Založ si blog

15. -teho augusta ráno môjho času som si vypočula tlačovú besedu Roberta Fica

A mne sa zdá, aspoň odtiaľto, kde žijem, že všetko, čo povedal Fico malo hlavu a pätu a jednoducho sa mi to všetko zdalo správne a logické.

***

Potom som strávila celý deň vo svojej záhrade, kde som musela urobiť dosť špinavú robotu, teda povynášať zeminu z komposterov, obohatiť nimi zeleninové hriadky a potom som ešte zasadila semiačka na ďaľšiu úrodu, pretože potom ako som povyťahovala cesnaky z hriadok mi tam zostalo voľné miesto. Šalátiky ešte dorastú, aj reďkvičky, aj špenátik. A samozrejme, burinu môžem vytrávať od rána do večera a na ďaľší deň tam bude opäť. Po tomto výkone a potom ako som navarila večeru som si sadla za počítač aby som si troška oddýchla a prečítala som si aké problémy majú slovenskí novinári. Teda minimálne tí v denníku SME. No, ešte dobre, že som sedela, keď som si popri kartách pustila mimoriadny podcast denníka SME. Síce, tak mi treba, ale tie hlúposti, čo vyjdú z ich šéfredaktorky sa niekedy celkom zaujímavo počúvajú. Človek si tak občas urobí obraz až ako od reality odtrhnutí  a v akom hlbokom morálnom dne sa niektorí novinári a šéfredaktori niektorých slovenských mienkotvorných denníkov nachádzajú. A aké “problémy” riešia. Či si Fico tyká s Kočnerom?

***

Šéfredaktorku SME očividne vôbec nezaujíma, že na Slovensku jesto politická strana, ktorej predseda sa priznal k užívaniu ilegálnych narkotík a o ktorom vyšlo najavo, že o takýchto svojich skúsenostiach vraj diskutoval aj so žiakmi stredných škôl. A vraj, že sa k takýmto skutkom priznal mu má vraj slúžiť ku cti. Takto som sa to aspoň niekde dočitala v slovenskej tlači. (Aby neprišlo k nedorozumeniu, z tohoto neobviňujem šéfredaktorku SME.) Nie, toto asi nevidia v denníku SME ako problém, na ktorý by mali upozorniť voličov v nadchádzajucich voľbách. Problém, ktorý majú je, či si Fico tyká s Kočnerom.

***

Schválne. Pozrela som si, kedy Marián Kočner promoval na Univerzite Komenského. V roku 1986. Skončil žurnalistiku, ktorá sa študuje na Filozofickej fakulte.

Pozrela som sa, kedy promoval Fico. Promoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v roku 1986. Mimochodom, štúdium skončil s vyznamenaním.

Prečo to píšem? Pretože ako Filozofická fakulta UK, tak aj Právnická fakulta UK mali v tých rokoch priestory na Šafárikovom námestí v Bratislave. Viem, od decembra 1985 som tam dokonca pracovala v Ústave aplikovanej matematiky a výpočtovej techniky v pozícii matematik/analytik. A viem, kde sme sa stravovali. V jedálni na Šafárikovom námestí č. 6, kde sa stravovali aj študenti Filozofickej fakulty UK aj Právnickej fakulty UK.

Teda sa kľudne mohli stretnúť aj tam. A ak si vtedy (hypoteticky) potykali, tak čo asi očakávajú novinári z denníka SME? Že im Fico má akože vysvetľovať, nuž viete, my sme rovnaký ročník, chodili sme do tej istej jedálne/školy a tak ďalej? (Keď hovorím o škole, mám na mysli budovu.)  A ak by aj, robí to Fica zodpovedného za to, čo spáchal či mal spáchať Kočner? Lebo ja tomu naozaj nerozumiem. Mám si odteraz vykať so všetkými svojimi kamarátmi z detstva, zo škôlky, zo školy, zo šachového klubu či tých ktorých som stretla v pionierskych táboroch napríklad? Aby ma náhodou šéfredaktorka z denníka SME neobvinila, ak náhodou sa jej niekto z mojich bývalých spolužiakov, či kolegov náhodou znepáči, že som spoluvinník … čo ja viem, … ale nie, mená radšej neuvediem.

***

Len záverom, Fico mal pravdu, keď sa na takéto nezmyselné otázky že vraj novinárov otočil a odišiel. Minimálne u mňa si tým urobil jedno extra plus. Mimochodom, ja by som sa v takej situácii tiež otočila a odišla. Vy by ste snáď konali inak?

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.