Založ si blog

Prípad Nicholsonová

Pozrela som si včera nejakú reláciu medzi Luciou Ďuriš-Nicholsonovou a Erikom Tomášom. No, tak musím konštatovať, že ten chlap vydrží naozaj veľa. Vydržať tak dlho sedieť vedľa tejto osoby, na to treba fakt nervy.

Neskôr som sa dozvedela, že ona a Beblavý podali trestné oznámenia a Lucka vycapila to svoje na Facebook. Inak nechápem, že o čom je cenzúra na FB, keď tam ten paškvil nechali, ale dobre, aspoň som si ten výtvor mohla prečítať.

Lucka podala trestné oznámenie, síce som sa nedočítala, že na koho, to si máme akože my obecenstvo, bez ktorého sa žiadna hysterka nezaobíde, domyslieť.

Vraj

§ 326 Zneužívanie právomoci verejného činiteľa

(1) Verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech,

  1. a) vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu,
  2. b) prekročí svoju právomoc, alebo
  3. c) nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci alebo z rozhodnutia súdu,

potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.

 

Naozaj by ma zaujímalo, že akú škodu mal kto úmysel spôsobiť tým, že zdvihne rodinné prídavky, či tým, že dôchodcom pridajú 13-ty dôchodok. Naozaj neviem, že akú škodu tým mal kto komu spôsobiť alebo zadovážiť inému neoprávnený prospech.

A v čom mal kto čo vykonávať spôsobom odporujúcim zákonu? A ktorému zákonu? Snáď nie nejakému rokovaciemu poriadku či programu? A prečo zájsť až tak ďaleko, prečo sa neuspokojiť napríklad s výpožičným poriadkom v miestnej knižnici? Niekto prekročí výpožičnú lehotu, nuž poďme naň podať trestné oznámenie. Alebo čo tak taký školský poriadok? Poďme utekať na políciu aj s novinármi hlavného prúdu a s televíznymi kamerami, podávať trestné oznámenia. Nech sa tam tí policajti neulievajú a pátrajú.

Lebo Národná rada tri týždne pred voľbami už nie je Národná rada SR a poslanci sú už nie poslanci. Poslanci už iba môžu brať plat, rokovať nesmú, lebo to je podľa našej Lucky trestný čin.

***

Viete, ono to Ficove video s tou materskou škôlkou vyzerá ako vtip, ale tak sa mi zdá, že to žiaľ vtip ani veľmi nie je. Aj Lucka sa pozabudla, lebo Silvester už bol. A prvý apríl je ešte ďaleko.

***

Ale hlavne ma zaujal koncept vedenia politickej kampane, ktorej stratégia vyzerá byť povinnosť Polície SR zabezpečiť, aby sa Lucka a Mivko Beblavý dostali vôbec do NR SR.

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

Kedy si ja myslím, že bol unesený právny štát na Slovensku

08.01.2024

Dnes som si do pozadia zapla LIVE rozpravu v NR SR o zrušení špeciálnej prokuratúry. Predtým som si vypočula tiež niektoré vysoko afektované prednesy na tlačovej konferencii opozičných strán Michala Šimečku či aj napríklad, podľa môjho názoru, beznádejne amatérske vystúpnie poslankyne Holečkovej, ktorej prejav sa mne osobne zdal vysoko preafektovaný; teda to okrem toho, [...]

tibor gašpar

Tresty sa budú opäť meniť. Koalícia po stopke od Ústavného súdu pripravuje ďalšie úpravy

03.03.2024 13:17

Podľa poslanca Migaľa (Hlas) je na koalícii, respektíve koaličnej rade, či takúto novelu pripraví. Poslankyňa Števulová (PS) odkázala, že by mal zákon prejsť riadnym legislatívnym konaním.

Prezidentka Zuzana Čaputová

Schôdzka Blanára s Lavrovom nás nepriblížila k mieru na Ukrajine, reagovala Čaputová

03.03.2024 12:44

Podľa prezidentky najrýchlejšia cesta k mieru vedie cez ruského prezidenta Putina, keď svojim jednotkám nariadi odísť z Ukrajiny.

Izrael Palestínčania Gaza

Hamas: Prímerie v Gaze môže byť do 24 až 48 hodín, ak Izrael prijme podmienky

03.03.2024 12:04

V Káhire už sú predstavitelia Kataru i vyslanec USA. Izrael svoj tím do Káhiry na rokovania vraj nepošle.

vlajky, hrad, bratislava, slovensko, eú, európska únia

Prieskum SANEP: Súhlasili by ľudia na Slovensku so zrušením práva veta pri hlasovaní v EÚ?

03.03.2024 12:00

Mali by mať malé krajiny ako je aj Slovensko rovnaký hlas ako veľké štáty? Považujete úvahy o zrušení práva veta za obmedzenie malých krajín?