Založ si blog

Dôvod väzby? Mínus 21 stupňov.

Prišla zima, prišiel mráz. Máme tu v tomto momente, keď píšem tento, blog mínus 11 stupňov Celzia. Ale ráno bolo mínus 21 stupňov Celzia.

Síce mám na pozemku niekoľko dobre zaizolovaných mačacích prístreškov, ale táto krásavica, tu nižšie na obrázku, ich ohrdla a spáva pod cyprusmi na mojom priedomku. Dobre, akceptujem, keď je len taká mierna zima. Ale včera večer boli zverejnené v správach “extreme cold”, teda “extrémny chlad” výstrahy.

Táto krásavica navyše nevie používať mačací záchodík, a okrem toho trpí niečím na spôsob klaustrofóbie, akonáhle je v nejakom uzavretom priestore. Napríklad vo vnútri domu. Nemôžem ju držať spolu s mojimi dvoma mačkami, pretože táto sa chytiť a naložiť do nosiča a navštíviť veterinárku, jednoducho nedá. A aj keď by som ju nejakým zázrakom zvládla naložiť do nosiča, ešte by sa musela slušne správať u veterinárky. Nehovoriac o tom, že by som ju musela dokázať naložiť do toho nosiča presne vtedy, keď by som mala časenku u veterinárky. Takže musí byť v iných priestoroch ako moje zvyšné dve mačky a preto ju držím v garáži. Ďaľší dôvod je, že ihneď ako budú vonkajšie teploty prijateľnejšie, ju vypustím, po čom sa na jeden deň stratí ale následne sa vráti s tým, či môžeme obnoviť naše kamarátstvo. To znamená, že jej budem dávať pravidelne jesť.

Teraz pozerám na predpoveď počasia. Ešte tu budeme mať veľmi veľkú zimu okolo 19-teho februára, čo je len pár dní. Autom nepotrebujeme dovtedy nikam ísť. (Lebo keď otvorím garáž, tak samozrejme vybehne. V takom teple ako je v garáži ju už nechytím. Skúšala som minule, keď bola v garáži, lebo sme museli vtedy niekam ísť, ale musela som ustúpiť a nechať ju ujsť, inak by bola na mňa vtedy zaútočila.)

Pred dvoma rokmi strávila v mojej garáži 6 týždňov s dvoma ďaľšími pouličkami. Z tých jedna už asi nežije a jedna sa adoptovala k jednému susedovi.

Ak ju zajtra alebo v nedeľu vypustím, (v nedeľu má byť plus 4 stupne), tak ju už určite nedokážem chytiť vtedy, keď tu bude opäť takáto obrovská zima.

Ihneď potom, ako skončila v garáži, kde má všetko vrátane improvizovanej mačacej postele, mačacieho záchodíka, stravy a vody, plusové teploty okolo 6 stupňov, aj kocúrnika obyčajného (po anglicky ‘catnip’), nastal srdcervúci nárek, ktorý nejakú tú chvíľu trval. Ale ráno som ju videla sa po dlážke prevaľovať na chrbátiku a dokonca prišla ku mne, keď som jej dávala mačacie cukríky.

Čo sa týka tých teplôt v garáži, nie je tam až tak teplo ako v dome, ale keďže viem, že ju pustím ihneď ako sa vylepší počasie, tak si nemyslím, že by som jej urobila dobre, keď by bola v prostredí s teplotami plus 22.

Čo poviete, keďže sa začala v tejto mojej ochrannej väzbe slušne správať, tak jej ju troška nadĺžime, nie na dlho, len kým sa trošku vylepší počasie a kým tie najväčšie mrazy odídu?

 

 

 

 

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.