Založ si blog

Čo ja považujem za prejavy nacizmu a fašizmu

Ja nepovažujem za prejavy fašizmu či nacizmu nejaké čísla či spôsoby pozdravu. S výnimkou ‘Heil Hitler’ ale takýto pozdrav ani meno snáď v dnešnej dobe po skončení 2. SV nikto ani nepoužíva; a ak, tak snáď len nejaký duševne chorý blázon. Alebo herci vo filmoch depiktujúcich danú dobu, ale to je o niečom inom, nie o schvaľovaní zverstiev v danej dobe. (Detto neschvaľujem ani používanie swastiky a pod.)

Za prejavy fašizmu a nacizmu ja osobne považujem tie prejavy, ktoré predviedli tí, ktorí vykrikovali na antimítingu ĽSNS, tuším to bolo v Levoči, “Nech žije Kiska!”. Teda konkrétne tie prejavy, keď sa okrem týchto pokrikov vyhrážali účastníkom daného zhromaždenia ĽSNS slovami “Zabime ich!” alebo keď na verejnosti na danom antimítingu tancovali, či poskakovali s fotografiami väzňov v koncentračných táboroch na transparentoch v rukách. Následne sa tomuto davu, v ktorom sa takto vyhrážali, či v ktorom tancovali, či poskakovali s danými dokumentárnymi fotografiami väzňov v koncentračných táboroch poďakovala Irena Biháriová. Poďakovala, nie odsúdila dané fašistické prejavy v danom dave stúpencov Kisku, či ‘PS Spolu’, či ‘Za ľudí’.

Tiež za prejavy fašizmu či nacizmu považujem vulgárne správy posielané napríklad Mazurekovi či Lívii Garčalovej, či keď ju na mítingu fyzicky napadnú, či sa jej vyhrážajú fyzickým napadnutím, pričom sa polícia tomuto nečinne prizerá.

Tiež za prejavy fašizmu či nacizmu považujem ja osobne keď lúpežne prepadnú starú ženu vracajúcu sa z práce tak, že jej spôsobia veľmi vážne zranenia vyžadujúce si nemocničné liečenie po dobu niekoľkých týždňov a niekoľko mesiacov doliečovania, pravdepodobne s trvalými následkami na jej zdraví. Keď napadnú iných ľudí a spôsobia im pritom veľmi vážne zranenia. Keď obťažujú spolužiačky v škole. A keď médiá umožnia takéto prejavy verejne ospravedlňovať tým, že vraj tí, ktorí tú ženu takto beštiálne napadli sú vraj mentálne zaostalé deti, ako to predviedli.

Ja za prejav ani fašizmu a ani nacizmu nepovažujem symboly ale konkrétne skutky. V poslednej dobe tie konkrétne skutky fašizmu či nacizmu predviedli práve tí stúpenci, ktorým ďakovala na mítingu Biháriová, či predtým v inom mediálnom výstupe Truban, či Kiska. Samozrejme, pretože odsudzujem ako fašizmus tak aj nacizmus, nevolím tých, ktorí takéto prejavy verejne schvaľujú. Teda ani tú stranu, ktorej predsedom je Kiska, ani tú, ktorej predsedom je Truban.

 

Mimochodom, o sudkyni Ružene Sabovej si myslím toto:

 

 

 

Aktualizované: 25 po polnoci, 30. 1. 2020:  Dôvod prečo si to myslím o danej sudkyni a aj ďaľších napíšem v druhom dieli k tomuto blogu. Po anglicky sa to v odbornej literature nazýva “The Void-for-Vagueness Doctrine” a týka sa zrozumiteľnosti kriminálneho práva, tzv. Clarity in Criminal Statutes. Lebo to, čo urobili zákonodarcovia aj slovenskí sudcovia z kriminálneho práva je výsmech spravodlivosti, kde odsudzujú ľudí za spôsob pozdravu či za nosenie trička a podobne, ale kde vyhrážanie zabitím či inou formou násilia je v poriadku. Dnes som nestihla. Ale poburuje ma nekompetentnosť slovenských sudcov či ďaľších zákonodarcov, ktorí sa zdá, že túto doktrínu vôbec nepoznajú či nikdy o nej nepočuli.

Nicholsonová je pre mňa absolútny morálny suterén

17.02.2020

Pozrela som si nedeľnú reláciu Na Telo s Michalom Kovačičom medzi Luciou Ďuriš-Nicholsonovou a Erikom Tomášom. Okrem toho, že ja viem niečo o násilí, aké dokážu napáchať feministky razenia viac »

Dúfam, že sa nenájde nikto, kto bude voliť PS/Spolu

15.02.2020

Dúfam v to po prečítaní titulky v Denníku N. Dúfam, pretože to, čo najviacej potrebuje dnes Slovensko je, okrem iného, naučiť mládež slušnému správaniu sa. Je nutné zabrániť každej viac »

Dôvod väzby? Mínus 21 stupňov.

14.02.2020

Prišla zima, prišiel mráz. Máme tu v tomto momente, keď píšem tento, blog mínus 11 stupňov Celzia. Ale ráno bolo mínus 21 stupňov Celzia. Síce mám na pozemku niekoľko dobre zaizolovaných viac »

zemetrasenie

Lajčák: Slovensko venuje na obnovu Albánska po zemetrasení 250.000 eur

17.02.2020 18:57

Albánsko bude mať problémy, ak sa na darcovskej konferencii v Bruseli nevyzbiera aspoň 400 miliónov eur.

Pažiť

Policajti zastavili auto RZP až výstrelmi, vodič bol ťažko opitý

17.02.2020 18:18

Vodičovi pri dychovej skúške zistili 2,06 promile alkoholu.

robert fico, andrej kiska

Kiska: Prišiel rad na Fica, som pripravený na duel

17.02.2020 18:11

Andrej Kiska prijal výzvu Roberta Fica a je pripravený na debatu s ním. Uviedol to na sociálnej sieti, kde uverejnil aj slogan: Posledný Ficov duel.

Online / mobil / bezpečnosť /

Hamas sa nabúral do mobilov desiatok izraelských vojakov

17.02.2020 17:46

Hackeri sa vydávali za mladé ženy a nalákali vojakov, aby si stiahli škodlivý softvér.