Založ si blog

Režim milovníčky mačiek

7:00 Budíček – zobudí vás  mačka, napríklad opakovaným prikladaním labky tvár, prípadne mňaukaním rovno do ucha.

7:05 Umývanie misiek, z ktorých je mačka, resp. mačky.

7:15  Kŕmenie mačiek.

8:00 Vysávanie, zametanie, utieranie podlahy zamerané na odstránenie mačacích chlpov a chumáčov.

10:00 Nakupovanie mačacích granúl, podstieľky, konzervy, mačacích cukríkov.

13:00 Česanie a iné zabávanie mačiek. Podávanie mačacích cukríkov.

14:00 Príprava na návštevu u veterinára. Milovníčka mačiek nadobudne viditeľný rešpekt, okamžite ako chytí nosič do rúk. Treba nejakým spôsobom nájsť mačku, chytiť ju a vložiť do nosiča. Toto môže obnášať posúvanie nábytku, odobratie matraca a rebrín z postele a podobne. Mačka svojím 6-tym zmyslom presne vie, kedy sa je treba ukryť pred hrozbou, že by mala ísť vidieť veterinára.

15:00 Mačka počas celej cesty k veterinárovi bolestne a úpenlivo mňauká.

16:00 Návšteva u veterinára.

17:00 Chvíľa voľna, pretože mačka je smrteľne urazená a ukrýva sa pod posteľou.  Pretože bola u veterinára a takéto “zločiny” na mačkách sa len tak ľahko neprepáčia. Ak žije mačiek v dome viacej, tie sa tiež preventívne ukrývajú. Istota je istota.

19:00 Mačky konečne vylezú zo svojho úkrytu, pretože si spomenú, že sú hladné a treba ich opäť nakŕmiť.

20:00 Čistenie mačacích záchodíkov.

21:00 Štúdium vzdelávacích publikácií o mačkách.

23:00 až 6:00 Pokus o spánok niekoľko krát prerušený škrabotom na dvere, či škrabotom na sáček s granulami. Ak náhodou tvrdo spíte, tak najvhodnejší čas na kultúrnu vložku, počúvanie mačacích árií, je medzi druhou a štvrtou hodinou rannou.

 

Kto sa pridá?

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.