Založ si blog

Moja záhradka koncom mája

Pred pár dňami mi niekto zo Slovenska  poslal fotografiu svojej čerešne plnej zrelých krásnych červených čerešničiek.

Aj ja mám mini čerešničku – višňu. Mala som aj pravú čerešničku, normálnej veľkosti, ale čierny orech mi ju zabil. Višňa vraj čiernemu orechu odolá. Dnes je 26. máj a moja višňa vyzerá takto: 

V pozadí je záhradný domček, ktorý si sprivatizovali moji medvedíkovia, vraj čistotní.

 

Hoci ju čierny orech nezabije, aj tak sa z nej červených višničiek nedočkám. Lebo vtáčikovia ju sledujú a oberú všetky višničky ešte kým sú zelené. Nuž čo, keď chcem počuť spev vtáčkov v mojej záhrade, musím aj niečo oželieť.

 

Tu je foto čierneho orecha, ktorú som urobila pred chvíľkou. Už sa mu začínajú robiť lístočky, ale stále vyzerá, ako keby mal holé konáre.

Koruna čierneho orecha dnes

 

Včera sa mi manžel povedal, že v rádiu počul, že všetko je u nás najmenej dva týždne pozadu; vraj síce je teplo ale vraj zem je ešte studená a vraj aj na sadenie paradajok je ešte priskoro. Ale ja som ich už zasadila, tak mi ostáva len čakať, či ich budem mať naozaj menšie.

 

V porovnaní so Slovenskom, u nás práve teraz rozkvitli hyacinty a konvalinky ešte sú stále nie rozkvitnuté.  Fazuľu som síce zasadila asi pred mesiacom, ale až teraz začína klíčiť. Aj hrášok je ešte maličký, aj reďkovky, ktoré podľa obalu už mali byť zrelé majú ešte len klíčky.

 

Keďze pažítka sa mi po tejto poslednej zime neprebudila, zima bola naozaj tuhá, tak vlastne jediná zelenina, ktorú teraz, koncom mája, zo záhradky mám, je šťavel, ktorý sa mi do cestičky popri dome namnožil ako burina. Nevadí. Z jednej kuchárskej knižky mám výborný recept na šťavelový koláč.

 

Na druhej strane, keď mi hovoria ľudia zo Slovenska, že už poryľovali, tak u nás všetko práve dozrieva.

Moja záhrada dnes

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Ukrajina Rusko vojna na ukrajine

Globálny predaj zbraní rástol vlani siedmy rok za sebou

05.12.2022 06:47

Sto najväčších zbrojárskych firiem predalo vlani ťažké zbrane a služby v hodnote 592 miliárd dolárov.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237957x
Priemerná čítanosť článkov: 5290x

Autor blogu