Založ si blog

Film o Diane, v hlavnej role Naomi Watts

Pozrela som si opäť film Diana, ktorú v hlavnej úlohe stvárnila Naomi Watts.

Prvý krát som si tento film bola pozrieť na jeho premiére v roku 2013. DVD som si kúpila ihneď ako bolo v predaji. Odvtedy som si toto video pozrela nespočetne veľa krát.

Je to nádherne a citlivo spracovaný príbeh o posledných dvoch rokoch života Princeznej Diany, ktorý treba precítiť. Je to film, umelecký zážitok, ktorý, aby ho človek precítil a aby mu človek rozumel, musí vidieť viacej krát.

Diana bola žena, ktorá rozdávala lásku a ktorá chcela byť milovaná. V skutočnosti však skutočnú lásku nikdy nezažila. Síce dostala milióny kvetín a kytíc ale nikdy sa jej nedostalo skutočnej lásky.

Prvý krát sa vydala za muža, ktorý ju nemiloval. Keď sa rozviedla, opäť padla do náručia muža, ktorý ju nemiloval. Nakoniec zomrela v autonehode. Niektorí hovoria, že zomrela lebo jej od žiaľu puklo srdce (po anglicky na “broken heart”).

Vo filme bolo nádherne umelecky znázornené, ako sa k nej správal muž, ktorý ju akože miloval. Na jeho telefonát čakala Diana do smrti. Nikdy jej nezavolal.
Na konci filmu ho ukážu ako zaniesol Diane jednu kyticu kvetín.

Ako aj muž, Prince Charles, ktorý sa s ňou oženil, svoju lásku dokázal deklarovať tak, že priletel s vládnym kráľovským špeciálom pre jej mŕtve telo.

***

Tento film o Diane pozerám rada, lebo je o skutočnom živote. Nestrieľa sa v ňom, nie je v ňom žiadne fyzické násilie, žiadny okázalý sex alebo nahotinky.
Tento film je o žene, ktorá milovala ľudí napriek tomu, že skutočnú lásku nikdy nezažila. O to viacej však lásku rozdávala.

Nádherný, pravdivý film.

 

Hyenizmus ukrajinského generálneho štábu

11.09.2022

Pred pár minútami som si prečítala na Pravde 11.09.2022 presne o 14:30 v bleskových správach titulku vraj, citujem pred 10 minútami Zlikvidovali sme už 52 650 ruských vojakov, tvrdí ukrajinský generálny štáb. Takže o toto im ide vo tej ich vojne. “Likvidovať”, tak to opisujú. “Likvidovať “ ľudské životy. Nenapísali, že vraždiť, lebo to je presne to, čo [...]

Je aj Národná rada Slovenskej republiky nefunkčná?

05.09.2022

Prezidentka Slovenskej republiky opäť porušuje Ústavu Slovenskej republiky. Konkrétne, Čl. 95 Referendum vyhlasuje prezident Slovenskej republiky, ak o to petíciou požiada aspoň 350 000 občanov, alebo ak sa na tom uznesie Národná rada Slovenskej republiky, a to do 30 dní od prijatia petície občanov alebo uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky. SMER-SD doručil prezidentke [...]

Dnešná Ficova tlačová debata

17.08.2022

Práve počúvam tlačovú beseduu doc. Róberta Fica. Rozčuľuje sa, že vraj bývalý generálny prokurátor Špirko falšoval nejaké zápisnice. A vraj sa tak môže stať len na Slovensku. Nuž, či sa tak môže stať len na Slovensku, to nejdem komentovať. Čo však okomentujem je, že Fico robí z tohoto faktu, že niekto falšoval nejakú zápisnicu ako niečo mimoriadne na Slovensku. [...]

Hurikán Ian, Florida

Hurikán Ian slabne, od prúdu odrezal na Floride vyše 2 milióny odberateľov

29.09.2022 06:48

Ian zoslabol na hurikán prvej kategórie, pričom ho sprevádza vietor s rýchlosťou 145 kilometrov za hodinu.

Rusko, Ukrajina, Luhansk

ONLINE: Ukrajinci sú blízko Lymanu, pre ruské sily by mal jeho pád vážne dôsledky

29.09.2022 06:00, aktualizované: 07:05

Pád mesta Lyman v Doneckej oblasti môže spôsobiť ruským inváznym jednotkám problémy aj v ďalších častiach okupovaných území.

ČR SR Polícia Kontrola Hranica Priechod

Na hraniciach Slovenska spustili kontroly, Česi aj Rakúšania

29.09.2022 05:49

Česko a Rakúsko začali od polnoci kontrolovať hraničné priechody so Slovenskom.

Nord Stream

Rusko, USA, ufóni. Cieľom útoku na Nord Stream bolo vytvoriť neistotu, tvrdí dánsky analytik

29.09.2022 05:40

To, čo sa stalo, dobre zapadá do hybridnej vojny. O nej Rusko hovorí ako o kľúčovom nástroji v politickom boji so Západom.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 1211911x
Priemerná čítanosť článkov: 5292x

Autor blogu