Založ si blog

Vraj: Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje. A vraj: Zhromaždenie sa nesmie podmieňovať povolením orgánu verejnej správy.

Qui fert malis auxilium, post tempus dolet.

The one who aids the wicked suffers in the end.

 

Ústava Slovenskej republiky hovorí:

Čl. 28

(1)   Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje.

(2)   Podmienky výkonu tohto práva ustanoví zákon v prípadoch zhromažďovania na verejných miestach, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, ochranu verejného poriadku, zdravia a mravnosti, majetku alebo pre bezpečnosť štátu. Zhromaždenie sa nesmie podmieňovať povolením orgánu verejnej správy.

A vraj máme v Slovenskej republike demokraciu.

***

Mesto Trenčín povolilo na piatok 20.9.2019 zhromaždenie neregistrovaného hnutia vraj “Slušného Slovenska”. O ktorom sa dá povedať, že je všetkým možným okrem slušného. Moja téza je, že dané hnutie je nie slušným.

***

Vyzývať na anarchiu a rozvrat štátu ja nenazývam “slušnosťou”. Pre mňa je absolútne neakceptovateľné, aby ktorákoľvek samospráva dávala verejný priestor na takéto vyjadrenia.

Vykrikovať po námestiach, že vraj nemáme dôveryhodnú vládu ja osobne považujem za anarchiu. Vykrikovanie po námestiach klamstvá, že hlas ľudu odvolal Fica a Gašpara je tiež formou anarchie. A detto je formou anarchie vyzývať na odvolanie celej vlády. Fico odstúpil sám, nikto ho neodvolal. Dá sa povedať, že ani Gašpara neodvolal “hlas ľudu”. Ja osobne za formu anarchie považujem aj to, keď takýmto aktivitám je dávaný priestor v médiách.

***

Vláda Slovenskej republiky vzišla z demokratických volieb. Bola to vôľa ľudu.

Vláda sa v demokratických krajinách formuje podľa toho, koho si ľud v SLOBODNÝCH voľbách (bez cudzích vplyvov zo zahraničia) zvolí ako svojich zástupcov vo vláde a v parlamente.

Programy, ktoré vláda, ktorú máme dnes, prijíma, napríklad obedy zadarmo sú dobré programy. Ja osobne nepovažujem nielen za “slušné” ale ani za niečo, čo by malo byť ešte v medziach zákona, aby kde kto vykrikoval po námestiach, že je to zlý program. Detto Vianočné dôchodky pre dôchodcov, ktorí pracovali celý život a majú dnes mizerné dôchodky, napríklad aj preto, lebo bolo “sprivatizované” aj to, čo nikdy nemalo byť sprivatizované a aj preto, lebo vstupom do EÚ Slovensko de facto stratilo svoju potravinovú sebesačnosť. Nebudem tu rozoberať celý program vlády, to je nie účelom tohoto blogu. A tiež netvrdím, že vláda SR neurobila žiadnu chybu. Chyby totiž nerobí len ten, kto nič nerobí. Ale opäť, účelom môjho blogu je nie hodnotiť činnosť vlády, či jej klady a mínusy. To urobia občania v nadchádzajúcich voľbách.

***

Predovšetkým, ja som nikde nenašla, že by ZSS bolo niekde registrované ako subjekt.  Aj so všetkým, čo má verejnosť právo o nich vedieť. Napríklad, kto sú ich zodpovední predstavitelia a aj tí v pozadí, kto ich financuje a z akých prostriedkov, aký je ich program a tak ďalej a tak ďalej.

***

Čo sa týka strany ĽS NS je to riadne registrovaná politická strana. K svojej registrácii splnila všetky podmienky na to potrebné. Má zverejnený program aj ako a kým sú financovaní a všetko.

***

Včera sme si tu, aj s manželom pozreli to fiasko, ktoré predvádzala Farská a spol. opäť na námestí. Bolo to niečo na spôsob predvolebného zhromaždenia. Niečo na spôsob predvolebného mítingu. Na tribúne sa vykrikovalo, koho nemajú vraj ľudia voliť. Mám len takú pripomienku, že ZSS je nie registrovaný politický subjekt. A tiež som ich nenašla registrovaných v zozname evidovaných tretích strán. Preto považujem za porušenie zákona, aby tento subjekt vykonával aktivity, ktoré majú ovplyvňovať nadchádzajúce voľby do NR SR.  Alebo akékoľvek iné voľby, pretože sa jedná o aktivity, ktoré narúšajú integritu volebného procesu. Voľby sa konajú podľa zákona zverejneného v zbierke zákonov Slovenskej republiky. Pretože ak budú ZSS takéto aktivity zasahujúce do volebného procesu tolerované, tak narušia slobodné voľby, na ktoré majú občania Slovenskej republiky inherentné právo v zmysle Ústavy Slovenskej republiky.

Čl. 30

(1) Občania majú právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov.

Farská a spol. sú nie volení zástupcovia ľudu. Opäť, aspoň podľa mojich informácií, nie sú registrovaní ako politický subjekt.

***

V zmysle Ústavy Slovenskej republiky majú ľudia tiež právo

Čl. 29

(3)   Občania majú právo zakladať politické strany a politické hnutia a združovať sa v nich.

***

Záverom.

Považujem za ANARCHIU, keď mesto Trenčím poskytuje verejné priestranstvo neregistrovanému subjektu, ktorý vzýva na anarchiu a odvolanie vlády. Považujem priamo za perfídne, keď to isté mesto nedovolí zhromaždnie riadne registrovanej politickej strane. A tiež to považujem za porušenie zákona ako aj Ústavy Slovenskej republiky.

 

Dúfam, že tí, ktorí v Slovenskej republike zodpovedajú za integritu a zákonnosť volieb nepovažujú Ústavu Slovenskej republiky za trhací kalendár, ako sa kedysi vraj jeden politik tiež tak vyjadril. Pretože:

 

Bonis nocet quisquis pepercerit malis.-> He hurts the good who spares the bad. (Publilius Syrus)

 

Aktualizované:

Čl. 31

Zákonná úprava všetkých politických práv a slobôd a jej výklad a používanie musia umožňovať a ochraňovať slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.