Založ si blog

Dočítala som sa, že prezidentka SR je vraj znepokojená

V denníku Pravda som sa dočítala, že vraj jej kancelária vydala stanovisko, že vraj so znepokojením vníma medializované informácie, že postupy a rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní ovplyvňovali osoby, ktoré na to nemali ústavné a ani zákonné oprávnenie. Toto stanovisko prezidentky SR priniesli viaceré denníky a tlač.

S týmto jej stanoviskom mám ja niekoľko problémov. Po prvé, toto jej stanovisko som nenašla zverejnené na jej oficiálnej webstránke. Takže si vlastne nemôžem overiť, či toto stanovisko naozaj vydala.

Vzhľadom k tomu, že slovenskej tlači nemôžem viacej dôverovať, tak si informácie, ktoré zverejňuje slovenská tlač chcem vždy overiť  aj z iného, spoľahlivejšieho zdroja. V zmysle článku 26 Ústavy Slovenskej republiky majú občania zaručené právo na informácie. Žiaľ, v posledných rokoch sa viacej krát stalo, že informácie, ktoré som sa dočítala v dennej tlači, podotýkam v dennej tlači  hlavného prúdu, sa neskôr ukázali byť nepravdivé, resp. sa jednalo o mediálne manipulácie.

V prípade tohoto konkrétneho stanoviska prezidentky mám s ním tiež niekoľko problémov.

Po prvé, nemám nič proti tomu, aby aj ona čítala dennú tlač. Avšak, podľa môjho názoru by sa prezident(ka) Slovenskej republiky nemala vyjadrovať k dôležitým otázkam vnútornej bezpečnosti na základe medializovaných informácií. Neviem, či som jediná, ktorá si myslí (dúfam, že nie), že Slovenská informačná služba je tu okrem iného aj na to, aby poskytovali informácie aj prezidentke Slovenskej republiky. Keď si prečítam mandát Slovenskej informačnej služby, tak medzi jej úlohy spadá aj získavanie informácií v oblasti korupcie a klientelizmu. Môj osobný názor je, že na Slovensku sa v médiách už popísalo priveľa všetkého možného aj nemožného.

Po druhé, z medializovaných informácií som sa ďalej dozvedela, že údajne prezidentka, resp. jej úrad sa ďalej vyjadrili v tom zmysle, že, citujem: “rýchle, objektívne a detailné vyšetrenie celého prípadu sa pre políciu a prokuratúru musí stať najvyššou prioritou”. S týmto jej vyjadrením mám ja ďaľší problém. Totiž, keď si otvorím Ústavu Slovenskej republiky, konkrétne článok 102, tak tam nikde nevidím, že by prezidentka Slovenskej republiky mala akúkoľvek právomoc určovať či nariaďovať alebo cez médiá komunikovať ostatným zložkám moci, že čo má byť a čo musí byť pre ne najvyššou prioritou. Respektívne čo a kedy a ako majú orgány činné v trestnom konaní vyšetrovať.

Na Slovensku existuje delenie moci a každá zložka moci má svoje zákonom definované postavenie a právomoci. Môj názor je ten, že ak sa má Slovensko stať právnym štátom  (mám svoje vlastné dôvody, prečo Slovensko teraz nepovažujem za právny štát), jedna z vecí, ktorou by bolo vhodné začať je, aby každá zo zložiek moci sa pridŕžala toho postavenia, ktoré jej zákon, resp. Ústava Slovenskej republiky, ukladá. Konkrétne, pre mňa osobne je neprijatelné, aby polícii, a ďaľším bezpečnostným zložkám diktovali, čo majú, resp. nemajú vyšetrovať a v akom poradí či už mafiáni alebo iné zložky moci, ktorým toto právo neprináleží. To je môj názor.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.

leopard 1

Švajčiarsky Ruag sa vzoprel vláde. Ukrajine chce poslať 96 vyradených Leopardov

01.06.2023 12:06

Tanky Švajčiarsko kúpilo z Talianska. Armáda ich chcela upraviť a ďalej predať alebo ich použiť na náhradné diely.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Trojročný chlapec prežil pád z okna na štvrtom poschodí

01.06.2023 12:04

Chlapček dopadol priamo na chodník pred bytovým domom.