Založ si blog

Prečo je zlé, keď sa do vrcholových pozícií dostávajú sociopati alebo psychopati

Charizma je jedným z charakteristických znakov sociopatie. To však neznamená, že každý, kto má charizmu, je psychopat alebo sociopat. Avšak v demokratických systémoch, kde si ľudia volia svojich lídrov, má kandidát s charizmou väčšiu šancu byť zvolený/á do vrcholovej pozície.

Podľa rôznych zdrojov ďaľšími typickými znakmi psychopatie či sociopatie – nie je to celkom to isté, ďalej budem používať termín psychopatia, sú tieto:

  1. Absencia empatie.
  2. Absencia pocitu viny.
  3. Charizma.
  4. Falošnosť a manipulatívnosť.
  5. Klamlivosť.
  6. Nezodpovednosť.
  7. Obviňovanie iných za svoje chyby.
  8. Impulzívnosť.

Výskumu ohľadne psychopatie sa odborne venoval Robert D. Hare. Robert D. Hare vypracoval aj tzv. dotazník na psychopatiu.

Podľa rôzncyh zdrojov, veľa psychopatov sa dostáva do rôznych vrcholových pozícií, či už v politike, alebo do rôznych výkonných pozícií či vrcholového manažementu v rôznych korporáciách a podobne.

Vzhľadom k tomu, že títo ľudia nemajú empatiu, a správajú sa nezodpovedne, je problémom pre obyčajných ľudí, keď sa takíto dostanú do vrcholových pozícií, hlavne v politike. Následky, keď sa takíto ľudia dostanú do vrcholových pozícií sú vojny a zlé, neľudské zákony, také zákony, ktoré porušujú inherentné ľudské práva.

Dnes vidíme dôsledky toho, že vo vrcholových pozíciách sú psychopati v priamom prenose.

Napríklad branný zákon, ktorý núti človeka bojovať vo vojne, údajne na obranu vlasti, proti jeho vôli. Môj názor je ten, že každý človek má právo na život a že nikoho nemožno nútiť aby bojoval vo vojne. V akejkoľvek vojne. Z toho, čo som zachytila v médiách, údajne muži nemôžu opustiť Ukrajinu a vraj sa takéto isté má diať aj v Rusku. Proste môj názor je taký, že zopár psychopatov vo vrcholových pozíciách v politike si zmyslelo robiť vojnu a takto, takýmito zákonmi nútia ľudí, ktorí nechcú vojnu, aby sa navzájom v nej zabíjali. Asi tak podobne, ako kedysi dávno v aréne sa zabíjali navzájom gladiátori v Coloseu, lebo si to tak cisár vymyslel, aby takto zabával ľudí a seba. Vraj v ňom zomrelo 400 tisíc gladiátorov. Ja sa pýtam, na čo to bolo dobré? A ako sa niečo takéto vôbec mohlo diať? Moja odpoveď je, že toto sa dialo len preto, lebo vo vrcholových pozíciách boli vtedy (rovnako ako dnes) psychopati, ktorým nikdy nezáležalo na ľuďoch, pretože sa nedokážu vcítiť do normálnych pocitov ľudí.

Rovnako, keď sú psychopati pri moci, dochádza hlavne prostredníctvom rôznych médií vždy k manipuláciám s obyvateľstvom. Človek, ktorý číta správy nakoniec nevie, že kde je pravda. Keď sú pri moci psychopati, a chýbajú im dva hlasy v kongrese aby mohli ísť do vojny, tak nie je pre nich problém nájsť “zdravotnú sestru”, ktorá dosvedčí, že v istej krajine ukradli inkubátori a nechali deti zomrieť na dlážke v nemocnici. Až na to, že sa nejednalo o žiadnu zdravotnú sestru ale o vycvičenú tajnú agentku a, čo ona dosvedčila sa nikdy nestalo. Ale na základe jej lží boli získané hlasy v kongrese aby sa mohlo ísť bojovať a zabíjať a ničiť. Opäť, lebo klamstvá sú typickým znakom psychopatie. Normálny, bežný, cítiaci človek by takto nikdy nedokázal klamať.

Rovnako, normálny cítiaci človek by nikdy nebombardoval žiadne územie. Ako žiadne územie. Či už tam žijú ľudia alebo len zvieratá. Alebo sa tam nachádzajú len materiálne veci ako budovy, či továrne. Opäť, takto sa dokážu správať jedine psychopati.

Detto, normálny, cítiaci človek by nikdy nespôsobil toľko ľudského nešťastia ako sme dnes toho svedkami. Či už na Ukrajine a ja som si istá, že aj v Rusku. Konkrétne na Ukrajine, keď rozdeľujú rodiny, a žena musí s deťmi sama utekať do neznáma a spoliehať sa na to, že jej pomôžu iní; že muž musí zostať chrániť “vlasť” a nie ju s deťmi. Lebo nejaký psychopat vo vrcholovej pozíci si vymyslel, že muž musí chraniť – musí chrániť čo? Vlasť? Čo to je vlasť pre človeka, keď jeho blízky museli odtiaľ utiecť?

Moja otázka znie, keby boli vo všetkých vrcholových pozíciách všade na svete normálni, cítiaci ľudia, boli by vojny? Je správne dovoliť takýmto ľudom aby boli volení do vrcholových pozícií? Alebo by bolo lepšie mať v takýchto pozíciách takých ľudí, ktorí nás ochránia pred vojnami a rôznymi inými psychopatickými vyčínaniami?

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.