Založ si blog

Slovensko si robí (nielen) pojednávaním s Ruskom hanbu pred celým svetom

V článku Kauza zmenky: Rusko sa na pojednávanie opäť nedostavil, údajne je hospitalizovaný je uvedené:

“Klinkhammer vo svojej svedeckej výpovedi taktiež uviedol, že by musel zmenky nahlásiť v USA vzhľadom na to, že je CME americká spoločnosť, kótovaná na burze v New Yorku. Ich nenahlásenie by mohlo spôsobiť aj vyšetrovanie americkou FBI.”

Neverím tomu, že justícia na Slovensku si celkom uvedomuje, alebo je jej to možno aj jedno, že aké renomé vytvárajú Slovenskej republike, keď sa maznajú s takým podvodníkom a falšovateľom zmeniek ako je Pavol Rusko, inak bývalý podpredseda a minister hospodárstva v Dzurindovej vláde.

Lebo po tejto paródii si na budúce každá spoločnosť, ktorá napríklad obchoduje svoje akcie na NYSE alebo inej svetovej burze, rozmyslí, či bude na Slovensku čokoľvek investovať.

***

Inak s Pavlom Ruskom to je nie prvý prípad, keď sa takto správal, ako to teraz predvádza v súdnom konaní. Aj moju nebohú svokru obkradol, keď bol Pavol Rusko ministrom hospodárstva, za čo nikdy neniesol žiadnu trestnú zodpovednosť, ako by v každej krajine, kde platia právne princípy, bol býval niesol.

Do celej reštitučnej kauzy mojej nebohej svokry nemiestne zasiahol aj vtedajší minister hospodárstva  a podpredseda vlády Slovenskej republiky Pavol Rusko, ktorý je dnes trestne stíhaný a obžalovaný okrem iného aj za prípravu (objednávku) vraždy a falšovanie zmeniek. V každom prípade, svojho času, za svojho ministrovania, vlastným podpisom zmenil metodiku uspokojenia reštitučných nárokov podľa §2 ods. 3. zákona č. 87/1991 Zb., tak, že J&T ASSET MANAGEMENT správcovská spoločnosť a.s. vymenila akcie RIF za podielové listy, (nemôžem si odpustiť poznámku, že ak by takto spravoval majetok hociktorý správca v ktoromkoľvek skutočnom právnom štáte, tak by skončil za mrežami, pretože spravovanie majetku sa nemá rovnať jeho krádeži), pričom zhodnotenie RIF si ponechal správca a oprávnenej osobe vyplatil len nominálnu hodnotu a aj to len jednu tretinu inak asi z jednej polovičky z dôkladne premasírovanej ceny z nehnuteľností, ktoré mali byť celé fyzicky vrátené reštituentke.”

Nemôžem si odpustiť poznámku, že keď by boli bývali aplikovali zákony na Pavla Ruska vtedy, keď kriminálne “zmenil metodiku” uspokojovania reštitučných nárokov, nemohol by neskôr falšovať zmenky a robiť Slovenskej republike hanbu po celom svete. Ono je to totiž úplne jedno akými honosnými slovami opíšu krádeže, stále sú to len krádeže a podvody. Presne ako je jedno do akého rúcha sa vlk oblečie, stále je to len vlk.

A za ešte väčšiu tragédiu považujem fakt, že na Slovensku sú sudcovia, a iní experti či “experti” na právo, ktorí nechápu, o čo ide v takýchto prípadoch inak nie veľmi sofistikovaných podvodov, do akých sa namočil dnes obžalovaný Pavol Rusko.

***

Ešte tragickejšie je divadlo, ktoré sa dnes hrá v Ruskovej a Kočnerovej kauze zmeniek pre celý svet, v ktorom obžalovaný Rusko diriguje sudcov ako majú postupovať v trestnom súdnom konaní proti nemu. Lebo v právnom štáte by sudca použil na obžalovaného Pavla Ruska “Contempt of Court” procedúru. A lekár, ak by si dovolil vystaviť falošnú diagnózu aby asistoval obžalovanému v obštrukciách v trestnom súdnom konaní by skončil minimálne pred disciplinárkou a možno by stratil aj licenciu na vykonávanie praxe lekára. Ale na Slovensku je to tak.

Fico ma dnes totálne znechutil

13.09.2020

Fico povedal (5:50), “… považujem za škandál a považujem za spáchanie trestného činu, a verím, že prokuratúra to bude stíhať, keď novinári zverejnili mená sudcov a ako kto hlasoval, pretože takto sa vytvára neuveriteľný nátlak na sudcu …” (7:02) “..dúfam, že nebudete spochybňovať moje skúsenosti v oblasti ústavného práva a medzinárodného práva z ľudských [...]

Vraj ja nechápem analógie

12.09.2020

Vraj mediálna objednávka. Vraj to bola analógia procesu Kočnera s procesom s Horákovou. Blbosť. O žiadnu analógiu s procesom s Horákovou sa v prípade procesu so Zsuzsovou a s Kočnerom nejednalo a ani nemôže nikdy jednať. Môj osobný názor je, že sudkyňa mala Kočnera odstaviť ihneď ako toto vyslovil. A môj osobný názor je tiež, že za to, že sudkyňa neodstavila [...]

Malígne mediálne premývanie mozgov “expertami” na Slovensku

10.09.2020

Vypočula som si ďaľší mediálny skvost. “Rozhovor so sociologičkou k rozsudku v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej„. Tie skvosty, čo tam tá expertka sociologička zabľabotala, to v normálnom svete nemá obdobu. Vraj, napríklad: “ Možno aj ten dôkaz tej nezávislosti senátu je to, že tam nemožno očakávať dáku totálnu zhodu, že tam nedošlo k synergii. [...]

Recep Tayyip Erdogan

Turecko nevylučuje nové rokovania s Gréckom, varuje pred sankciami EÚ

20.09.2020 21:20

Turecko s Gréckom by mohli čoskoro obnoviť rozhovory ohľadom svojich sporov o prieskum ťažby ropy a zemného plynu.

minsk bielorusko násilie polícia demonštrant protest

Počas protestných akcií v Bielorusku zadržali viac ako 130 ľudí

20.09.2020 20:13

Najviac ľudí - asi 80 - bolo zadržaných v Minsku, kde sa konal pokojný Pochod spravodlivosti.

Alexej Navaľnyj

Vedec, ktorý sa podieľal na vývoji novička, sa ospravedlnil Navaľnému

20.09.2020 15:55

Mirzajanov vyslovil predpoklad, že Navaľnyj sa z otravy zotaví, no tento proces bude trvať takmer jeden rok.

Lucia Ďuriš Nicholsonová / SaS /

Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS

20.09.2020 14:21

Vo funkcii si vie sám seba predstaviť aj minister školstva Branislav Gröhling.