Založ si blog

Mazurek – ako to vidím ja

Ja to vidím tak, že útok na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za to, že povedal to, čo si myslí ak nie väčšina, tak určite mnoho občanov Slovenskej republiky, je útokom na nás všetkých. Myslím si, že je to útok na demokraciu.

***

Zbaviť právoplatne zvoleného poslanca mandátu len preto, lebo pomenoval a definoval problém, ktorý trápi mnohých občanov Slovenskej republiky je antitézou demokracie. Je to pľuvanec do tváre všetkým občanom, ktorí mu dali vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky hlas ako aj všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorí mu dali vo voľbách do Európskeho parlamentu preferenčný hlas. To je 39.496 voličov. Slovom, tridsaťdeväťtisícštyristodeväťdesiatšesť voličov.

***

Môj svokor jazdil na bicykli až do svojich 87 rokov. Jazdil pomaly a pretože jazdil pomaly, lebo bol starý, tak ho decká zhodili z bicykla. Dlho potom už nežil, pretože sa mu po tom páde z bicykla, keď ho decká z toho bicykla zhodili, veľmi pohoršilo. Nemôžem beztrestne napísať, aké decká toto urobili môjmu svokrovi a tak to nenapíšem. Čítajte ako kedysi, keď sme čítavali medzi riadkami. Rovnako nenapíšem, kto ma obkradol v Pražskom metre, lebo nesmiem. Keby som to napísala, tak za to potrestajú mňa a nie toho, kto ma obkradol. Teda som rovnako ako iní občania dostala náhubok. Mám na výber. Alebo budem ticho alebo budem potrestaná a umlčaná.

***

Kto vtedy zhodil môjho už nebohého svokra z bicykla sa nikdy nevyšetrovalo a nikdy neboli vinníci ani nájdení a ani potrestaní. Veď prečo by aj. Veď to boli “len deti”. A on bol len starý človek, ktorý síce celý život ťažko pracoval, ale ktorý už, evidentne,  podľa názoru niektorých, by nemal obťažovať iných pomalou jazdou na bicykli. A podľa toho, čo som sa posledne pred pár dňami dočítala zo správy Tasr z 2. septembra 2019 pre starých ľudí “unavených životom” má minimálne jedna liberálna strana krajiny, ktorá je súčasťou EU,  špeciálny progam. Nedočítala som sa tam o tom, že by mali na mysli ochrániť starých ľudí aby ich nezhadzovali z bicyklov alebo sa nenavážali do nich, keď kráčajú po chodníku, ale celkom iný program.

***

Ako som sa dočítala, Holandská liberálna demokratická strana D66 pripravuje legislatívny návrh uľahčujúci eutanáziu pre starých ľudí. Ide o zákon umožňujúci starším ľuďom, ktorí sú „unavení životom“, aby sa mohli dobrovoľne rozhodnúť pre dátum svojej smrti.

Rada by som prízvukovala, že ja za fašizmus považujem program tejto Holandskej liberálnej strany D66. Minimálne tento jej program porušuje ľudské práva presne definovateľnej menšiny (starých ľudí) a trvám na tom, že tento program danej strany je prejavom nenávisti a neznášanlivosti voči starým či starším ľuďom.

***

V článku Tasr sa spomínajú aj nejaké “Drionove pilulky”, ktoré vraj najaký Drion v 90-tych rokoch minulého storočia navrhoval aby takéto pilulky dostávali zadarmo všetky osoby vo veku nad 70 rokov. Tasr touto tlačenou správou prepublikovanou vo viacerých médiách otvorili tzv. Overtonove okno. Tento článok hlboko uráža moju ľudskú dôstojnosť. Môj manžel už tiež má po 70-tke.

***

Záver: Ja to vidím tak, že dnes je väčšia nesloboda, čo sa týka slobody vyjadrovania sa, ako bola pred 1989. Žila som pred 1989 a tú dobu si pamätám. Problém, ktorý pomenoval Mazurek skutočne trápi mnohých ale nesmie sa o tom rozprávať. Pred 1989 sa o takýchto veciach rozprávať mohlo. Ba čo viacej, správanie, aké som opísala tu vyššie – napríklad zhadzovanie starých ľudí z bicyklov a podobné – sa vtedy netolerovalo. Riešenie, aby sa takéto veci nestávali sa nedá nájsť tak, že ľuďom dáme náhubky.

Práve mi zomrel môj milovaný kocúr Ludwig

20.01.2020

Včera som mala celkom dobrý deň. Celkom sa mi totiž podarilo pokročiť v mojom projekte, čo si programujem. (Obyčajne, keď mi niečo nejde, nemám sa s kým poradiť, a spolieham sa v podstate viac »

Čo by ma zaujímalo ohľadne zadržania Trnku a čo som sa nedočítala

16.01.2020

Čo sa týka Dobroslava Trnku, dobre, spreneveril sa zrejme spravodlivosti keď nekonal v kauze Gorila. Či existuje pre neho nejaké ospravedlnenie, to neviem posúdiť a o to mi v tomto momente nejde. viac »

Eliminovanie Soleimániho nebola ani vražda ani atentát

09.01.2020

Tak poďme pekne po poriadku, ako sa to celé stalo: 27. decembra 2019 bol 33 ročný naturalizovaný Američan narodený v Iraku, ženatý, otec dvoch malých detí vo veku 2 a 8 rokov, linguista, ktorý viac »

Donald Trump / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu: Trumpov mierový plán pre Blízky východ bude 'historický'

26.01.2020 09:12

Trump má svoj dlhoočakávaný mierový plán pre Blízky východ zverejniť krátko pred schôdzkou s izraelským premiérom Netanjahuom vo Washingtone na budúci týždeň.

Brazil Heavy Rains

Pri záplavách a zosuvoch pôdy v Brazílii zahynulo 30 ľudí

26.01.2020 08:32

Predstavitelia civilnej ochrany uviedli, že ďalších 17 ľudí je na zozname nezvestných a 2600 obyvateľov evakuovali z ich domovov.

Oskar / pes /

Oskara majiteľ týral. Kto to urobil?

26.01.2020 08:00

Psíka, ktorému niekto do očí nalial pravdepodobne žieravinu, sa ujali dobrovoľníci. Ozvali sa im viacerí jednotlivci aj organizácie a ponúkli odmenu za akúkoľvek informáciu, ktorá by viedla k páchateľovi.

gastro, juška, potraviny

Medzi potravinovým nebom a peklom stojí očistec

26.01.2020 07:00

Slovensko má dve možnosti - alebo sa zrúti do pekla potravinovej závislosti, alebo prejde očistcom a vykúpi si poctivým podnikaním potravinovú sebestačnosť.