Založ si blog

Ručnými prácami proti klimatickej zmene alebo aspoň proti extra smetiam z plastov

Kúpila som novú rohožku pred dvere. Ani som neplánovala, ale predávali ju za zvýhodnenú cenu a tak som jednu zobrala. Takú z umeliny, čo sa asi nikdy nerozpadne.

Dala som ju doma pred dvere z vnútra, aby keď vonku prší a človek pride s mokrými topánkami neroznášal vodu ďalej.

Lenže túto novú rohožku zaregistroval aj náš kocúr Mucko a asi aj preto, lebo už je starý a chorý, hlavne teda chorý, tak san a túto rozhožku viac krát vycikal. Čím mi okamžite demonštroval nevýhodu tejto rohožky. Nedá sa oprať. A tak rohožka putovala pred dvere, von aby ju riadne opršalo. Lenže potom ju už dnu nedám.

***

Z iného súdku. Mám rada rôzne ručné práce z textilu. V dnešnej dobe si samozrejme čo to ako ušiť a tak pozriem na Youtube kanáli. A následne mi Youtube potom ponúka ďaľšie podobné videá z rovnakého súdka.
A tak sa do mojej pozornosti dostali rôzne videá s užitočnou tematikou. Napríklad ako si urobiť rohožku tak, ako ju robia Amish ľudia. Pozrela som si, výborný nápad. Nič okrem starých nepotrebných handier, jedného zatváracieho špendlíka a nožníc k tomu nepotrebujem. Zbavim sa tak starých handier a pribudne mi nova rohožka, ktorú sa bude dať oprať a nekúpim extra takú, čo predávajú, ktorá je vyrobená z plastu a nikdy sa nerozpadne.

Youtube má takú výhodu, že keď si pozriem jedno takéto video , tak mi hneď ponúkne aj ostatné podobné. A tak som našla aj ako urobiť takéto rohožky inou metódou, napríklad vraj zaniknuté umenie zapletaných rohožiek. K ich výrobe netreba nič, len tie už nepoužiteľné staré handry, zatvárací špendlík a nožnice. Proste niektoré techniky výroby vecí, ktoré sa používali v minulosti sú nie až taký zlý nápad. Človek pri nich strávi voľný čas keď je vonku nie dobré počasie, použije staré handry, pomôže životnému prostrediu a aj ušetrí nejaké peniaze. A ak ich urobí pekné, tak si dokonca aj okrášli svoje obydlie. Nehovoriac o tom, že takúto výrobu rohožiek zo starých handier zvládnu aj deti.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.