Založ si blog

Prečo je zlé, keď sa do vrcholových pozícií dostávajú sociopati alebo psychopati

Charizma je jedným z charakteristických znakov sociopatie. To však neznamená, že každý, kto má charizmu, je psychopat alebo sociopat. Avšak v demokratických systémoch, kde si ľudia volia svojich lídrov, má kandidát s charizmou väčšiu šancu byť zvolený/á do vrcholovej pozície.

Podľa rôznych zdrojov ďaľšími typickými znakmi psychopatie či sociopatie – nie je to celkom to isté, ďalej budem používať termín psychopatia, sú tieto:

  1. Absencia empatie.
  2. Absencia pocitu viny.
  3. Charizma.
  4. Falošnosť a manipulatívnosť.
  5. Klamlivosť.
  6. Nezodpovednosť.
  7. Obviňovanie iných za svoje chyby.
  8. Impulzívnosť.

Výskumu ohľadne psychopatie sa odborne venoval Robert D. Hare. Robert D. Hare vypracoval aj tzv. dotazník na psychopatiu.

Podľa rôzncyh zdrojov, veľa psychopatov sa dostáva do rôznych vrcholových pozícií, či už v politike, alebo do rôznych výkonných pozícií či vrcholového manažementu v rôznych korporáciách a podobne.

Vzhľadom k tomu, že títo ľudia nemajú empatiu, a správajú sa nezodpovedne, je problémom pre obyčajných ľudí, keď sa takíto dostanú do vrcholových pozícií, hlavne v politike. Následky, keď sa takíto ľudia dostanú do vrcholových pozícií sú vojny a zlé, neľudské zákony, také zákony, ktoré porušujú inherentné ľudské práva.

Dnes vidíme dôsledky toho, že vo vrcholových pozíciách sú psychopati v priamom prenose.

Napríklad branný zákon, ktorý núti človeka bojovať vo vojne, údajne na obranu vlasti, proti jeho vôli. Môj názor je ten, že každý človek má právo na život a že nikoho nemožno nútiť aby bojoval vo vojne. V akejkoľvek vojne. Z toho, čo som zachytila v médiách, údajne muži nemôžu opustiť Ukrajinu a vraj sa takéto isté má diať aj v Rusku. Proste môj názor je taký, že zopár psychopatov vo vrcholových pozíciách v politike si zmyslelo robiť vojnu a takto, takýmito zákonmi nútia ľudí, ktorí nechcú vojnu, aby sa navzájom v nej zabíjali. Asi tak podobne, ako kedysi dávno v aréne sa zabíjali navzájom gladiátori v Coloseu, lebo si to tak cisár vymyslel, aby takto zabával ľudí a seba. Vraj v ňom zomrelo 400 tisíc gladiátorov. Ja sa pýtam, na čo to bolo dobré? A ako sa niečo takéto vôbec mohlo diať? Moja odpoveď je, že toto sa dialo len preto, lebo vo vrcholových pozíciách boli vtedy (rovnako ako dnes) psychopati, ktorým nikdy nezáležalo na ľuďoch, pretože sa nedokážu vcítiť do normálnych pocitov ľudí.

Rovnako, keď sú psychopati pri moci, dochádza hlavne prostredníctvom rôznych médií vždy k manipuláciám s obyvateľstvom. Človek, ktorý číta správy nakoniec nevie, že kde je pravda. Keď sú pri moci psychopati, a chýbajú im dva hlasy v kongrese aby mohli ísť do vojny, tak nie je pre nich problém nájsť “zdravotnú sestru”, ktorá dosvedčí, že v istej krajine ukradli inkubátori a nechali deti zomrieť na dlážke v nemocnici. Až na to, že sa nejednalo o žiadnu zdravotnú sestru ale o vycvičenú tajnú agentku a, čo ona dosvedčila sa nikdy nestalo. Ale na základe jej lží boli získané hlasy v kongrese aby sa mohlo ísť bojovať a zabíjať a ničiť. Opäť, lebo klamstvá sú typickým znakom psychopatie. Normálny, bežný, cítiaci človek by takto nikdy nedokázal klamať.

