Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR.

Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch.

Neviem prečo, ale herci radi fušujú do politiky. Takých hercov, čo fušovali či fušujú do politiky bolo veľa a asi je ich  stále veľa. Len potom ten výsledok ich politikárčenia je katastrofálny. Pretože si predstavujú, že politika je divadielné alebo filmové teátro, kde sa môže všetko a neplatí nič; a nech je výkon akýkoľvek úbohý, obecenstvo bude vždy tľapkať.

Stačí sa dnes pozrieť čo predviedol Zelenskij. Pred ním Reagan. Na Slovensku Havel; ktorý nedokázal prijať žiadnu kritiku od tých, ktorým ublížil; ktorého narcisistické ego mu nedovolilo prehltnúť tú horkú pilulku, keď ho demokraticky zvolení zástupcovia ľudu odmietli zvoliť za prezidenta a preto bol tiež jeden z tých, ktorí bez referenda, rozbili vtedy Československo. (Niečo v zmysle, keď nemôžem byť prezidentom Československa, tak Československo nemusí existovať.) Pretože ich vtedy vôľa ľudu vôbec nezaujímala. Na Slovensku je to dnes aj takzvaná bratislavská kaviareň.

Herectvo (a podľa môjho názoru ani bábkoherectvo) je nie ani kvalifkácia ani adekvátna skúsenosť na prácu politika. Herci síce dokážu podávať srdcervúce (ale inak falošné) výlevy na tribúnach, ale v skutočnosti ja ich vnímam ako prázdnych ľudí bez schopnosti cítť, bez empatie a bez schopnosti vnímať a rozmýšľať.

Ja som toho názoru, ze dosť bolo divadla a teátra v politickej scéne, a že prišiel čas na pragmatickú politiku.

***

Ja si naozaj nemyslím, že napríklad “umelkyne” napriklad typu Nvotová (hlasovací lístok Demokrati) ale aj iné na rôznych kandidátskych listinách niektorých politických strán kandidujúcich do NR SR majú správne kvalifikácie tam byť. A takých ako ona sa na danych kandidátskych listinách nachádza viacej.

Kuffa nemá čo hľadať na poste štátneho tajomníka a nemá čo hľadať ani v žiadnej verejnej funkcii

22.11.2023

Mňa osobne obťažujú ľudia, ktorí svoje náboženské postoje vnucujú iným. A osobne, čo sa týka tých nábožensky založených, ja mám také skúsenosti, osobné skúsenosti, že sú to tí najamorálnejší ľudia; konkréte tí, ktorí tú tzv. svoju vieru VNUCUJÚ iným. To mám na mysli takých veriacich, s ktorými som mala do činenia osobne. Súdia. Posudzujú. Robia intrigy. [...]

Vedia vôbec redaktori v Pravde, čo je kultúra?

17.10.2023

Dnes ráno ma dorazil tento článok redaktoriek Heleny Dvořákovej, Zory Handzovej, a Kataríny Sedlákovej v denníku Pravda. A dorazili ma aj odpovede všetkých opýtaných “expertov” na kultúru. Úvodzovky na slovo expert som tam dala zámerne. Totiž, akosi sa mi zdá, že ani tie redaktorky ani tie “umelkyne” nemajú ani šajny o tom, čo vlastne kultúra je. *** Ja osobne sa [...]

Vládnuť by mali len pragmatickí ľudia, takí, ktorí netrpia osobnostnými poruchami

16.10.2023

V dennej tlači ma zaujala správa, že umelci či herci vraj podpísali nejakú petíciu proti Tomášovi Tarabovi, aby vraj nebol menovaný Ministrom kultúry Slovenskej republiky. Nejak ma napadlo, že úlohou hercov či umelcov je nie verejne komentovať kroky kreujúcej sa vlády, ktorá vzišla z demokratických a slobodných volieb. Okrem toho, podľa názoru niektorých ľudí či [...]

polícia

Polícia preveruje výhražný e-mail pre jednu zo stredných škôl v Bratislave

05.12.2023 09:02

Polícia preveruje výhražný e-mail pre jednu zo stredných škôl v Bratislave, aktuálne vykonáva procesné úkony.

Kráľ na ťahu, relácia, ta3

Koalícia versus opozícia. Na ta3 sa odohrá súboj Tarabu a Takáča s Viskupičom a Čaučíkom

05.12.2023 08:45

V relácii Král na ťahu televízie ta3 v utorok o 21:15 sa opäť stretnú koaliční a opoziční politici.

parlament, PVV, rokovanie, Robert Fico, Peter Pellegrini, Milan Majerský, Tomáš Taraba

Parlamentný výbor nerokoval o vlkoch, chýbali poslanci. Taraba: Hanba opozície

05.12.2023 08:35, aktualizované: 09:20

Na debatu o ochrane a budúcnosti vlka dravého sa nezišlo dostatok poslancov, parlamentný výbore preto nerokoval.

Nemecko, počasie, Mníchov, sneh, letisko

Počasie nerozlišuje medzi Západom a Východom. Zamrzlo Nemecko, zamrzla Moskva

05.12.2023 08:12

Nemecko je zasypané snehom, mníchovské letisko bolo odstavené pre poľadovicu. Aj Moskva zažíva pravú ruskú zimu.