Založ si blog

Slovensko nepovažujem za právny štát

Nikdy som nemala pocit, že Slovenská republika je právnym štátom. Vlastne, v spravodlivosť, keď o nej majú rozhodovať na súdoch asi kdekoľvek na zemeguli je len nejaký imaginárny pojem v celej histórii ľudstva. Ako príklady môžem poukázať na spravodlivosť spracovanú aj v seriáli Garrow’s Law, keď “spravodlivosť” bola obesiť10 ročné dieťa; keď “spravodlivosť” bola upáliť ženu, lebo bola žena a nie muž (muža by obesili). Pre úplnosť, Garrow’s Law je britský seriál o William Garrow, ktorý bol generálnym prokurátorom v Anglicku v 1812 až 1813 a ktorý uviedol do praxe pojmy ako prezumpciu neviny a ďaľšie legálne fikcie. Alebo dá sa poukázať aj na “spravodlivosť’ spracovanú v československej kinematografii, Kladivo na čarodejnice. Tiež podľa skutočných udalostí. Také sú dejiny súdnych rozhodnutí. “Spravodlivé”.

Rovnaký pocit mám dnes, keď som sa dočítala, že v Slovenskej republike sa od dnes nesmie kritizovať verejná osoba; mám na mysli osobu vykonávajúcu verejný úrad. Nebudem písať ktorý, lebo mám pocit, že to sa už nesmie.

Keď ktorýkoľvek verejný činiteľ daruje zbrane v značnej hodnote cudzej krajine a keď tak urobí po návšteve istého cudzieho verejného činiteľa, ja osobne to považujem za vlastizradu bez ohľadu na to, aký má na to názor nejaký “spravodlivý” sudca na Krajskom súde v Bratislave. Hlavne, keď je to za takých okolností, keď niektorí ľudia poberajúci dôchodok, ktorí celý život pracovali, nemajú v starobe dosť na zaplatenie energií, jedla a liekov.

Navyše, keď súd zakáže kritizovať verejnú osobu, ja to považujem za útok na jeden zo základných pilierov demokracie. A môj názor je, že keď v krajine padne jeden zo základných pilierov demokracie, potom už daná krajina prestáva byť demokratickou krajinou.

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

Eduard Burda, dekan, právnická fakulta

Burda o obvinení Fica: Ak ho chceme vidieť vo väzení, môže s ním sedieť polovica politikov

03.12.2022 05:55

„Tých pochybení a nepresvedčivých konštrukcií, z ktorých sa právny text jednoducho skladať nemôže, tam na prvý pohľad bolo evidentne veľa,“ hovorí dekan Eduard Burda.

Gepard, vojna na Ukrajine

Nemecké gepardy si na Ukrajine našli korisť. Ruské drony

03.12.2022 05:45

Nemci vyvinuli samohybný protilietadlový systém Gepard už koncom 70. rokov minulého storočia. Teraz pomáha Ukrajincom proti dronom,

Margarita Simonian

Ak prehráme, skončíme všetci v Haagu. Propagandisti odhalili strach Kremľa

03.12.2022 03:53

Začali sa moskovské elity báť, že budú skladať účty za podiel na vojnových zločinoch? Alebo sa hlásne trúby Kremľa len snažia mobilizovať Rusov strašením, že po porážke nik z nich trestu neujde?

assange

Assange, ktorý čaká na vydanie do USA, sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva

02.12.2022 23:19

Americké orgány považujú Assangea za zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237518x
Priemerná čítanosť článkov: 5289x

Autor blogu