Založ si blog

15. -teho augusta ráno môjho času som si vypočula tlačovú besedu Roberta Fica

A mne sa zdá, aspoň odtiaľto, kde žijem, že všetko, čo povedal Fico malo hlavu a pätu a jednoducho sa mi to všetko zdalo správne a logické.

***

Potom som strávila celý deň vo svojej záhrade, kde som musela urobiť dosť špinavú robotu, teda povynášať zeminu z komposterov, obohatiť nimi zeleninové hriadky a potom som ešte zasadila semiačka na ďaľšiu úrodu, pretože potom ako som povyťahovala cesnaky z hriadok mi tam zostalo voľné miesto. Šalátiky ešte dorastú, aj reďkvičky, aj špenátik. A samozrejme, burinu môžem vytrávať od rána do večera a na ďaľší deň tam bude opäť. Po tomto výkone a potom ako som navarila večeru som si sadla za počítač aby som si troška oddýchla a prečítala som si aké problémy majú slovenskí novinári. Teda minimálne tí v denníku SME. No, ešte dobre, že som sedela, keď som si popri kartách pustila mimoriadny podcast denníka SME. Síce, tak mi treba, ale tie hlúposti, čo vyjdú z ich šéfredaktorky sa niekedy celkom zaujímavo počúvajú. Človek si tak občas urobí obraz až ako od reality odtrhnutí  a v akom hlbokom morálnom dne sa niektorí novinári a šéfredaktori niektorých slovenských mienkotvorných denníkov nachádzajú. A aké “problémy” riešia. Či si Fico tyká s Kočnerom?

***

Šéfredaktorku SME očividne vôbec nezaujíma, že na Slovensku jesto politická strana, ktorej predseda sa priznal k užívaniu ilegálnych narkotík a o ktorom vyšlo najavo, že o takýchto svojich skúsenostiach vraj diskutoval aj so žiakmi stredných škôl. A vraj, že sa k takýmto skutkom priznal mu má vraj slúžiť ku cti. Takto som sa to aspoň niekde dočitala v slovenskej tlači. (Aby neprišlo k nedorozumeniu, z tohoto neobviňujem šéfredaktorku SME.) Nie, toto asi nevidia v denníku SME ako problém, na ktorý by mali upozorniť voličov v nadchádzajucich voľbách. Problém, ktorý majú je, či si Fico tyká s Kočnerom.

***

Schválne. Pozrela som si, kedy Marián Kočner promoval na Univerzite Komenského. V roku 1986. Skončil žurnalistiku, ktorá sa študuje na Filozofickej fakulte.

Pozrela som sa, kedy promoval Fico. Promoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v roku 1986. Mimochodom, štúdium skončil s vyznamenaním.

Prečo to píšem? Pretože ako Filozofická fakulta UK, tak aj Právnická fakulta UK mali v tých rokoch priestory na Šafárikovom námestí v Bratislave. Viem, od decembra 1985 som tam dokonca pracovala v Ústave aplikovanej matematiky a výpočtovej techniky v pozícii matematik/analytik. A viem, kde sme sa stravovali. V jedálni na Šafárikovom námestí č. 6, kde sa stravovali aj študenti Filozofickej fakulty UK aj Právnickej fakulty UK.

Teda sa kľudne mohli stretnúť aj tam. A ak si vtedy (hypoteticky) potykali, tak čo asi očakávajú novinári z denníka SME? Že im Fico má akože vysvetľovať, nuž viete, my sme rovnaký ročník, chodili sme do tej istej jedálne/školy a tak ďalej? (Keď hovorím o škole, mám na mysli budovu.)  A ak by aj, robí to Fica zodpovedného za to, čo spáchal či mal spáchať Kočner? Lebo ja tomu naozaj nerozumiem. Mám si odteraz vykať so všetkými svojimi kamarátmi z detstva, zo škôlky, zo školy, zo šachového klubu či tých ktorých som stretla v pionierskych táboroch napríklad? Aby ma náhodou šéfredaktorka z denníka SME neobvinila, ak náhodou sa jej niekto z mojich bývalých spolužiakov, či kolegov náhodou znepáči, že som spoluvinník … čo ja viem, … ale nie, mená radšej neuvediem.

***

Len záverom, Fico mal pravdu, keď sa na takéto nezmyselné otázky že vraj novinárov otočil a odišiel. Minimálne u mňa si tým urobil jedno extra plus. Mimochodom, ja by som sa v takej situácii tiež otočila a odišla. Vy by ste snáď konali inak?

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.