Založ si blog

Slovensko si robí (nielen) pojednávaním s Ruskom hanbu pred celým svetom

V článku Kauza zmenky: Rusko sa na pojednávanie opäť nedostavil, údajne je hospitalizovaný je uvedené:

“Klinkhammer vo svojej svedeckej výpovedi taktiež uviedol, že by musel zmenky nahlásiť v USA vzhľadom na to, že je CME americká spoločnosť, kótovaná na burze v New Yorku. Ich nenahlásenie by mohlo spôsobiť aj vyšetrovanie americkou FBI.”

Neverím tomu, že justícia na Slovensku si celkom uvedomuje, alebo je jej to možno aj jedno, že aké renomé vytvárajú Slovenskej republike, keď sa maznajú s takým podvodníkom a falšovateľom zmeniek ako je Pavol Rusko, inak bývalý podpredseda a minister hospodárstva v Dzurindovej vláde.

Lebo po tejto paródii si na budúce každá spoločnosť, ktorá napríklad obchoduje svoje akcie na NYSE alebo inej svetovej burze, rozmyslí, či bude na Slovensku čokoľvek investovať.

***

Inak s Pavlom Ruskom to je nie prvý prípad, keď sa takto správal, ako to teraz predvádza v súdnom konaní. Aj moju nebohú svokru obkradol, keď bol Pavol Rusko ministrom hospodárstva, za čo nikdy neniesol žiadnu trestnú zodpovednosť, ako by v každej krajine, kde platia právne princípy, bol býval niesol.

Do celej reštitučnej kauzy mojej nebohej svokry nemiestne zasiahol aj vtedajší minister hospodárstva  a podpredseda vlády Slovenskej republiky Pavol Rusko, ktorý je dnes trestne stíhaný a obžalovaný okrem iného aj za prípravu (objednávku) vraždy a falšovanie zmeniek. V každom prípade, svojho času, za svojho ministrovania, vlastným podpisom zmenil metodiku uspokojenia reštitučných nárokov podľa §2 ods. 3. zákona č. 87/1991 Zb., tak, že J&T ASSET MANAGEMENT správcovská spoločnosť a.s. vymenila akcie RIF za podielové listy, (nemôžem si odpustiť poznámku, že ak by takto spravoval majetok hociktorý správca v ktoromkoľvek skutočnom právnom štáte, tak by skončil za mrežami, pretože spravovanie majetku sa nemá rovnať jeho krádeži), pričom zhodnotenie RIF si ponechal správca a oprávnenej osobe vyplatil len nominálnu hodnotu a aj to len jednu tretinu inak asi z jednej polovičky z dôkladne premasírovanej ceny z nehnuteľností, ktoré mali byť celé fyzicky vrátené reštituentke.”

Nemôžem si odpustiť poznámku, že keď by boli bývali aplikovali zákony na Pavla Ruska vtedy, keď kriminálne “zmenil metodiku” uspokojovania reštitučných nárokov, nemohol by neskôr falšovať zmenky a robiť Slovenskej republike hanbu po celom svete. Ono je to totiž úplne jedno akými honosnými slovami opíšu krádeže, stále sú to len krádeže a podvody. Presne ako je jedno do akého rúcha sa vlk oblečie, stále je to len vlk.

A za ešte väčšiu tragédiu považujem fakt, že na Slovensku sú sudcovia, a iní experti či “experti” na právo, ktorí nechápu, o čo ide v takýchto prípadoch inak nie veľmi sofistikovaných podvodov, do akých sa namočil dnes obžalovaný Pavol Rusko.

***

Ešte tragickejšie je divadlo, ktoré sa dnes hrá v Ruskovej a Kočnerovej kauze zmeniek pre celý svet, v ktorom obžalovaný Rusko diriguje sudcov ako majú postupovať v trestnom súdnom konaní proti nemu. Lebo v právnom štáte by sudca použil na obžalovaného Pavla Ruska “Contempt of Court” procedúru. A lekár, ak by si dovolil vystaviť falošnú diagnózu aby asistoval obžalovanému v obštrukciách v trestnom súdnom konaní by skončil minimálne pred disciplinárkou a možno by stratil aj licenciu na vykonávanie praxe lekára. Ale na Slovensku je to tak.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

orbán

Orbán tvrdí, že Európa sa militarizuje: Maďarsko sa musí prispôsobiť

25.09.2023 15:18

Budapešť plánuje spolu s Nemeckom a Izraelom vyrábať bojové drony.

Podzámčok, obec

Hlavné priority v regiónoch: ako chcú politici zlepšiť čerpanie eurofondov a odstrániť rozdiely?

25.09.2023 15:00

Regionálny rozvoj bude pre novú vládnu garnitúru zásadnou výzvou. Podľa odborníkov sa politici budú musieť sústrediť na prioritizáciu a systémové riešenia.

Igor Matovič, parlament, májová schôdza

Matovič pred voľbami ostro útočí na Sulíka

25.09.2023 14:55

Šéf OĽaNO Igor Matovič si na záver predvolebnej kampane zobral na mušku šéfa SaS Richarda Sulíka.

Matteo Messina Denaro / Cosa Nostra /

Dva dni bol v kóme. Zomrel jeden z najhľadanejších mafiánskych bossov Denaro

25.09.2023 14:20

Ako člen Cosa Nostry spáchal alebo naplánoval desiatky vrážd, vrátane bombových útokov.