Založ si blog

Šťastné to 70-te roky minulého storočia

Povedala som si, keď som sa dnes dozvedela, ž Lívia musela stráviť namiesto v škole celé dopoludnie na NAKE, kde musela vysvetľovať svoju kritiku správania sa LGBT príslušníkov, ktorí sa nenáležite správali na verejnosti.

V časoch, keď som ja študovala na strednej škole boli zlaté časy. Naozaj. Ja som totiž zmaturovala a neskôr spromovala na dvoch rôznych VŠ, MFF a STU, bez toho, aby som vedela čokoľvek o LGBTI. Dokonca aj v dobe, keď som už mala dva tituly pred menom som ešte stále nevedela nič o tom, že existujú aj homosexuáli. Musím povedať, že dodnes mi to nechýbalo. Musím tiež konštatovať, že som mala šťastnú mladosť, lebo ma takýmito blbosťami vtedy nezaťažovali a o takýchto veciach sa ľudia vôbec nebavili, teda pokiaľ je mi to známe.

Namiesto toho, aby som sa musela pomaly už na základnej škole, ako je to dnes, učiť o lesbičkách, homosexuáloch, pedofiloch, transsexuáloch, zmene pohlavia a podobných, ak by dnes existovala reálna sloboda vyjadrovania sa, mohla napísať, čo, mojou zábavou bolo v tých časoch hrať šachy, vyšívať, štrikovať, háčkovať, počítať si matematické úlohy, čo bolo kedysi mojou záľubou, či ja som mala aj to šťastie, že som sa mohla na strednej škole dokonca v tej dobe učiť aj programovanie. Naozaj, mojou zábavou počas jednych letných prázdnin, keď som išla z 9. triedy na gymnázium, bolo prepočítavať príklady zo Zbierky maturitných úloh, ktorú som našla u mojej babky na povale, ktorá tam zostala po jednej mojej tetke, ktorá ušla na západ a zabudla sa vrátiť. A mala som vtedy obrovskú radosť, keď som vypočítala príklady správne, resp. keď mi vyšiel rovnaký vysledok ako bolo uvedené vo výsledkoch, či keď som si skúškou správnosti, tam kde sa to dalo, dokázala správny výsledok. Neskôr, počas štúdia na strednej škole som si pre zmenu prepočítavala príklady zo Zbierky úloh z vyššej matematiky od Eliáš, Horvát, Kajan. Čo sa inak prejavilo na jednej písomke z matiky na strednej škole, z integrálov, že kým učiteľ zadával zadanie pre skupinu B, ja som sa prihlásila, že už mám vypočítané zadanie pre skupinu A. Bezchybne samozrejme.

V časoch mojej mladosti si nedokážem predstaviť ani len v najbujnejšom sne, že ak by niekto kritizoval pedofíliu, či LGBTI, že by si ho predvolala NAKA na výsluch. OK, NAKA vtedy neexistovala, ale je úplne vylúčené, že by niekto, kto vtedy kritizoval pedofíliu skončil na policajnom výsluchu kvôli tejto kritike.

Je to celé absurdné.

Ako je vôbec možné, že mladé dievča namiesto toho, aby bola v škole na vyučovaní, musela chodiť na výsluchy NAKA o takýchto veciach namiesto toho aby sa tešila alebo trápila pri riešení úloh z matematiky, fyziky, učila sa prírodopis, biológiu, botaniku, či sa vzdelávala v jazykoch? Lebo to je ako spievali Kotwald a Hložek kedysi v tej pesničke, ktorej názov som si nie celkom istá či môžem ešte beztrestne uviesť, citujem:

to je na co máme léta právě,
to je na co máme správný věk.

Kam táto spoločnosť smeruje, že sa dejú až takéto neprávosti?

 

Aktualizované 14:20 2-feb-2020 pre tiskarienku v dikusii: Ja mám na diplome STU, promovala som v 1992. To si vážne myslíš, že neviem, čo mám na diplome? Lebo vtedy nedávali diplomy takým, ktorí ani nevedeli aký je názov školy. Možno dnes stačí na absolvovanie VŠ sa zúčastňovať “pride” pochodov na zápočty, ale vtedy to tak nebolo. Ešte nejaké otázky či postrehy?

Pripad Nicholsonová pokračovanie

17.02.2020

Pozrela som si nedeľnú reláciu Na Telo s Michalom Kovačičom medzi Luciou Ďuriš-Nicholsonovou a Erikom Tomášom. Okrem toho, že ja viem niečo o násilí, aké dokážu napáchať feministky razenia viac »

Dúfam, že sa nenájde nikto, kto bude voliť PS/Spolu

15.02.2020

Dúfam v to po prečítaní titulky v Denníku N. Dúfam, pretože to, čo najviacej potrebuje dnes Slovensko je, okrem iného, naučiť mládež slušnému správaniu sa. Je nutné zabrániť každej viac »

Dôvod väzby? Mínus 21 stupňov.

14.02.2020

Prišla zima, prišiel mráz. Máme tu v tomto momente, keď píšem tento, blog mínus 11 stupňov Celzia. Ale ráno bolo mínus 21 stupňov Celzia. Síce mám na pozemku niekoľko dobre zaizolovaných viac »

putá / zatykač /

Aktivista sa pripútal k dverám centrály FSB

17.02.2020 20:13

Konstantin Fokin protestoval proti dlhoročným trestom pre siedmich aktivistov za terorizmus.

Pellegrini - Matovic

Matovič kritizoval zdravotníctvo, Pellegrini ho vyzval dať verejný prísľub

17.02.2020 19:47

Penta v reakcii odmietla, že by vytiahla 400 miliónov eur z poisťovne Dôvera.

Mešita

Strelca v mešite pri nórskom Osle obvinili z vraždy a terorizmu

17.02.2020 19:34

V čase streľby sa v mešite nachádzali iba traja veriaci a k vážnym zraneniam nedošlo.

zemetrasenie

Lajčák: Slovensko venuje na obnovu Albánska po zemetrasení 250.000 eur

17.02.2020 18:57, aktualizované: 20:06

Albánsko bude mať problémy, ak sa na darcovskej konferencii v Bruseli nevyzbiera aspoň 400 miliónov eur.