Založ si blog

O čom malo byť to prerieknutie, “. . . krajina, kde sa nebudú báť ľudia zomierať”?

Môj manžel mi opisoval ako sa jeho mama zachovala, keď jej ukradli všetky šperky. To bolo v 50-tych rokoch minulého storočia.

Jeho otec zobral šperky a ukryl ich niekde na nejakej dedine. Následne ich všetky ukradli.  Jeho otec chodil dookola a keď jeho mama z jeho tváre videla, že sa niečo deje, tak sa opýtala a otec musel s pravdou von. “Ukradli všetky tvoje šperky.” A čakal plač, alebo snáď scénu, ale nič také sa nestalo. Nakoniec, šperky sú len šperky a skutočné hodnoty sú niekde inde. Ako život, zdravie, rodina, to sú skutočné hodnoty.

V inom prípade v rovnakej dobe sa stalo aj inej žene, že jej tiež ukradli šperky, zlato. Hovorili jej vraj, aby nešla s tým, že ju vykradli, na políciu ale nedala si poradiť a išla. Výsledok bol, že vtedy policajti pekne s ňou spísali zápisnicu a potom ju zatkli. Tiež ju odsúdili a uväznili, lebo vlastnila šperky a zlato a to sa v tej dobe nesmelo. Nesmelo, lebo to bola doba neslobody, keď sa nesmelo nič povedať, keď sa trestali obete a nie páchatelia. Vraj tá žena sa z toho, čo jej urobili, zbláznila.

Keď sledujem, čo sa v tieto dni deje, tak niekedy mám pocit, že sa vracajú doby dávno minulé.

***

V iných správach som sa dnes dočítala, že vraj Holandská vládna strana chce zákon uľahčujúci eutanáziu ľuďom ‚unaveným životom‘. Ja len potajme dúfam, že toto neujde pozornosti Generálneho prokurátora, ktorý podá žalobu za propagáciu prejavov nenávisti voči chorým a starým ľuďom. Akosi nechápem, ten článok mal byť ako vysvetlenie, ako má vyzerať krajina, kde sa ľudia neboja zomierať? Dúfať v to, čo by malo v právnom štáte nasledovať za takéto spublikované prejavy nenávisti snáď mám stále ešte povolené ….

Alebo sa už doba, ktorú sme odsúdili, opäť vrátila prevtelená do inej, strašnejšej podoby? Keď ten, kto sa chce stať premiérom má dovolené mladým ľuďom beztrestne porozprávať v školách o svojich zážitkoch s drogami? Keď starým ľuďom, pardón, tým ‘unaveným životom’, namiesto liekov od bolesti sa propaguje (nepriamo aj v slovenskej tlači) predpísanie piluliek takých ako navrhuje Holandská vládna strana? Prečo treba takýto návrh Holandskej vládnej strany propagovať aj v slovenských médiách? To je snáď len zlý sen. Život neunavuje. Život je krásny.

***

Moja svokra mala pravdu. Nie šperky, ale život, zdravie a rodina sú tie skutočné hodnoty, na ktoré nemá nikto a za žiadnych okolností právo siahať.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Ľubica Rošková, súd Pezinok,

Pokračuje proces so smeráckou "grófkou" Roškovou v kauze agrodotácií. Vypovedali svedkyne

25.09.2023 15:26

Podaná obžaloba sa týka pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu.

orbán

Orbán tvrdí, že Európa sa militarizuje: Maďarsko sa musí prispôsobiť

25.09.2023 15:18

Budapešť plánuje spolu s Nemeckom a Izraelom vyrábať bojové drony.

Sevastopoľ, Krym, sídlo Čiernomorskej flotily

Zabili sme šéfa Čiernomorskej flotily, tvrdí Kyjev. Veliteľstvo v Sevastopoli dorazilo TNT

25.09.2023 15:16

Pri údere na veliteľstvo Čiernomorskej flotily zomrelo 34 dôstojníkov, medzi nimi jej veliteľ.

Podzámčok, obec

Hlavné priority v regiónoch: ako chcú politici zlepšiť čerpanie eurofondov a odstrániť rozdiely?

25.09.2023 15:00

Regionálny rozvoj bude pre novú vládnu garnitúru zásadnou výzvou. Podľa odborníkov sa politici budú musieť sústrediť na prioritizáciu a systémové riešenia.