Založ si blog

Vraj: Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje. A vraj: Zhromaždenie sa nesmie podmieňovať povolením orgánu verejnej správy.

Qui fert malis auxilium, post tempus dolet.

The one who aids the wicked suffers in the end.

 

Ústava Slovenskej republiky hovorí:

Čl. 28

(1)   Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje.

(2)   Podmienky výkonu tohto práva ustanoví zákon v prípadoch zhromažďovania na verejných miestach, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, ochranu verejného poriadku, zdravia a mravnosti, majetku alebo pre bezpečnosť štátu. Zhromaždenie sa nesmie podmieňovať povolením orgánu verejnej správy.

A vraj máme v Slovenskej republike demokraciu.

***

Mesto Trenčín povolilo na piatok 20.9.2019 zhromaždenie neregistrovaného hnutia vraj “Slušného Slovenska”. O ktorom sa dá povedať, že je všetkým možným okrem slušného. Moja téza je, že dané hnutie je nie slušným.

***

Vyzývať na anarchiu a rozvrat štátu ja nenazývam “slušnosťou”. Pre mňa je absolútne neakceptovateľné, aby ktorákoľvek samospráva dávala verejný priestor na takéto vyjadrenia.

Vykrikovať po námestiach, že vraj nemáme dôveryhodnú vládu ja osobne považujem za anarchiu. Vykrikovanie po námestiach klamstvá, že hlas ľudu odvolal Fica a Gašpara je tiež formou anarchie. A detto je formou anarchie vyzývať na odvolanie celej vlády. Fico odstúpil sám, nikto ho neodvolal. Dá sa povedať, že ani Gašpara neodvolal “hlas ľudu”. Ja osobne za formu anarchie považujem aj to, keď takýmto aktivitám je dávaný priestor v médiách.

***

Vláda Slovenskej republiky vzišla z demokratických volieb. Bola to vôľa ľudu.

Vláda sa v demokratických krajinách formuje podľa toho, koho si ľud v SLOBODNÝCH voľbách (bez cudzích vplyvov zo zahraničia) zvolí ako svojich zástupcov vo vláde a v parlamente.

Programy, ktoré vláda, ktorú máme dnes, prijíma, napríklad obedy zadarmo sú dobré programy. Ja osobne nepovažujem nielen za “slušné” ale ani za niečo, čo by malo byť ešte v medziach zákona, aby kde kto vykrikoval po námestiach, že je to zlý program. Detto Vianočné dôchodky pre dôchodcov, ktorí pracovali celý život a majú dnes mizerné dôchodky, napríklad aj preto, lebo bolo “sprivatizované” aj to, čo nikdy nemalo byť sprivatizované a aj preto, lebo vstupom do EÚ Slovensko de facto stratilo svoju potravinovú sebesačnosť. Nebudem tu rozoberať celý program vlády, to je nie účelom tohoto blogu. A tiež netvrdím, že vláda SR neurobila žiadnu chybu. Chyby totiž nerobí len ten, kto nič nerobí. Ale opäť, účelom môjho blogu je nie hodnotiť činnosť vlády, či jej klady a mínusy. To urobia občania v nadchádzajúcich voľbách.

***

Predovšetkým, ja som nikde nenašla, že by ZSS bolo niekde registrované ako subjekt.  Aj so všetkým, čo má verejnosť právo o nich vedieť. Napríklad, kto sú ich zodpovední predstavitelia a aj tí v pozadí, kto ich financuje a z akých prostriedkov, aký je ich program a tak ďalej a tak ďalej.

***

Čo sa týka strany ĽS NS je to riadne registrovaná politická strana. K svojej registrácii splnila všetky podmienky na to potrebné. Má zverejnený program aj ako a kým sú financovaní a všetko.

***

Včera sme si tu, aj s manželom pozreli to fiasko, ktoré predvádzala Farská a spol. opäť na námestí. Bolo to niečo na spôsob predvolebného zhromaždenia. Niečo na spôsob predvolebného mítingu. Na tribúne sa vykrikovalo, koho nemajú vraj ľudia voliť. Mám len takú pripomienku, že ZSS je nie registrovaný politický subjekt. A tiež som ich nenašla registrovaných v zozname evidovaných tretích strán. Preto považujem za porušenie zákona, aby tento subjekt vykonával aktivity, ktoré majú ovplyvňovať nadchádzajúce voľby do NR SR.  Alebo akékoľvek iné voľby, pretože sa jedná o aktivity, ktoré narúšajú integritu volebného procesu. Voľby sa konajú podľa zákona zverejneného v zbierke zákonov Slovenskej republiky. Pretože ak budú ZSS takéto aktivity zasahujúce do volebného procesu tolerované, tak narušia slobodné voľby, na ktoré majú občania Slovenskej republiky inherentné právo v zmysle Ústavy Slovenskej republiky.

Čl. 30

(1) Občania majú právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov.

Farská a spol. sú nie volení zástupcovia ľudu. Opäť, aspoň podľa mojich informácií, nie sú registrovaní ako politický subjekt.

***

V zmysle Ústavy Slovenskej republiky majú ľudia tiež právo

Čl. 29

(3)   Občania majú právo zakladať politické strany a politické hnutia a združovať sa v nich.

***

Záverom.

Považujem za ANARCHIU, keď mesto Trenčím poskytuje verejné priestranstvo neregistrovanému subjektu, ktorý vzýva na anarchiu a odvolanie vlády. Považujem priamo za perfídne, keď to isté mesto nedovolí zhromaždnie riadne registrovanej politickej strane. A tiež to považujem za porušenie zákona ako aj Ústavy Slovenskej republiky.

 

Dúfam, že tí, ktorí v Slovenskej republike zodpovedajú za integritu a zákonnosť volieb nepovažujú Ústavu Slovenskej republiky za trhací kalendár, ako sa kedysi vraj jeden politik tiež tak vyjadril. Pretože:

 

Bonis nocet quisquis pepercerit malis.-> He hurts the good who spares the bad. (Publilius Syrus)

 

Aktualizované:

Čl. 31

Zákonná úprava všetkých politických práv a slobôd a jej výklad a používanie musia umožňovať a ochraňovať slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.