Založ si blog

Bezprávie na Slovensku – Časť prvá

Tak ako Slovenská republika nerešpektuje ústavné práva vlastných občanov zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou rovnako Slovenská republika nerešpektuje práva vlastných občanov  na slobodný pohyb ani právo na súdnu a inú právnu ochranu. Také sú moje osobné skúsenosti. Tiež moja osobná skúsenosť je taká, že zákon v Slovenskej republike je iba  a iba zdrapom papiera. Nič viacej. To je moja osobná skúsenosť.

Jednu z takýchto osobných skúseností by som rada opísala v tomto blogu. Neskôr, v ďaľších blogoch, tu na Pravde alebo niekde inde, opíšem aj tie ďaľšie neprávosti a zvrátenosti.

***

V istý deň, stalo sa to viacej ako 20 rokov dozadu, bolo to deň pred mojím odletom do Kanady, som sa dostavila na obecný úrad aby som sa odhlásila z trvalého pobytu. Pracovníčka na danom obecnom úrade mi odmietla vydať formulár. Jednalo sa o svojvoľné jednanie úradníčky a o porušenie pracovnej disciplíny na danom obecnom úrade. Nemala som na výber. Letenky boli kúpené a tak som druhý deň odletela do Kanady.

Bolo to práve pre mňa vo veľmi zlom období. Medzi iným môj manžel bol vtedy diagnostikovaný nevyliečitelnou a ťažkou chorobou.

V tom čase sa začala ozývať Všeobecná zdravotná poisťovňa. Tak som im v tom období poslala tri krát doporučenou poštou (čo tiež niečo aj stálo) aj tie doklady, ktoré dokazovali, že som žila trvale v Kanade, detto môj mažel, štátny občan Kanady, a tiež môj potomok. Jednalo sa vtedy o kópie môjho trvalého pobytu v Kanade, (čo je inak v Kanade doklad  chránený zákonom o súkromí), o kópie našich zdravotných kariet (čo sú inak v Kanade tiež doklady  chránené zákonom o súkromí),  a ďalšie doklady. Cez môjho príbuzného na Slovensku som tiež vtedy, za takýchto okolností naháňala aj daný obecný úrad, aby ma prestali ohovárať (lebo v danom prípade sa jedná o ohováranie) a odhlásili ma tam z trvalého pobytu. Obecný úrad si dodnes a nikdy nesplnil svoju povinnosť ma riadne odhlásiť od daného dátumu z trvalého pobytu na Slovensku. Síce ma časom odhlásili ale s úplne iným dátumom, ktorý si svojvoľne vymysleli. Ako keby o mojom pobyte rozhodoval nejaký úradník na nejakom úrade. Jednali so mnou ponižujúco a drzo, ako keby som nebola s dvoma absolvovanými vysokými školami svojprávna a nevedela som, že v ktorej krajine žijem. Ja na rozdiel od mnohých iných som v Kanade nežila ani jeden deň nelegálne; teda bez potrebných víz, resp. bez statusu.

Ono to nie je jedno ku ktorému dátumu je človek evidovaný, že niekde trvale žije.

***

Daný obecný úrad aj naďalej negatívne zasahoval do mojich ústavných práv tak, že ma ohovárali.  Napríklad ma ohovárali aj na Všeobecnej zdravotnej poisťovni . Napríklad nemali problém komukoľvek oznamovať moje osobné údaje a aj to nepravdivo, pretože som v danej dobe na danej adrese jedoducho nežila.

Dôsledok bol aj taký, že ma Všeobecná zdravotná poisťovňa neodhlásila a to napriek mojim opakovaným žiadostiam o odhlásenie sa k danému termínu. Neodhlásili ani môjho manžela, ktorý sa medzi časom liečil z titulu zdravotného poistenia vo svojom bydlisku, čo vtedy zahŕňalo niekoľko týždňovú hospitaliáciu, náročné vyšetrenia aj drahé lieky.

