Založ si blog

Prípad Nicholsonová

Pozrela som si včera nejakú reláciu medzi Luciou Ďuriš-Nicholsonovou a Erikom Tomášom. No, tak musím konštatovať, že ten chlap vydrží naozaj veľa. Vydržať tak dlho sedieť vedľa tejto osoby, na to treba fakt nervy.

Neskôr som sa dozvedela, že ona a Beblavý podali trestné oznámenia a Lucka vycapila to svoje na Facebook. Inak nechápem, že o čom je cenzúra na FB, keď tam ten paškvil nechali, ale dobre, aspoň som si ten výtvor mohla prečítať.

Lucka podala trestné oznámenie, síce som sa nedočítala, že na koho, to si máme akože my obecenstvo, bez ktorého sa žiadna hysterka nezaobíde, domyslieť.

Vraj

§ 326 Zneužívanie právomoci verejného činiteľa

(1) Verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech,

  1. a) vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu,
  2. b) prekročí svoju právomoc, alebo
  3. c) nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci alebo z rozhodnutia súdu,

potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.

 

Naozaj by ma zaujímalo, že akú škodu mal kto úmysel spôsobiť tým, že zdvihne rodinné prídavky, či tým, že dôchodcom pridajú 13-ty dôchodok. Naozaj neviem, že akú škodu tým mal kto komu spôsobiť alebo zadovážiť inému neoprávnený prospech.

A v čom mal kto čo vykonávať spôsobom odporujúcim zákonu? A ktorému zákonu? Snáď nie nejakému rokovaciemu poriadku či programu? A prečo zájsť až tak ďaleko, prečo sa neuspokojiť napríklad s výpožičným poriadkom v miestnej knižnici? Niekto prekročí výpožičnú lehotu, nuž poďme naň podať trestné oznámenie. Alebo čo tak taký školský poriadok? Poďme utekať na políciu aj s novinármi hlavného prúdu a s televíznymi kamerami, podávať trestné oznámenia. Nech sa tam tí policajti neulievajú a pátrajú.

Lebo Národná rada tri týždne pred voľbami už nie je Národná rada SR a poslanci sú už nie poslanci. Poslanci už iba môžu brať plat, rokovať nesmú, lebo to je podľa našej Lucky trestný čin.

***

Viete, ono to Ficove video s tou materskou škôlkou vyzerá ako vtip, ale tak sa mi zdá, že to žiaľ vtip ani veľmi nie je. Aj Lucka sa pozabudla, lebo Silvester už bol. A prvý apríl je ešte ďaleko.

***

Ale hlavne ma zaujal koncept vedenia politickej kampane, ktorej stratégia vyzerá byť povinnosť Polície SR zabezpečiť, aby sa Lucka a Mivko Beblavý dostali vôbec do NR SR.

Fico ma dnes totálne znechutil

13.09.2020

Fico povedal (5:50), “… považujem za škandál a považujem za spáchanie trestného činu, a verím, že prokuratúra to bude stíhať, keď novinári zverejnili mená sudcov a ako kto hlasoval, pretože takto sa vytvára neuveriteľný nátlak na sudcu …” (7:02) “..dúfam, že nebudete spochybňovať moje skúsenosti v oblasti ústavného práva a medzinárodného práva z ľudských [...]

Vraj ja nechápem analógie

12.09.2020

Vraj mediálna objednávka. Vraj to bola analógia procesu Kočnera s procesom s Horákovou. Blbosť. O žiadnu analógiu s procesom s Horákovou sa v prípade procesu so Zsuzsovou a s Kočnerom nejednalo a ani nemôže nikdy jednať. Môj osobný názor je, že sudkyňa mala Kočnera odstaviť ihneď ako toto vyslovil. A môj osobný názor je tiež, že za to, že sudkyňa neodstavila [...]

Malígne mediálne premývanie mozgov “expertami” na Slovensku

10.09.2020

Vypočula som si ďaľší mediálny skvost. “Rozhovor so sociologičkou k rozsudku v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej„. Tie skvosty, čo tam tá expertka sociologička zabľabotala, to v normálnom svete nemá obdobu. Vraj, napríklad: “ Možno aj ten dôkaz tej nezávislosti senátu je to, že tam nemožno očakávať dáku totálnu zhodu, že tam nedošlo k synergii. [...]

Recep Tayyip Erdogan

Turecko nevylučuje nové rokovania s Gréckom, varuje pred sankciami EÚ

20.09.2020 21:20

Turecko s Gréckom by mohli čoskoro obnoviť rozhovory ohľadom svojich sporov o prieskum ťažby ropy a zemného plynu.

minsk bielorusko násilie polícia demonštrant protest

Počas protestných akcií v Bielorusku zadržali viac ako 130 ľudí

20.09.2020 20:13

Najviac ľudí - asi 80 - bolo zadržaných v Minsku, kde sa konal pokojný Pochod spravodlivosti.

Alexej Navaľnyj

Vedec, ktorý sa podieľal na vývoji novička, sa ospravedlnil Navaľnému

20.09.2020 15:55

Mirzajanov vyslovil predpoklad, že Navaľnyj sa z otravy zotaví, no tento proces bude trvať takmer jeden rok.

Lucia Ďuriš Nicholsonová / SaS /

Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS

20.09.2020 14:21

Vo funkcii si vie sám seba predstaviť aj minister školstva Branislav Gröhling.