Založ si blog

Mazurek – ako to vidím ja

Ja to vidím tak, že útok na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za to, že povedal to, čo si myslí ak nie väčšina, tak určite mnoho občanov Slovenskej republiky, je útokom na nás všetkých. Myslím si, že je to útok na demokraciu.

***

Zbaviť právoplatne zvoleného poslanca mandátu len preto, lebo pomenoval a definoval problém, ktorý trápi mnohých občanov Slovenskej republiky je antitézou demokracie. Je to pľuvanec do tváre všetkým občanom, ktorí mu dali vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky hlas ako aj všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorí mu dali vo voľbách do Európskeho parlamentu preferenčný hlas. To je 39.496 voličov. Slovom, tridsaťdeväťtisícštyristodeväťdesiatšesť voličov.

***

Môj svokor jazdil na bicykli až do svojich 87 rokov. Jazdil pomaly a pretože jazdil pomaly, lebo bol starý, tak ho decká zhodili z bicykla. Dlho potom už nežil, pretože sa mu po tom páde z bicykla, keď ho decká z toho bicykla zhodili, veľmi pohoršilo. Nemôžem beztrestne napísať, aké decká toto urobili môjmu svokrovi a tak to nenapíšem. Čítajte ako kedysi, keď sme čítavali medzi riadkami. Rovnako nenapíšem, kto ma obkradol v Pražskom metre, lebo nesmiem. Keby som to napísala, tak za to potrestajú mňa a nie toho, kto ma obkradol. Teda som rovnako ako iní občania dostala náhubok. Mám na výber. Alebo budem ticho alebo budem potrestaná a umlčaná.

***

Kto vtedy zhodil môjho už nebohého svokra z bicykla sa nikdy nevyšetrovalo a nikdy neboli vinníci ani nájdení a ani potrestaní. Veď prečo by aj. Veď to boli “len deti”. A on bol len starý človek, ktorý síce celý život ťažko pracoval, ale ktorý už, evidentne,  podľa názoru niektorých, by nemal obťažovať iných pomalou jazdou na bicykli. A podľa toho, čo som sa posledne pred pár dňami dočítala zo správy Tasr z 2. septembra 2019 pre starých ľudí “unavených životom” má minimálne jedna liberálna strana krajiny, ktorá je súčasťou EU,  špeciálny progam. Nedočítala som sa tam o tom, že by mali na mysli ochrániť starých ľudí aby ich nezhadzovali z bicyklov alebo sa nenavážali do nich, keď kráčajú po chodníku, ale celkom iný program.

***

Ako som sa dočítala, Holandská liberálna demokratická strana D66 pripravuje legislatívny návrh uľahčujúci eutanáziu pre starých ľudí. Ide o zákon umožňujúci starším ľuďom, ktorí sú „unavení životom“, aby sa mohli dobrovoľne rozhodnúť pre dátum svojej smrti.

Rada by som prízvukovala, že ja za fašizmus považujem program tejto Holandskej liberálnej strany D66. Minimálne tento jej program porušuje ľudské práva presne definovateľnej menšiny (starých ľudí) a trvám na tom, že tento program danej strany je prejavom nenávisti a neznášanlivosti voči starým či starším ľuďom.

***

V článku Tasr sa spomínajú aj nejaké “Drionove pilulky”, ktoré vraj najaký Drion v 90-tych rokoch minulého storočia navrhoval aby takéto pilulky dostávali zadarmo všetky osoby vo veku nad 70 rokov. Tasr touto tlačenou správou prepublikovanou vo viacerých médiách otvorili tzv. Overtonove okno. Tento článok hlboko uráža moju ľudskú dôstojnosť. Môj manžel už tiež má po 70-tke.

***

Záver: Ja to vidím tak, že dnes je väčšia nesloboda, čo sa týka slobody vyjadrovania sa, ako bola pred 1989. Žila som pred 1989 a tú dobu si pamätám. Problém, ktorý pomenoval Mazurek skutočne trápi mnohých ale nesmie sa o tom rozprávať. Pred 1989 sa o takýchto veciach rozprávať mohlo. Ba čo viacej, správanie, aké som opísala tu vyššie – napríklad zhadzovanie starých ľudí z bicyklov a podobné – sa vtedy netolerovalo. Riešenie, aby sa takéto veci nestávali sa nedá nájsť tak, že ľuďom dáme náhubky.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.