Založ si blog

Mazurek – ako to vidím ja

Ja to vidím tak, že útok na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za to, že povedal to, čo si myslí ak nie väčšina, tak určite mnoho občanov Slovenskej republiky, je útokom na nás všetkých. Myslím si, že je to útok na demokraciu.

***

Zbaviť právoplatne zvoleného poslanca mandátu len preto, lebo pomenoval a definoval problém, ktorý trápi mnohých občanov Slovenskej republiky je antitézou demokracie. Je to pľuvanec do tváre všetkým občanom, ktorí mu dali vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky hlas ako aj všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorí mu dali vo voľbách do Európskeho parlamentu preferenčný hlas. To je 39.496 voličov. Slovom, tridsaťdeväťtisícštyristodeväťdesiatšesť voličov.

***

Môj svokor jazdil na bicykli až do svojich 87 rokov. Jazdil pomaly a pretože jazdil pomaly, lebo bol starý, tak ho decká zhodili z bicykla. Dlho potom už nežil, pretože sa mu po tom páde z bicykla, keď ho decká z toho bicykla zhodili, veľmi pohoršilo. Nemôžem beztrestne napísať, aké decká toto urobili môjmu svokrovi a tak to nenapíšem. Čítajte ako kedysi, keď sme čítavali medzi riadkami. Rovnako nenapíšem, kto ma obkradol v Pražskom metre, lebo nesmiem. Keby som to napísala, tak za to potrestajú mňa a nie toho, kto ma obkradol. Teda som rovnako ako iní občania dostala náhubok. Mám na výber. Alebo budem ticho alebo budem potrestaná a umlčaná.

***

Kto vtedy zhodil môjho už nebohého svokra z bicykla sa nikdy nevyšetrovalo a nikdy neboli vinníci ani nájdení a ani potrestaní. Veď prečo by aj. Veď to boli “len deti”. A on bol len starý človek, ktorý síce celý život ťažko pracoval, ale ktorý už, evidentne,  podľa názoru niektorých, by nemal obťažovať iných pomalou jazdou na bicykli. A podľa toho, čo som sa posledne pred pár dňami dočítala zo správy Tasr z 2. septembra 2019 pre starých ľudí “unavených životom” má minimálne jedna liberálna strana krajiny, ktorá je súčasťou EU,  špeciálny progam. Nedočítala som sa tam o tom, že by mali na mysli ochrániť starých ľudí aby ich nezhadzovali z bicyklov alebo sa nenavážali do nich, keď kráčajú po chodníku, ale celkom iný program.

***

Ako som sa dočítala, Holandská liberálna demokratická strana D66 pripravuje legislatívny návrh uľahčujúci eutanáziu pre starých ľudí. Ide o zákon umožňujúci starším ľuďom, ktorí sú „unavení životom“, aby sa mohli dobrovoľne rozhodnúť pre dátum svojej smrti.

Rada by som prízvukovala, že ja za fašizmus považujem program tejto Holandskej liberálnej strany D66. Minimálne tento jej program porušuje ľudské práva presne definovateľnej menšiny (starých ľudí) a trvám na tom, že tento program danej strany je prejavom nenávisti a neznášanlivosti voči starým či starším ľuďom.

***

V článku Tasr sa spomínajú aj nejaké “Drionove pilulky”, ktoré vraj najaký Drion v 90-tych rokoch minulého storočia navrhoval aby takéto pilulky dostávali zadarmo všetky osoby vo veku nad 70 rokov. Tasr touto tlačenou správou prepublikovanou vo viacerých médiách otvorili tzv. Overtonove okno. Tento článok hlboko uráža moju ľudskú dôstojnosť. Môj manžel už tiež má po 70-tke.

***

Záver: Ja to vidím tak, že dnes je väčšia nesloboda, čo sa týka slobody vyjadrovania sa, ako bola pred 1989. Žila som pred 1989 a tú dobu si pamätám. Problém, ktorý pomenoval Mazurek skutočne trápi mnohých ale nesmie sa o tom rozprávať. Pred 1989 sa o takýchto veciach rozprávať mohlo. Ba čo viacej, správanie, aké som opísala tu vyššie – napríklad zhadzovanie starých ľudí z bicyklov a podobné – sa vtedy netolerovalo. Riešenie, aby sa takéto veci nestávali sa nedá nájsť tak, že ľuďom dáme náhubky.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.