Rovnako, normálny cítiaci človek by nikdy nebombardoval žiadne územie. Ako žiadne územie. Či už tam žijú ľudia alebo len zvieratá. Alebo sa tam nachádzajú len materiálne veci ako budovy, či továrne. Opäť, takto sa dokážu správať jedine psychopati.

Detto, normálny, cítiaci človek by nikdy nespôsobil toľko ľudského nešťastia ako sme dnes toho svedkami. Či už na Ukrajine a ja som si istá, že aj v Rusku. Konkrétne na Ukrajine, keď rozdeľujú rodiny, a žena musí s deťmi sama utekať do neznáma a spoliehať sa na to, že jej pomôžu iní; že muž musí zostať chrániť “vlasť” a nie ju s deťmi. Lebo nejaký psychopat vo vrcholovej pozíci si vymyslel, že muž musí chraniť – musí chrániť čo? Vlasť? Čo to je vlasť pre človeka, keď jeho blízky museli odtiaľ utiecť?

Moja otázka znie, keby boli vo všetkých vrcholových pozíciách všade na svete normálni, cítiaci ľudia, boli by vojny? Je správne dovoliť takýmto ľudom aby boli volení do vrcholových pozícií? Alebo by bolo lepšie mať v takýchto pozíciách takých ľudí, ktorí nás ochránia pred vojnami a rôznymi inými psychopatickými vyčínaniami?

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty šiesty.

27.09.2023

Pretože v demokratickej spoločnosti si mám právo vybrať podľa mojich vlastných kritérií z kandidujúcich politických strán stranu, ktorá bude spravovať verejné financie a rozhodovať o zákonoch Slovenskej republiky. Pre mňa je dôležité aby verejné financie pragmaticky spravovali zodpovední ľudia, ktorým záleží na tom, aby ľudia mali strechu nad hlavou, a aby mohli [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty piaty.

26.09.2023

Pretože jednoducho nesúhlasím s nebezpečnou progresívnoliberálnou propagandou strany Progresívne Slovensko a okrem iného podorovanej mimovládkami financovanými zo zahraničia. Progresívne Slovensko považujem dnes za najväčšiu hrozbu pre Slovensko, krajinu, kde som sa narodila, kde som žila (a možno ešte budem) a ktorá bude so mnou spätá do konca môjho života. Ako vraj [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty štvrtý

25.09.2023

Pretože dnes som si na sociálnych sieťach prečítala ďaľšie klamstvá a manipulácie. Napríklad, že vraj strana SMER –SSD je netransparentná. Potom nechápem, že o čom je zverejňovanie transparentného účtu. Mne osobne sa nezdá byť program strany Smer SD netransparentý. Program strany je zverejnený na webstránke a možno aj niekde inde v online priestore. Ja som si program [...]

New Jersey, voda, dažde, USA, počasie

New York po mohutnom daždi zaplavila voda

30.09.2023 02:41

Silný dážď spôsobil v New Yorku záplavy, ktoré v piatok čiastočne obmedzili prevádzku metra a tamojších letísk.

Russia Sobchak

Kremeľ hľadá pre Putina do volieb liberálneho sparing partnera

30.09.2023 02:00

Do ruských prezidentských volieb zostáva ešte pol roka, v Kremli ale už riešia, kto by mal "robiť krovie" pri znovuzvolení Vladimira Putina na ďalších šesť rokov.

zmenpoistovnu, pr, nepouzivat

POZOR! Posledná šanca zmeniť poisťovňu je DNES: Ktorá zdravotná poisťovňa vás poteší najviac?

30.09.2023 00:00

Pripravili sme si preto základné porovnanie dvoch súkromných zdravotných poisťovní, ktoré sa najviac bijú, kto ponúkne najlepšie benefity.

dodavka, čr, migranti

Bieloruský prevádzač natlačil do dodávky 33 migrantov, v ČR mu hrozí 8 rokov

29.09.2023 23:01

Občan Bieloruska prevážal namiesto paliet s tovarom v uzavretom nákladovom priestore dodávky ľudí.