Založ si blog

Aký je rozdiel medzi vojnou a vojnovými zločinmi?

Ja si myslím, že

  1. Každá vojna je zlyhaním diplomacie.
  2. Každá vojna je zločinom.

Zaujalo ma toto video,

Vraj, citujem (0.40 videa),

“Vladimír Putin tactics in Ukraine are not just war but war crimes according to the UK and a coalition of countries. They’ve now referred Russia to the International Criminal Court.”

(Podľa Veľkej Británie a koalície krajín  taktikou Vladimíra Putina na Ukrajine je nie len vojna ale aj vojnové zločiny. Rusko oznámili na Medzinárodný súdny tribunál.)

Aby som sa priznala, tomuto nerozumiem. Zaujímalo by ma, ako vyzerá vojna, ktorá nie je vojnovým zločinom?

Môj názor na túto vojnu ako aj na všetky predošlé vojny je ten, že sa jedná o zlyhanie diplomacie.

Poslaním diplomatov má byť zabránenie vzniku vojny.

Tiež si myslím, že je dosť ťažko spravodlivo definovať, kto je vojnový zločinec pretože, keď sa napríklad jedná o vojaka, ktorý dostane rozkaz, ktorý keď vykoná, tak spácha vojnový zločin, a keď ten rozkaz nevykoná, tak ho popravia vlastní. Podľa ľudskoprávnych dokumentov právo na život, má však každý, aj ten vojak. Definovať hrdinstvo tak, že hrdina je ten, kto položí vlastný život považujem za malígnu formu vyderania. V mnohých prípadoch ten vojak nešiel do vojny dobrovoľne. Preto zločinom má byť, podľa môjho názoru, postaviť niekoho do takejto pozície, keď nemá výber. Teda, keď sa na to takto pozriem, tak tými zločincami sú v prvom rade tí diplomati ktorí vojnu dopustili svojou zlou politikou. Politika je zlá vtedy, keď jej dôsledok je vznik vojny.

Konfrontácia je nie vždy ten najlepší spôsob komunikácie. Dodávanie zbraní ktorejkoľvek strane sporu je podpora vojny a konfrontácie s katastrofálnymi následkami na životoch, zdraví a majetku.

Nech sa jedná o akýkoľvek spor, vždy sa dá všetko vyriešiť mierovou cestou. Vo vojne nikdy neexistujú víťazi, len porazení.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.