Založ si blog

Urážlivé správanie sa poslanca pléne NR SR v priamom prenose

Aj dnes, popri inej činnosti, ktorej som sa venovala zároveň, som si vypočula časť (nie celú) rozpravu v pléne NR SR.

***

Zaujala ma bezcharakternosť niektorých poslancov, ktorí dnes v pléne vystupovali. Konkrétne, ak sa nemýlim to bol MUDr. Alan Suchánek, ktorý v rozprave či vo faktickej poznámke, verejne urazil pani poslankyňu MUDr. Natáliu Grausovú s tým, že mala údajne dve interupcie a že dnes je z nej vraj zapálená bojovníčka proti interupciám. Zdá sa mi, že ju nemenoval, ale povedal to tak, že všetcia vedeli o ktorej poslankyni hovoril. Pani poslankyňa sa okamžite ohradila ale podpredseda parlamentu, charakter Bugár, jej nedal slovo (hoci mňa naozaj zaujímalo, čo chcela povedať). Nie sú ešte textové prepisy z rokovacieho dňa zverejnené na webstránke NR SR, takže ak by som sa mýlila, ospravedlňujem sa. Píšem len z pamäte.

Takéhoto urážlivého a ľudsky nedôstojného správania sa dopustili títo muži v deň 66. narodenín poslankyne MUDr. Natálii Grausovej.

Keď jej nedokázali jej kolegovia v pléne zablahoželať, chcela by som jej týmto aspoň zablahoželať ja aspoň touto formou.

***

Čo sa týka niektorých pánov v pléne NR SR, ktorí sa vyjadrujú takto k ženám, či už podstúpili, alebo nie, interupciu, a preto ženu odsudzovali alebo posudzovali, rada by som sa týchto pánov, všetkých, ktorí sa takto v pléne vyjadrovali, opýtala, že koľko žien oni dostali do druhého stavu a následne ich nútili na interupcie? A nehovorte mi, že ste nikto z vás nikdy nepriviedli ženu do tehotenstva, ktoré ste nemali v úmysle. Len spoločnosť má akosi iný štandard na ženy a na mužov v takejto veci.

Správanie sa tohoto poslanca, lekára, ktoré predviedol dnes na pôde NR SR je hlboko amorálne aj z odborného hľadiska. Žiaden lekár nemá právo zverejňovať kohokoľvek zdravotnú dokumentáciu a to platí aj vtedy, keď nevykonáva prax lekára.

Nielen slušnosť káže, že prvý bod programu zajtra ráno, 5-teho decembra 2019, by malo byť verejné ospravedlnenie sa dotknutej poslankyni a verejné odsúdenie podobného správania sa, akého sa daný poslanec dopustil.

To, čo daný poslanec NR SR predviedol dnes v pléne je aj instancia násilného správania sa na ženách. Očakávala by som, že poslanci NR SR sa budú správať k ženám slušne a dôstojne, nie ako som to dnes videla v priamom prenose.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty šiesty.

27.09.2023

Pretože v demokratickej spoločnosti si mám právo vybrať podľa mojich vlastných kritérií z kandidujúcich politických strán stranu, ktorá bude spravovať verejné financie a rozhodovať o zákonoch Slovenskej republiky. Pre mňa je dôležité aby verejné financie pragmaticky spravovali zodpovední ľudia, ktorým záleží na tom, aby ľudia mali strechu nad hlavou, a aby mohli [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty piaty.

26.09.2023

Pretože jednoducho nesúhlasím s nebezpečnou progresívnoliberálnou propagandou strany Progresívne Slovensko a okrem iného podorovanej mimovládkami financovanými zo zahraničia. Progresívne Slovensko považujem dnes za najväčšiu hrozbu pre Slovensko, krajinu, kde som sa narodila, kde som žila (a možno ešte budem) a ktorá bude so mnou spätá do konca môjho života. Ako vraj [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty štvrtý

25.09.2023

Pretože dnes som si na sociálnych sieťach prečítala ďaľšie klamstvá a manipulácie. Napríklad, že vraj strana SMER –SSD je netransparentná. Potom nechápem, že o čom je zverejňovanie transparentného účtu. Mne osobne sa nezdá byť program strany Smer SD netransparentý. Program strany je zverejnený na webstránke a možno aj niekde inde v online priestore. Ja som si program [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev, kadeti

ONLINE: Šéf NATO verí, že Slovensko bude pomáhať Kyjevu bez ohľadu na výsledky volieb

30.09.2023 05:30

Výsledky volieb na Slovensku podľa Jensa Stoltenberga nezmenia podporu Ukrajine a Kyjev s Varšavou tiež zvládnu urovnať svoje spory.

New Jersey, voda, dažde, USA, počasie

New York po mohutnom daždi zaplavila voda

30.09.2023 02:41

Silný dážď spôsobil v New Yorku záplavy, ktoré v piatok čiastočne obmedzili prevádzku metra a tamojších letísk.

Russia Sobchak

Kremeľ hľadá pre Putina do volieb liberálneho sparing partnera

30.09.2023 02:00

Do ruských prezidentských volieb zostáva ešte pol roka, v Kremli ale už riešia, kto by mal "robiť krovie" pri znovuzvolení Vladimira Putina na ďalších šesť rokov.