Založ si blog

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu.

Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto:

“… Nie je to v poriadku, je to hanba, ja mám déjà vu, lebo toto  počúvam o d poslancov zo SMERu, že nemáme posielať zbrane, máme ich vyzývať k rokovaniam o mieri. Ale veď to je prirodzené, že keď vidíte, že niekto silnejší napadne niekoho slabšieho, tak tomu slabšiemu pomôžete.”

Potom typicky narcisistickým spôsobom obráti pozornosť na seba a pokračuje,

“Ja som si teraz v tejto relácii spomenul ako som raz neskoro večer išiel z nejakej krčmy a videl som ako nejaký muž napadol obťažoval svoju partnerku. No tak som sa jej zastal, zahnal som ho, a objednal som jej taxík a nechal som ju odísť. A podľa logiky, akú tu teraz predviedol pán Danko, a predvádzajú poslanci SMERu, tak som sa do toho nemal starať, lebo by som eskaloval ten konflikt, a ktovie, čo sa potom ešte mohlo stať. A dal by som od toho ruky preč. Ale však to slušný človek neurobí. Slušný človek, keď vidí, že agresor na niekoho zaútočí, tak sa ho zastane. Tak mu pomôže. A je to v našom záujme. To nie je iba vec toho, že je to slušné a je to správne. Je to v našom bytostnom záujme aby Rusko neuspelo s agresiou proti Ukrajine. Lebo keby uspelo, keby ruská armáda bola lepšia pripravená, Ukrajina by bola porazená, tak dnes by už boli v hľadáčiku Moldavsko, Gruzínsko, Pobaltské krajiny a po nich by sme prišli na rad my.”

Keď vidím takéto “rozmýšľanie”, ako verejne prezentoval poslanec NR SR, tak mám obavy o svoju bezpečnosť a o bezpečnosť mojich blízkych.

Ako je možné, že v NR SR sedí človek s takýmto obzorom, (keď je vláda Slovenskej republiky v demisii) ktorým obzorom porovnáva to, čo ON (Ondrej Dostál) vnímal ako nejaký údajný konflikt medzi dvoma dospelými osobami, keď on “išiel z nejakej krčmy” s dodaním Mig-29 Ukrajine?

Otázka by sa dala položiť aj tak, že prečo má občana Slovenskej republiky v takejto zásadnej otázke  zastupovať v parlamente osoba, ktorá sa večer vracia z “nejakej krčmy” (ako to sám o sebe povedal daný poslanec)? Vyzbrojovanie jednej strany vojenského konfliktu útočnými zbraňami je podľa môjho názoru zapojenie sa do daného konfliktu, v tomto prípade vojenského konfliktu, v ktorej jedna zo strán je jadrovou superveľmocou.

Pokiaľ mi je známe, tak osoby vracajúce sa večer z “nejakej krčmy” nemajú právo ani sadnúť (v Slovenskej republike) za volant. V Slovenskej republike, ak sa nemýlim, tak vodiči motorových vozidiel nesmú mať žiaden alkohol v krvi keď riadia vozidlo v cestnej premávke. A alkoholici v Slovenskej republike by  nemali mať ani vodičské preukazy – lebo lekár by im nemal odporučiť vydanie vodičského oprávnenia. Možno by takéto niečo podobné bolo vhodné aj pri tých,  ktorí rozhodujú o zásadných otázkach zahraničnej politiky. Teda, že by to nemali byť osoby, ktoré sa vracajú sem tam z “nejakej krčmy” aby si pri hlasovaní o dodávkach Mig-29 Ukrajine nemysleli, že objednávajú taxík pre nejakú ženskú aby sa náhodou “niečo nestalo”.

Uznávam, že v “nejakej krčme” predávajú aj malinovku a možno aj nejaké zákusky, ale bežne sa do krčmy chodí za iným účelom.

***

Za seba môžem povedať, že ja osobne považujem za porušenie novinárskeho kódexu, keď do takejto relácie o tejto konkrétnej problematike pozvali osobu pôvodom z Ukrajiny, ktorá tam do tej relácie podľa môjho názoru  s danou konkrétnou tématikou vôbec nepatrila.

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Osem 13 až 16 ročných dievčat v Toronte v nedeľu, 18. decembra 2022, krátko po polnoci spoločne zavraždili 59 ročného muža

21.12.2022

Priznám sa, že ma dnes dorazili lokálne správy tu v Toronte. Vraj osem dievčat vo veku 13 až 16 rokov spoločne zavraždili 59 ročného muža. Nechápem, ako sa toto môže stať kdekoľvek na svete a už tobôž nie v jednej najvyspelejšej, najdemokratickejšej, na život jednej z najlepších krajín na svete, v liberálnej demokracii; aspoň tak hovoria o Kanade. V tejto vraj úžasnej [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.