Založ si blog

Slovensko si robí (nielen) pojednávaním s Ruskom hanbu pred celým svetom

V článku Kauza zmenky: Rusko sa na pojednávanie opäť nedostavil, údajne je hospitalizovaný je uvedené:

“Klinkhammer vo svojej svedeckej výpovedi taktiež uviedol, že by musel zmenky nahlásiť v USA vzhľadom na to, že je CME americká spoločnosť, kótovaná na burze v New Yorku. Ich nenahlásenie by mohlo spôsobiť aj vyšetrovanie americkou FBI.”

Neverím tomu, že justícia na Slovensku si celkom uvedomuje, alebo je jej to možno aj jedno, že aké renomé vytvárajú Slovenskej republike, keď sa maznajú s takým podvodníkom a falšovateľom zmeniek ako je Pavol Rusko, inak bývalý podpredseda a minister hospodárstva v Dzurindovej vláde.

Lebo po tejto paródii si na budúce každá spoločnosť, ktorá napríklad obchoduje svoje akcie na NYSE alebo inej svetovej burze, rozmyslí, či bude na Slovensku čokoľvek investovať.

***

Inak s Pavlom Ruskom to je nie prvý prípad, keď sa takto správal, ako to teraz predvádza v súdnom konaní. Aj moju nebohú svokru obkradol, keď bol Pavol Rusko ministrom hospodárstva, za čo nikdy neniesol žiadnu trestnú zodpovednosť, ako by v každej krajine, kde platia právne princípy, bol býval niesol.

Do celej reštitučnej kauzy mojej nebohej svokry nemiestne zasiahol aj vtedajší minister hospodárstva  a podpredseda vlády Slovenskej republiky Pavol Rusko, ktorý je dnes trestne stíhaný a obžalovaný okrem iného aj za prípravu (objednávku) vraždy a falšovanie zmeniek. V každom prípade, svojho času, za svojho ministrovania, vlastným podpisom zmenil metodiku uspokojenia reštitučných nárokov podľa §2 ods. 3. zákona č. 87/1991 Zb., tak, že J&T ASSET MANAGEMENT správcovská spoločnosť a.s. vymenila akcie RIF za podielové listy, (nemôžem si odpustiť poznámku, že ak by takto spravoval majetok hociktorý správca v ktoromkoľvek skutočnom právnom štáte, tak by skončil za mrežami, pretože spravovanie majetku sa nemá rovnať jeho krádeži), pričom zhodnotenie RIF si ponechal správca a oprávnenej osobe vyplatil len nominálnu hodnotu a aj to len jednu tretinu inak asi z jednej polovičky z dôkladne premasírovanej ceny z nehnuteľností, ktoré mali byť celé fyzicky vrátené reštituentke.”

Nemôžem si odpustiť poznámku, že keď by boli bývali aplikovali zákony na Pavla Ruska vtedy, keď kriminálne “zmenil metodiku” uspokojovania reštitučných nárokov, nemohol by neskôr falšovať zmenky a robiť Slovenskej republike hanbu po celom svete. Ono je to totiž úplne jedno akými honosnými slovami opíšu krádeže, stále sú to len krádeže a podvody. Presne ako je jedno do akého rúcha sa vlk oblečie, stále je to len vlk.

A za ešte väčšiu tragédiu považujem fakt, že na Slovensku sú sudcovia, a iní experti či “experti” na právo, ktorí nechápu, o čo ide v takýchto prípadoch inak nie veľmi sofistikovaných podvodov, do akých sa namočil dnes obžalovaný Pavol Rusko.

***

Ešte tragickejšie je divadlo, ktoré sa dnes hrá v Ruskovej a Kočnerovej kauze zmeniek pre celý svet, v ktorom obžalovaný Rusko diriguje sudcov ako majú postupovať v trestnom súdnom konaní proti nemu. Lebo v právnom štáte by sudca použil na obžalovaného Pavla Ruska “Contempt of Court” procedúru. A lekár, ak by si dovolil vystaviť falošnú diagnózu aby asistoval obžalovanému v obštrukciách v trestnom súdnom konaní by skončil minimálne pred disciplinárkou a možno by stratil aj licenciu na vykonávanie praxe lekára. Ale na Slovensku je to tak.

Takže riešenie je zatvoriť robotníkov do kolúznej väzby?

09.12.2019

Neskutočné. V posledných dňoch som sa dočítala v rôznych diskusiách koľko bordelu je na Slovensku. Keď by som si to nebola bývala prečítala v diskusiách a na sociálnych sieťach, tak by viac »

Aj mačky majú rozum

09.12.2019

Muckovi sa vrátila cukrovka. Takže sme opäť nabehli na inzulín. Tento krát však tá jeho cukrovka prepukla naozaj, nie iba z Prednisonu. Proste hodnoty jeho glukózy v krvi sa pohybovali aj nad viac »

To, čo sa stalo v Prešove je jednoducho strašné. Strašné. A žiada si to okamžitú demisiu minimálne ministerky vnútra.

06.12.2019

Spomínam si, že za mojich mladých čias, sme mávali v školách predmet, ktorý sa nazýval ‘Branná výchova’. Predmet bol síce oficiálne zameraný na to, ako sa správať v prípade vojenského viac »

Srbski novinari protest

Srbskí novinári protestovali proti neslobode médií v krajine

13.12.2019 07:56

Niekoľko desiatok srbských novinárov protestovalo vo štvrtok v centre Belehradu proti stavu slobody médií v Srbsku.

Ostrava, nemocnica, streľba

Postavil sa pred dcéru. Zomrel, aby ju zachránil

13.12.2019 06:00

Masakra v ostravskej Fakultnej nemocnici má hrdinu, ktorý položil život za svoje dieťa.

Česko-slovensko, československo

Senát Spojených štátov pochválil Čechov a Slovákov

13.12.2019 00:32

Senát USA blahoželá Česku a Slovensku k 30 rokom budovania demokracie, slobody a prosperity a ďakuje za príspevok k misiám NATO.

trump

Bloomberg: USA a Čína sa dohodli na podmienkach obchodu

12.12.2019 23:13

Spojené štáty a Čína sa dohodli na podmienkach prvej fázy dlho očakávanej obchodnej zmluvy. Čaká sa na podpis prezidenta Trumpa.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 294528x
Priemerná čítanosť článkov: 3347x

Autor blogu