navádzanie detí či mládež na to, aby boli drzé, aby blokovali dospelým ľuďom cestu, aby pokrikovali po dospelých ľuďoch, je demoralizovanie detí a mládeže, ktoré ich vážne poškodzuje v ich zdravom psychickom vývoji.

Navyše pre mládež je tiež neakceptovateľné, aby sa zúčastňovali takýchto predvolebných mítingov. Predvolebné mítingy sú pre voličov zapísaných v zozname voličov. Nie pre žiakov základných či stredných škôl. Nie sú to voliči.

Deti navštevujúce základné školy či študujúce na stredných školách sa musia najskôr naučiť ako sa správať. Teda neblokovať nikomu cestu ako po prvé. Pretože fyzicky blokovať cestu komukoľvek je trestný čin; minimálne je to priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. K dospelým sa musia deti navštevujúce základné a stredné školy správať slušne a s patričnou úctou.

***

Detto, čo to je za “výchova”, citujem z článku:

otočil som sa smerom k mamke so slovami, že už ide provokovať,

Čo robia sociálne pracovníčky? Za čo sú platené? Takáto “výchova” akú predvádza daná matka si totiž akútne žiada predvolanie danej matky na príslušný úrad a zásah sociálnej kurately v danej rodine.

***

Čo je ešte horšie je, že tieto elementárne princípy ako aj to, že deti sa majú správať slušne, že je úplne OFF LIMIT aby si mohli dovoliť fyzicky blokovať cestu komukoľvek a iné podobné drzé správanie sa, nechápu ani novinári zamestnaní v Denníku N.

Akákoľvek podpora nevhodného správania sa detí a mládeže, aké predviedli decká na antimítingu strany PS/Spolu, napr. blokovanie cesty tým, ktorí sa zúčastnili predvolebného mítingu ĽSNS, vrátane Milana Mazureka, je ohrozovaním mravnej výchovy detí a mládeže. Detto, navádzanie detí a mládeže na takéto správanie sa ohrozuje mravnú výchovu detí a mládeže. Zdá sa mi, že na toto sú pragrafy aj v slovenskom tresnom práve.

 

Aktualizované: 12:04, 16. február, 2020: K daným podobným prejavom dokazujúce poruchy správania sa patrí aj keď tuším v Pieštanoch to bolo, keď tam pokrikovali školopovinné decká rôzne vulgárne nadávky 70+ ročným ženám odchádzajúcich z predvolebného mítingu ĽSNS. Čo robí polícia či sociálna kuratela?

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vladimir Putin

Putin dorazil do KĽDR, stretne sa s Kimom. Ruského prezidenta v Kórei sprevádza aj šéf Roskosmosu

18.06.2024 20:40

Šéfa Kremľa strávi v KĽDR dva dni, potom navštívi Vietnam.

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo viac ako 300 Egypťanov, väčšina z horúčav. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 21:02

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Borisa Kollára po Krajniakovi opustil ďalší člen. Zo Sme rodina odišiel Peter Pčolinský

18.06.2024 19:43, aktualizované: 20:56

Peter Pčolinský bol v minulosti podpredsedom hnutia.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.