Založ si blog

Keď treba mačke podávať tabletky aneb neuveriteľná múdrosť môjho kocúra Ludwiga

Aj mačky občas potrebujú lieky. A poviem vám, že nie každý dokáže dať mačke tabletku. Videla som na túto tému veľa kreslených vtipov. Posledne jeden, na ktorom sa muž, dohryzený a doškrabaný,  prihovára žene s tým, že dal mačke lieky a teraz nech ho ona odvezie na pohotovosť.

 

Ono dať mačke tabletku je nie celkom elementárne. To treba chytiť mačku za vrchnú peru nad jej očnými zubmi a znehybniť jej papuľku aby nemohla hrýzť a potom jej celkom dozadu do papuľky vložiť čo najrýchlejšie tabletku, prípadne ju dať zapit vodou zo striekačky aby tú tabletku musela mačka prehltnúť. Áno, existujú rôzne akože triky, vrecká na tabletky v mačacích pochúťkach a všeličo. Ale v konečnom dôsledku najúčinnejšie je nakoniec podať tablektu tak, ako som to tu opísala vyššie. Alebo ak to vôbec nie je daným spôsobom možné, ešte je možné urobiť emulziu (čo tuná robia špeciálne lekárne) a tú podať z injekčnej striekačky priamo do papuľky (samozrejme bez ihly, len vstreknúť tekutinku do papuľky, obyčajne je to jednoduchšie).

 

Môjmu kocúrovi Ludwigovi bolo treba povytŕhať niekoľko zubov. A to tak, že po vytrhnutí tam bolo ešte šitie. Ale aj na následnej kontrole boli jeho ďasná stále zapálené. A tak veterinárka skúsila iný liek. Predtým to bol Clindamycín v tekutej forme. Ale tento krát sa rozhodla mu dať antibiotikum v tabletkovej forme. A navrhla mu tie tabletky pridávať do jedla. Lenže ako mačku presvedčiť, že má práve v určitú hodinu jesť? Proste nápad pridávať mu tabletky do jedla sa mi až tak nepozdával. Veterinárke sa zasa nepozdávalo aby som mu fixovala papuľku nadvihovaním pier nad jeho očnými zubami, lebo jeden mu vytrhla a má tam šitie. A tak som mu jeho papuľku veľmi opatrne otvárala, ako som to aj veterinárke sľúbila, že to tak budem robíť.

 

Keď musím dať našej druhej mačke, Muckovi,  lieky, ten sa vždy snaží schovať a vždy na iné miesto. Takže máme často aj dva krát denne hru na ukrývačku.

 

Ale Ludwig, ten prišiel ku mne včera ráno, keď som pár minú meškala s tabletkou. A potom mi prišiel zamňaukať včera večer, keď mu bolo treba dať tabletku. A to isté dnes ráno. A pred chvíľou mi pripomenul, že mu treba dať tabletku. A dokonca mu nebolo treba ani fixovat papuľku. Jednoducho som mu dala tabletky do zadu do papuľky a dala zapiť vodou.

 

To mám teraz veriť, že to bola zakaždým len náhoda?

 

Okrem toho, od pondelka, od kedy dostáva tieto lieky, spáva vedľa mňa, čo doteraz nerobieval. Opäť len náhoda? (Mne, keď som zopár krát potrebovala antibiotikum, bolo lepšie hneď po jeho prvej dávke.) No uvidím, čo povie veterinárka v pondelok, teda zajtra, či sa to konečne zlepšilo. A ak áno, opäť je to len náhoda, že odkedy sa Ludwig má cítiť lepšie, tak si ľahne vedľa mňa?

Môj múdry kocúr Ludwig

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.