Založ si blog

Čaputovej príhovor je ten najhorší možný novoročný príhovor, aký vôbec môže niekto predniesť

To, čo som uviedla v nadpise je môj úprimný názor.

Keď v krajine, kde začína byť bezpečnoť obyvateľov jeden z najvážnejších problémov, sa Čaputová podujme inštruovať predstavených cirkvi, o tom, čo majú kázať veriacim v kostoloch, tak to je horšie ako zle.

Mám na mysli celkovú bezpečnosť vo všetkých oblastiach života.

Keď sledujem správy zo Slovenska, tak denno denne čítam o dopravných nehodách, mnohé pod vplyvom alkoholu alebo aj iných omamných látok. Čítam pravidelne o chodcoch, ktorí zahynuli potom, ako ich zrazili autá aj na priechodoch pre chodcov. Pravidelne sa začínajú objavovať správy o prevrátených autobusoch, nákladných či osobných autách; pričom niektoré z týchto nehôd sú spôsobené aj nesprávnym sklonom vozovky, iné tým, že iní hazardujú na cestách či nútia svojich zamestnancov porušovať dopravné a bezpečnostné predpisy napríklad tým, že im naložia ťažší náklad ako je nosnosť vozidla.

Ďaľšia kategória ohrozovania bezpečnosti na Slovensku je v ignorovaní stavebných vyhlášok a predpisov, kvôli čomu ja tvrdím, že nastala aj posledná tragédia, keď vybuchol plyn v tom paneláku v Prešove.

Ďaľšia kategória ohrozovania bezpečnosti na Slovensku je vo výchove celej generácie, ktorá nevie ani len toľko, že keď všade cítiť plyn, čo treba urobiť. Pomôcka: ísť ľahnúť si spať s tým, že snáď to nebuchne je nie to, čo sa má urobiť a to ani vtedy, keď to povie osoba, ktorá je zamestnaná v záchrannej službe. Mimochodom, čo tam tá osoba vlastne robí a aká je presne náplň jej práce by ma veľmi zaujímalo, keď si dokáže za takýchto okolností ísť ľahnúť spať, keď všade naokolo cítiť plyn? Ale hlavne, že o transexualite či homosexualite sa pomaly učia aj deti v predškolských zariadeniach. Čo na tom, že tu potom máme generáciu, ktorá o civilnej obrane nevie takmer nič, že áno pani Čaputová? Ale hlavne, že sa našli obetní baránkovia, že áno?

O bezpečnosti žien, ktoré sa vracajú z práce v určitých lokalitách ani nebudem tu písať. Veď na čo, keď bezpečnosť nepovažuje za potrebné autor novoročného príhovoru ani len spomenúť. (Samozrejme okrem feministickej propagandy ako násilníci bijú svoje manželky to nezabudla Čaputová spomenúť.) Veď to sa len deti hrali, čo na tom, že 60 ročná žena skončila s veľmi vážnymi poraneniami v nemocnici, kde predpokladaná doba hospitalizácie je viacej ako 4 týždne. Pričom doba liečby bude zrejme podstatne dlhšia. A čo tam po ďalších obetiach, toho hasiča a mnohých ďaľších, že?

Za ohrozovanie bezpečnosti považujem aj pracovné podmienky mnohých zamestnancov. Či už tých, ktorí musia pracovať za pásom v automobilkách, mnohokrát aj seniorov, bez pitného režimu či v prijateľných pracovných teplotách, pričom možno hlavne v prípade starších zamestnancov musia pracovať v tempe v ktorom už nevládzu, čo viacej krát skončilo tak, že skolabovali priamo na pracovisku. Dokonca som sa niekde dočítala, že minimálne v jednom takomto prípade zamestnanca, ktorý za pásom skolaboval, len odsunuli a ostatných dali pracovať ďalej, ako keby sa nič nestalo.

V tejto súvislosti by som rada poukázala na prejavenú nenávisť a bezcharakternosť lídra politickej strany PS Spolu, z ktorej ste vy, pani Čaputová vzišli, konkrétne, keď sa Truban verejne vyjadril o robotníkoch s veľkým dešpektom. V pamäti si držím aj prípad jednej zamestnankyne vášho úradu, ktorá sa nenávistne vyjadrila o účastníkoch pochodu za práva nenarodených.

Vážená pani Čaputová, ja nepotrebujem ani inštrukcie ani náznaky vo vašom tzv. novoročnom prejave, ohľadne toho ako a koho mám voliť. Dnes som dostala hlasovanie lístky. Už som zakrúžkovala tých, ktorým dám ja hlas. Rozhodla som sa, že bezpečnosť je na prvom mieste, lebo kým je nie bezpečnosť zabezpečená, nedá sa nič pozitívne dosiahnuť. Bezpečnosť je dnes priorita číslo jedna. Ako tá na cestách, či tá na pracoviskách (aby napríklad zamestnávateľ od zamestnanca nemohol žiadať to, čo je nie bezpečné, lebo keď sa zamestnancovi nepáči tak môže ísť ), či aj tá, aby sa dalo slobodne prejsť po ulici bez toho aby človeka napadli, olúpili, zmlátili, či aj zabili. To všetko sa stalo a stále deje. A to ja vidím ako najzávažnejší problém, ktorý je dnes vo veľkej miere ignorovaný tými, ktorí vládnu, vytláčaný na okraj záujmu všade vo verejnom priestore a nahradzovaný modernými témami ako LGBTI+, či nelegálna migrácia.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.

leopard 1

Švajčiarsky Ruag sa vzoprel vláde. Ukrajine chce poslať 96 vyradených Leopardov

01.06.2023 12:06

Tanky Švajčiarsko kúpilo z Talianska. Armáda ich chcela upraviť a ďalej predať alebo ich použiť na náhradné diely.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Trojročný chlapec prežil pád z okna na štvrtom poschodí

01.06.2023 12:04

Chlapček dopadol priamo na chodník pred bytovým domom.