Založ si blog

Aký je rozdiel medzi vojnou a vojnovými zločinmi?

Ja si myslím, že

  1. Každá vojna je zlyhaním diplomacie.
  2. Každá vojna je zločinom.

Zaujalo ma toto video,

Vraj, citujem (0.40 videa),

“Vladimír Putin tactics in Ukraine are not just war but war crimes according to the UK and a coalition of countries. They’ve now referred Russia to the International Criminal Court.”

(Podľa Veľkej Británie a koalície krajín  taktikou Vladimíra Putina na Ukrajine je nie len vojna ale aj vojnové zločiny. Rusko oznámili na Medzinárodný súdny tribunál.)

Aby som sa priznala, tomuto nerozumiem. Zaujímalo by ma, ako vyzerá vojna, ktorá nie je vojnovým zločinom?

Môj názor na túto vojnu ako aj na všetky predošlé vojny je ten, že sa jedná o zlyhanie diplomacie.

Poslaním diplomatov má byť zabránenie vzniku vojny.

Tiež si myslím, že je dosť ťažko spravodlivo definovať, kto je vojnový zločinec pretože, keď sa napríklad jedná o vojaka, ktorý dostane rozkaz, ktorý keď vykoná, tak spácha vojnový zločin, a keď ten rozkaz nevykoná, tak ho popravia vlastní. Podľa ľudskoprávnych dokumentov právo na život, má však každý, aj ten vojak. Definovať hrdinstvo tak, že hrdina je ten, kto položí vlastný život považujem za malígnu formu vyderania. V mnohých prípadoch ten vojak nešiel do vojny dobrovoľne. Preto zločinom má byť, podľa môjho názoru, postaviť niekoho do takejto pozície, keď nemá výber. Teda, keď sa na to takto pozriem, tak tými zločincami sú v prvom rade tí diplomati ktorí vojnu dopustili svojou zlou politikou. Politika je zlá vtedy, keď jej dôsledok je vznik vojny.

Konfrontácia je nie vždy ten najlepší spôsob komunikácie. Dodávanie zbraní ktorejkoľvek strane sporu je podpora vojny a konfrontácie s katastrofálnymi následkami na životoch, zdraví a majetku.

Nech sa jedná o akýkoľvek spor, vždy sa dá všetko vyriešiť mierovou cestou. Vo vojne nikdy neexistujú víťazi, len porazení.

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

Pamätná tabuľa návštevy Alžbety II. na Hrebienku

Na Hrebienku je už tretia tabuľa na pamiatku návštevy kráľovnej Alžbety II. Dve ukradli

15.04.2024 08:00

Vysoké Tatry majú pre britského kráľa Karola III. originálnu letenku, špeciálny skipas a pozvánku na návštevu.

sydney

Útočník, ktorý ubodal v Sydney šesť ľudí, sa podľa polície zameral na ženy

15.04.2024 06:55

Päť zo šiestich mŕtvych sobotného útoku boli ženy, rovnako väčšina z 12 zranených.

Izrael, Irán, Joe Biden, Tel Aviv

ONLINE: USA odmietli tvrdenia, že vopred vedeli o útoku Iránu na Izrael

15.04.2024 06:15, aktualizované: 08:23

Teherán podľa nemenovaného amerického predstaviteľa Spojeným štátom odkaz po začatí útokov s tým, že budú "vysoko deštruktívne".

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj poukázal na Izrael: To je skutočná obrana. Od spojencov žiada odvážnu akciu aj pre Ukrajinu

15.04.2024 06:00, aktualizované: 08:01

"Spojenci by nemali zatvárať oči pred ruskými raketami a dronmi, znamená to, že je potrebná akcia - odvážna," uviedol Volodymyr Zelenskyj.