Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety.

Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj názor  na jej klebety o korupcii, ktoré ona o ňom rozširuje. Takúto prázdnu frázu môže beztrestne povedať kdekoľvek na svete ale len tam, kde neplatia princípy demokracie.

Ohováranie je nie jedným z princípov demokracie. Ohováranie je formou manipulácie más tými, ktorí bažia po moci.

***

Alebo v tomto videu: redaktorka hovorí o desiatkach ľudí odsúdených rôznymi sudcami za korupciu, vraj nechce zachádzať do tých jednotlivých káuz. Čo je inak presne to, čo by mňa zaujímalo, teda ak by také kauzy naozaj existovali. Keď ju však Fico konfrontoval, aby mu povedala aspoň jednu kauzu, tak nedokázala uviesť žiadnu. Len klebety a ohováranie vo verejnom priestore. Len manipulácie.

***

Ak je to naozaj tak, ako odpovedal v danej tlačovej konferencii Fico, že Hamran a spol. (a ktovie s koho krytím) sa začali vŕtať vo financovaní tajných služieb, spôsobom, akým to predviedli počas tejto volebnej kampane, tak to podľa mňa teda poriadne smrdí. Možno až tak, že to môže ohrozovať až bezpečnosť krajiny.

Mňa by možno viacej zaujímal čiste faktický údaj, holé reálne číslo, koľko stála dodnes vojenská pomoc Slovenska Ukrajine.Toto je totiž vec, o ktorej by mali médiá informovať občanov. Teda presne koľko občania zapatili za vojnu v Ukrajine. Presný, faktický údaj by ma zaujímal.

***

Osobne sa budem určite cítiť bezpečnejšie, keď na čele štátu nebude bábka, ktorá bude tolerovať takéto správanie sa médií, ako to je v poslednom období na Slovensku.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vladimir Putin

Putin dorazil do KĽDR, stretne sa s Kimom. Ruského prezidenta v Kórei sprevádza aj šéf Roskosmosu

18.06.2024 20:40

Šéfa Kremľa strávi v KĽDR dva dni, potom navštívi Vietnam.

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo viac ako 300 Egypťanov, väčšina z horúčav. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 21:02

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Peter Pčolinský

Pčolinský odišiel zo Sme rodina. Postupne bude odhaľovať videá a fotky zo zákulisia politiky

18.06.2024 19:43, aktualizované: 21:10

Pčolinský tvrdí, že videá a fotky neboli nikdy zverejnené a nikdy sa nemali dostať na verejnosť.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.