Založ si blog

Pani poslankyni Grausovej

Pre neznalých pani MUDr. Natália Grausová je poslankyňou NR SR za ĽS NS. Môj názor na ňu je, že je to veľmi dobrá poslankyňa. Avšak dnes mňa sklamala tónom svojej faktickej poznámky ohľadne zákona o zákaze chovu zvierat na kožušiny.

Nepochopila som, čo chcela poslankyňa Grausová komunikovať. Že zvieratá nemajú právo na dôstojný život vo svojom prirodzenom prostredí? Videla pani Grausová spôsob, akým sú tieto zvieratá chované a pripravované o život? A prečo majú byť tieto zvieratá zabíjané? Pre ženskú márnotratnosť?

Súhlasím s tým, že je zlé, ak žena môže mať dieťa, ale pre svoju opäť márnotratnosť sa rozhodne radšej napríklad pre kariéru a preto, keď otehotnie uprednostní interupciu. Tiež si myslím, že ohľadne zákona o interupciách treba možno niektoré veci doriešiť. Napríklad aby nikto nemal právo nútiť ženu aby podstúpila interupciu. Áno, také veci sú odsúdenia hodné ale stávajú sa. Ale tieto dve témy, teda interupcie, alebo potrat, a týranie zvierat by som nespájala nikdy v tom zmysle, že kým nebude ľudský život chránený od jeho počatia, že nemáme morálne právo zakázať zbytočné týranie zvierat v podobe ich chovu pre ich kožu či kožušinu. Zvieratá tiež cítia.  Podľa môjho názoru všetky cicavce cítia. Vtáky asi tiež. V každom prípade, majú právo na život vo svojom prirodzenom prostredí.

Zvieratko potrebuje svoju kožu rovnako ako každý iný tvor. Poslankyňa NR SR Ing. Eva Antošová uviedla potrebnú tému, dobrý zákon, ktorý má zakázať chov zvierat pre ich kožušinu.

Kožuchy naozaj dnes nikto nepotrebuje nosiť, keďže dnešný odevný priemysel má spústu alternatív ku kožušine. Dokonca sa dnes dajú kúpiť aj luxusné lodičky alebo sandále vyrobené v Špenielsku a nie z kože. Výborne sa nosili.

Okrem toho, tie zvieratká, ktoré sa chovajú na kožušinu, sú chované v nehumánnych podmienkach.

Je tu aj iný aspekt, ktorý v debate v NR SR nezaznel.

Kedysi som videla film, ktorý urobil jeden bývalý zamestnanec v takýchto farmách, kde zvieratá zabíjali pre kožušinu. Pravdivý film. Ten človek, ktorý tam pracoval nebol psychopat. Bol to človek, ktorý cítil. Preto mal z tej práce nakoniec doživotnú traumu.

Pani Grausová, ak už vás netrápi, že zvieratá sú zbytočne, často krát kvôli odsúdenia hodnej márnotratnosti tých, ktorí nosia kožušiny, týrané, mohol by vás motivovať hlasovať za zákon proti chovu zvierat pre kožušiny minimálne fakt, že chov a spôsob zabíjania týchto zvierat spôsobuje zamestnancom zbytočný stres, čo tiež poškodzuje ľudské zdravie.

Chcela som na záver pripojiť odkazy na dokumentárne filmy či webstránky, ktoré pripravili tí, ktorí v takýchto farmách pracujú. Ale povedala som si, že zodpovední ľudia si dokážu nájsť fakty k tejto téme sami.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.