Založ si blog

Film o Diane, v hlavnej role Naomi Watts

Pozrela som si opäť film Diana, ktorú v hlavnej úlohe stvárnila Naomi Watts.

Prvý krát som si tento film bola pozrieť na jeho premiére v roku 2013. DVD som si kúpila ihneď ako bolo v predaji. Odvtedy som si toto video pozrela nespočetne veľa krát.

Je to nádherne a citlivo spracovaný príbeh o posledných dvoch rokoch života Princeznej Diany, ktorý treba precítiť. Je to film, umelecký zážitok, ktorý, aby ho človek precítil a aby mu človek rozumel, musí vidieť viacej krát.

Diana bola žena, ktorá rozdávala lásku a ktorá chcela byť milovaná. V skutočnosti však skutočnú lásku nikdy nezažila. Síce dostala milióny kvetín a kytíc ale nikdy sa jej nedostalo skutočnej lásky.

Prvý krát sa vydala za muža, ktorý ju nemiloval. Keď sa rozviedla, opäť padla do náručia muža, ktorý ju nemiloval. Nakoniec zomrela v autonehode. Niektorí hovoria, že zomrela lebo jej od žiaľu puklo srdce (po anglicky na “broken heart”).

Vo filme bolo nádherne umelecky znázornené, ako sa k nej správal muž, ktorý ju akože miloval. Na jeho telefonát čakala Diana do smrti. Nikdy jej nezavolal.
Na konci filmu ho ukážu ako zaniesol Diane jednu kyticu kvetín.

Ako aj muž, Prince Charles, ktorý sa s ňou oženil, svoju lásku dokázal deklarovať tak, že priletel s vládnym kráľovským špeciálom pre jej mŕtve telo.

***

Tento film o Diane pozerám rada, lebo je o skutočnom živote. Nestrieľa sa v ňom, nie je v ňom žiadne fyzické násilie, žiadny okázalý sex alebo nahotinky.
Tento film je o žene, ktorá milovala ľudí napriek tomu, že skutočnú lásku nikdy nezažila. O to viacej však lásku rozdávala.

Nádherný, pravdivý film.

 

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Dračí dub z Lozorna

Európskym stromom roka je poľský dub Fabrykant, druhý skončil slovenský Dračí dub z Lozorna

21.03.2023 19:46

Majestátny dub Fabrykant z poľského mesta Lodž zvíťazil s veľkým náskokom v ankete o Európsky strom roka. Druhý je slovenský Dračí dub.

Andrej Stančík

Slovensko vypočúvali v Bruseli o stave právneho štátu, kritika podľa Stančika nezaznela

21.03.2023 19:16

Päť členských krajín EÚ vrátane Slovenska podstúpilo v utorok v Bruseli vypočúvanie v rámci každoročného dialógu o právnom štáte.

vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci, armáda, vo

Na Slovensku sú vojaci zo siedmich krajín NATO. Armáda simulovala aktiváciu Článku 5. Rusko je hrozba, vyhlásil Naď

21.03.2023 18:27

Rusko je hrozba, ale spojenci nás chránia, vyhlásil Naď na vojenskom cvičení Slovenský štít 2023.