Založ si blog

Prípad Nicholsonová

Pozrela som si včera nejakú reláciu medzi Luciou Ďuriš-Nicholsonovou a Erikom Tomášom. No, tak musím konštatovať, že ten chlap vydrží naozaj veľa. Vydržať tak dlho sedieť vedľa tejto osoby, na to treba fakt nervy.

Neskôr som sa dozvedela, že ona a Beblavý podali trestné oznámenia a Lucka vycapila to svoje na Facebook. Inak nechápem, že o čom je cenzúra na FB, keď tam ten paškvil nechali, ale dobre, aspoň som si ten výtvor mohla prečítať.

Lucka podala trestné oznámenie, síce som sa nedočítala, že na koho, to si máme akože my obecenstvo, bez ktorého sa žiadna hysterka nezaobíde, domyslieť.

Vraj

§ 326 Zneužívanie právomoci verejného činiteľa

(1) Verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech,

  1. a) vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu,
  2. b) prekročí svoju právomoc, alebo
  3. c) nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci alebo z rozhodnutia súdu,

potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.

 

Naozaj by ma zaujímalo, že akú škodu mal kto úmysel spôsobiť tým, že zdvihne rodinné prídavky, či tým, že dôchodcom pridajú 13-ty dôchodok. Naozaj neviem, že akú škodu tým mal kto komu spôsobiť alebo zadovážiť inému neoprávnený prospech.

A v čom mal kto čo vykonávať spôsobom odporujúcim zákonu? A ktorému zákonu? Snáď nie nejakému rokovaciemu poriadku či programu? A prečo zájsť až tak ďaleko, prečo sa neuspokojiť napríklad s výpožičným poriadkom v miestnej knižnici? Niekto prekročí výpožičnú lehotu, nuž poďme naň podať trestné oznámenie. Alebo čo tak taký školský poriadok? Poďme utekať na políciu aj s novinármi hlavného prúdu a s televíznymi kamerami, podávať trestné oznámenia. Nech sa tam tí policajti neulievajú a pátrajú.

Lebo Národná rada tri týždne pred voľbami už nie je Národná rada SR a poslanci sú už nie poslanci. Poslanci už iba môžu brať plat, rokovať nesmú, lebo to je podľa našej Lucky trestný čin.

***

Viete, ono to Ficove video s tou materskou škôlkou vyzerá ako vtip, ale tak sa mi zdá, že to žiaľ vtip ani veľmi nie je. Aj Lucka sa pozabudla, lebo Silvester už bol. A prvý apríl je ešte ďaleko.

***

Ale hlavne ma zaujal koncept vedenia politickej kampane, ktorej stratégia vyzerá byť povinnosť Polície SR zabezpečiť, aby sa Lucka a Mivko Beblavý dostali vôbec do NR SR.

Nicholsonová je pre mňa absolútny morálny suterén

17.02.2020

Pozrela som si nedeľnú reláciu Na Telo s Michalom Kovačičom medzi Luciou Ďuriš-Nicholsonovou a Erikom Tomášom. Okrem toho, že ja viem niečo o násilí, aké dokážu napáchať feministky razenia viac »

Dúfam, že sa nenájde nikto, kto bude voliť PS/Spolu

15.02.2020

Dúfam v to po prečítaní titulky v Denníku N. Dúfam, pretože to, čo najviacej potrebuje dnes Slovensko je, okrem iného, naučiť mládež slušnému správaniu sa. Je nutné zabrániť každej viac »

Dôvod väzby? Mínus 21 stupňov.

14.02.2020

Prišla zima, prišiel mráz. Máme tu v tomto momente, keď píšem tento, blog mínus 11 stupňov Celzia. Ale ráno bolo mínus 21 stupňov Celzia. Síce mám na pozemku niekoľko dobre zaizolovaných viac »

Pellegrini - Matovic

Matovič kritizoval zdravotníctvo, Pellegrini ho vyzval dať verejný prísľub

17.02.2020 19:47

Penta v reakcii odmietla, že by vytiahla 400 miliónov eur z poisťovne Dôvera.

Mešita

Strelca v mešite pri nórskom Osle obvinili z vraždy a terorizmu

17.02.2020 19:34

V čase streľby sa v mešite nachádzali iba traja veriaci a k vážnym zraneniam nedošlo.

zemetrasenie

Lajčák: Slovensko venuje na obnovu Albánska po zemetrasení 250.000 eur

17.02.2020 18:57, aktualizované: 20:06

Albánsko bude mať problémy, ak sa na darcovskej konferencii v Bruseli nevyzbiera aspoň 400 miliónov eur.

Pažiť

Policajti zastavili auto RZP až výstrelmi, vodič bol ťažko opitý

17.02.2020 18:18

Vodičovi pri dychovej skúške zistili 2,06 promile alkoholu.