Založ si blog

Snowy – kamarát ako žiaden iný

 

Snowy bol kocúrik, pravá turecká Angora.

 

Mojou úlohou bolo Snowyho zobrať na kastráciu, keďže veterinárska klinika, ktorú jeho vtedajší majiteľ vybral, bola veľmi blízko k miestu, kde som vtedy bývala.

Snowy bol v nosiči na mojich kolenách v aute, keď sme ho večer pred zákrokom viezli k nám domov.

“Šestnásť mačeniec, to čo má byť?” Rečnícky som podotkla a otvorila som dvierka na nosiči.

“Mňau,” Snowy sa okamžite prihovoril. Znelo to ako “Ja som Snowy a rád ťa poznávam.” Okamžite som si ho zamilovala.

Pôvodný plán bol, že Snowy po kastrácii pôjde naspäť. Lenže kastrácia neprebehla dobre a boli komplikácie, to ako prvé. A Snowy nám dával jasne a zreteľne najavo, že by chcel zostať u nás.

A tak som to vyriešila tak, že som na opravu zbabranej kastrácie zobrala Snowyho k veterinárkám, ktoré som navštevovala s naším druhým kocúrikom Muckom, ktorý je Snowyho syn. Oprava zbabranej kastrácie, ktorú robil nejaký veterinár pôvodom z Indie, stála 550 kanadských dolárov.
Snowymu pôdovnému majiteľovi som dodala účet s tým, že alebo mi ten účet preplatí alebo je Snowy môj. Odpoveď bola, že Snowymu bude u nás aj tak lepšie.

Prešlo 9 rokov a  päť mesiacov.

 

Dnes sú to presne štyri mesiace odvtedy, čo mi Snowy zomrel v náručí. Stratila som svojho spoločníka, ktorý podľahol hroznej chorobe – rakovine krve. Dve veterinárky mi tvrdili, že sa jednalo o  lymfóm a že sa nedalo už nič robiť.  Táto nečakaná smrť Snowyho nás všetkých pristihla úplne nepripravených na túto tragédiu.

Snowy bol múdry. Keď mal byť po jednoduchej operácii v januári 2018 obmedzený v pohybe, a preto mal byť na pár chvíľ v klietke, tak si túto kliektu otvoril. Tak som ho vtedy umiestnila do jednej malej izby. Keď som skúsila inú izbu, vyšiel z nej von tak, že si sám z vnútra otvoril dvere.

 

Snowy bol klaun, ktorý nás rád zabával balancovaním sa na plazme pripevnenej na stene. Viď fotografiu.

.

Snowy miloval vysoko položené miesta a rád sa na nás, na  ľudí, pozeral z výšok. Raz som ho hľadala vyše hodiny, kým som zistila, že sa na mňa pozerá z vrchu skrine, umiestnený pohodlne medzi dcérinými hračkami, ako ho hľadám.

Snowy pre nás rád vyspevoval operné árie. Najlepšie o tretej nad ránom. Žiaľ, obyčajne som ich prespala.  Samozrejme, pravidelne ma chodil ráno budiť; napríklad priložením labky na moje ústa. “Vstávaj- vstávaj”, je čas keď ma máš nakŕmiť.

 

Snowy bol vzorný otecko. Staral sa nielen o svoje mačence, ale vychoval aj jedno adoptované mača, ktoré niekto našiel na ulici a keďže som sa vtedy starala o mačaciu kolóniu, tak ho priniesli mne – bolo asi iba 4 dni na staré. Ja som kŕmila mača z fľašky,  a Snowy prevzal výchovu mačaťa, keď malo mača 4 týždne a naučil mača všetko, čo má správne mača vedieť.

V našej domácnosti žili 4 mačky ale Snowy bol šéf. Všetky mačky ho museli poslúchať a aj poslúchali. Disciplína a poriadok musí byť. Aj medzi mačkami.

 

Snowy rád pozeral Internet. Pozeral svoj mačací kanál a istého času moje Youtube ponuky vyzeali takto:

Snowy ma celé dni obšťastňoval skákaním mi po ramene.  Moje ľavé rameno bolo jeho vyhliadkovým bodom., či už som sedela alebo niečo robila. Proste to bolo pre neho – sedieť mi na ramene, keď som chodila po dome.

 

Náš dom je dnes bez Snowyho  akoby prázdny. Už ho niet.


Česť jeho pamiatke.

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

Pamätná tabuľa návštevy Alžbety II. na Hrebienku

Na Hrebienku je už tretia tabuľa na pamiatku návštevy kráľovnej Alžbety II. Dve ukradli

15.04.2024 08:00

Vysoké Tatry majú pre britského kráľa Karola III. originálnu letenku, špeciálny skipas a pozvánku na návštevu.

sydney

Útočník, ktorý ubodal v Sydney šesť ľudí, sa podľa polície zameral na ženy

15.04.2024 06:55

Päť zo šiestich mŕtvych sobotného útoku boli ženy, rovnako väčšina z 12 zranených.

Izrael, Irán, Joe Biden, Tel Aviv

ONLINE: USA odmietli tvrdenia, že vopred vedeli o útoku Iránu na Izrael

15.04.2024 06:15, aktualizované: 08:23

Teherán podľa nemenovaného amerického predstaviteľa Spojeným štátom odkaz po začatí útokov s tým, že budú "vysoko deštruktívne".

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj poukázal na Izrael: To je skutočná obrana. Od spojencov žiada odvážnu akciu aj pre Ukrajinu

15.04.2024 06:00, aktualizované: 08:37

"Spojenci by nemali zatvárať oči pred ruskými raketami a dronmi, znamená to, že je potrebná akcia - odvážna," uviedol Volodymyr Zelenskyj.