Založ si blog

Mazurek – ako to vidím ja

Ja to vidím tak, že útok na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za to, že povedal to, čo si myslí ak nie väčšina, tak určite mnoho občanov Slovenskej republiky, je útokom na nás všetkých. Myslím si, že je to útok na demokraciu.

***

Zbaviť právoplatne zvoleného poslanca mandátu len preto, lebo pomenoval a definoval problém, ktorý trápi mnohých občanov Slovenskej republiky je antitézou demokracie. Je to pľuvanec do tváre všetkým občanom, ktorí mu dali vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky hlas ako aj všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorí mu dali vo voľbách do Európskeho parlamentu preferenčný hlas. To je 39.496 voličov. Slovom, tridsaťdeväťtisícštyristodeväťdesiatšesť voličov.

***

Môj svokor jazdil na bicykli až do svojich 87 rokov. Jazdil pomaly a pretože jazdil pomaly, lebo bol starý, tak ho decká zhodili z bicykla. Dlho potom už nežil, pretože sa mu po tom páde z bicykla, keď ho decká z toho bicykla zhodili, veľmi pohoršilo. Nemôžem beztrestne napísať, aké decká toto urobili môjmu svokrovi a tak to nenapíšem. Čítajte ako kedysi, keď sme čítavali medzi riadkami. Rovnako nenapíšem, kto ma obkradol v Pražskom metre, lebo nesmiem. Keby som to napísala, tak za to potrestajú mňa a nie toho, kto ma obkradol. Teda som rovnako ako iní občania dostala náhubok. Mám na výber. Alebo budem ticho alebo budem potrestaná a umlčaná.

***

Kto vtedy zhodil môjho už nebohého svokra z bicykla sa nikdy nevyšetrovalo a nikdy neboli vinníci ani nájdení a ani potrestaní. Veď prečo by aj. Veď to boli “len deti”. A on bol len starý človek, ktorý síce celý život ťažko pracoval, ale ktorý už, evidentne,  podľa názoru niektorých, by nemal obťažovať iných pomalou jazdou na bicykli. A podľa toho, čo som sa posledne pred pár dňami dočítala zo správy Tasr z 2. septembra 2019 pre starých ľudí “unavených životom” má minimálne jedna liberálna strana krajiny, ktorá je súčasťou EU,  špeciálny progam. Nedočítala som sa tam o tom, že by mali na mysli ochrániť starých ľudí aby ich nezhadzovali z bicyklov alebo sa nenavážali do nich, keď kráčajú po chodníku, ale celkom iný program.

***

Ako som sa dočítala, Holandská liberálna demokratická strana D66 pripravuje legislatívny návrh uľahčujúci eutanáziu pre starých ľudí. Ide o zákon umožňujúci starším ľuďom, ktorí sú „unavení životom“, aby sa mohli dobrovoľne rozhodnúť pre dátum svojej smrti.

Rada by som prízvukovala, že ja za fašizmus považujem program tejto Holandskej liberálnej strany D66. Minimálne tento jej program porušuje ľudské práva presne definovateľnej menšiny (starých ľudí) a trvám na tom, že tento program danej strany je prejavom nenávisti a neznášanlivosti voči starým či starším ľuďom.

***

V článku Tasr sa spomínajú aj nejaké “Drionove pilulky”, ktoré vraj najaký Drion v 90-tych rokoch minulého storočia navrhoval aby takéto pilulky dostávali zadarmo všetky osoby vo veku nad 70 rokov. Tasr touto tlačenou správou prepublikovanou vo viacerých médiách otvorili tzv. Overtonove okno. Tento článok hlboko uráža moju ľudskú dôstojnosť. Môj manžel už tiež má po 70-tke.

***

Záver: Ja to vidím tak, že dnes je väčšia nesloboda, čo sa týka slobody vyjadrovania sa, ako bola pred 1989. Žila som pred 1989 a tú dobu si pamätám. Problém, ktorý pomenoval Mazurek skutočne trápi mnohých ale nesmie sa o tom rozprávať. Pred 1989 sa o takýchto veciach rozprávať mohlo. Ba čo viacej, správanie, aké som opísala tu vyššie – napríklad zhadzovanie starých ľudí z bicyklov a podobné – sa vtedy netolerovalo. Riešenie, aby sa takéto veci nestávali sa nedá nájsť tak, že ľuďom dáme náhubky.

Niektoré novinárske skvosty ma doslova urážajú

11.09.2019

Celkom rada počúvam podcasty. A to napriek tomu, že mnoho perál, čo tam odznie, sú doslova a do písmena urážkou zdravého rozumu. V podstate, keď tieto podcasty počúvam, tak si môžem urobiť viac »

Peter Tóth nezradil nikoho, je to celé naopak

10.09.2019

Po prvé, ak Marián Kočner spáchal zločin a Peter Tóth vypovedá o tomto zločine ako svedok v trestnom konaní vedenom proti Mariánovi Kočnerovi, nejedná sa o zradu Mariána Kočnera. Peter Tóth viac »

Mám dovolené si čítať vtipy z tejto knižky?

10.09.2019

Máme doma takúto knihu. Jej názov je “O ZLATÚ MREŽU alebo S CESTOVNOU KANCELÁRIOU ŠtB DO JÁCHYMOVA”. Kniha vyšla v roku 1991 a vydalo ju vydavateľstvo Q 111 v Bratislave. Vytlačila Kníhtlačiareň viac »

islamský štát, sýria, militanti, bojovníci, povstalci, ozbrojenci, konvoj

Vodca IS Baghdádí vyzval džihádistov na oslobodenie spolubojovníkov

16.09.2019 21:44

Uviedol, že jeho organizácia podniká útoky v rôznych krajinách.

hongkong, čína, protest, demonštrácia

Čína vysoko oceňuje Šalamúnove ostrovy za prerušenie vzťahov s Taiwanom

16.09.2019 20:58

Diplomatický krok Šalamúnových ostrovov znamená, že suverenitu Taiwanu uznáva už iba 16 krajín.

Venezuela / sankcie / USA /

Venezuelská opozícia oznámila ukončenie rozhovorov s Madurovou vládou

16.09.2019 19:34

Vodca venezuelskej opozície chce, aby Maduro odstúpil a konali sa nové voľby.

Katarína Cséfalvayová

Cséfalvayová vládu nepodrazí. Matovičovu šou bude ignorovať

16.09.2019 18:38

„Z politiky sa stáva divočina,“ povedala pre TV Pravda poslankyňa Katarína Cséfalvayová. Priznáva, že sa jej páči Druckerova vízia.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 146304x
Priemerná čítanosť článkov: 2398x

Autor blogu