Keď manžel prišiel na Slovensko, pretože tam mal rodičov, tak doslova s liekmi za 4 a pol tisíc dolárov musel ísť za exekútorom dokazovať mu, že zdravotne bol poistený v mieste svojho trvalého bydliska v Kanade.

Vybaviť odhlásenie sa z trvalého bydliska k danému dátumu som skúšala aj cez zastupiteľský úrad v Kanade, bezúspešne. Obecný úrad pokračuje v ohováraní mojej osoby naďalej.

Medzi tým som sa dozvedela, že ma Všeobecná zdravotná poisťovňa stihla aj zexekuovať a aj údajne ma nejaký exekútor na Slovensku poohováral ďalej a následne exekúciu vraj zastavili. O takej veci ako doručovanie súdnych zásielok, ktoré som nikdy neodstala sa ani baviť nebudem. Okrem iného VŠZP ohovárali aj môjho manžela a aj môjho potomka, ktorému poslali list, že vraj im chýbajú vo VŠZP peniaze na zdravotnú starostlivosť pre iných a domáhali sa aby im boli zaslané take doklady ako vysvedčenia či diplomy ako doklad o ukončeni štúdia na vysokej škole.

Niekto by si povedal, nič sa nestalo, že veď ma už medzi časom odhlásili. Síce k inému dátumu, ale veď to vraj na tom nezáleží.  Že to nie je pravda som si overila v posledných dňoch.

Aj moju nebohú svokru exekuovalo mesto Liptovský Mikuláš. Jednalo sa samozrejme o úplne svojvoľnú a neoprávnenú exekúciu, proti ktorej moja svokra roky protestovala. Súd danú exekúciu opakovane zastavil. Svokra zomrela. Do dedičského konania mesto Liptovský Mikuláš nehanebne prihlásilo svoju údajnú pohľadávku, ktorú niekoľko krát súd zastavil. To je to, čo vidím na vlastné oči.

***

Vrátim sa späť k danému obecnému úradu.  Ani ja tu nebudem naveky. Raz sa pominiem. Aj po mne bude nejaký notár časom rozhodovať o mojich dedičoch. A evidentne mi takto hrozí, že moji dediči budú exekuovaní len preto, lebo nejaká osoba, ktorá si neplnila svoje pracovné povinnosti, za čo dostávala riadny plat a preto, lebo ma daný obecný úrad naďalej ohovára. Ale na Slovensku je to tak. Bezprávie vládne naďalej. A to bola len jedna ukážka, že to nie je jedno, kde a kedy je človek vedený, že niekde trvale žije, keď to nie je pravda.
Okrem iného som sa so sťažnosťou už obrátila aj na Úrad vlády Slovenskej republiky. Evidentne, je im úplne ukradnuté, že je v štátnej správe bordel aký tam je. Je im jedno, že takýmto bordelom desiatky rokov znepríjemňujú životy štátnym občanom Slovenskej republiky.

***

Len pre porovnanie ako funguje štátna správa v Kanade. V Kanade si ani len neviem predstaviť, že by s niečím takýmto mohla mať problém. Keď sme potrebovali vydokladovať, že ktoré dni bol manžel na Slovensku a ktoré v Kanade, stačili im ako dôkaz pečiatky v pase a kópie leteniek. Na Slovensku je to však tak, že tam vládne len zlo, len korupcia, len zákernosť a len aby ti krava zdochla. Fakty netreba a zákony sú nie na to, aby sa rešpektovali.

Rada by som sa tiež opýtala, že na základe čoho sa vyberajú zamestnanci do štátnej správy, keď sa tam nájdu takéto osoby, ktoré jednoducho nerešpektujú ani zákony a ani fakty a ani Ústavu Slovenskej republiky a za dobre vykonanú prácu považujú to, keď niekoho bezostyšne ohovárajú po desiatky rokov.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.