Založ si blog

Nechápem. Prečo sa má diskutovať s Konferenciou biskupov Slovenska (o protipandemických opatreniach)?

Matovič má opäť pravdu, čo sa týka Dušičiek. Mŕtvy sa neurazia, keď im pôjdeme zapáliť sviečky inokedy alebo keď im zapálime sviečky doma. Teraz je prvoradé zabrániť šíreniu koronavírusu aby sa nestalo, že o pár týždňov nebudú stíhať pochovávať, ako to bolo vraj na jar v Španielsku,  či v Taliansku, alebo vraj aj v New York-u.

Okrem toho, v Ústave Slovenskej republiky je v Prvej hlave, v Základných ustanoveniach, v Článku 1 napísané, citujem:

(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

 

Aktualizované 6:38, Oct. 11/2020: Pre MeinGeist.sk ->  Tým chceš povedať či naznačiť, že Slovenská republika je de facto katolícky štát?

Dúfam, že nie. Tá zmluva s Vatikánom bolo teda poriadne svinstvo; alebo možno aj velezrada, ak malo takto stratiť Slovensko svoju nezávislosť. Ja si myslím, že daná zmluva s Vatikánom je protiústavná, a teda neplatná, či nulitná.

|||

Pre mojmir22  -> Zatvorili aj bary, krčmy, reštaurácie, fitnes centrá … Koľko precent ľudí tieto zariadenia navštevuje? Nemôžem si odpustiť rypnúť: koľko percent ľudí chodí do krčiem? Neschvaľujem to, ale fakt je, že tieto krčmy tiež navštevuje na Slovensku signifikanté množstvo ľudí; možno aj viacej ako tých, ktorí chodia do kostolov. (Ja nenavštevujem ani kostoly ani krčmy, mne osobne je najlepšie doma ….) (A inak vraj za špecifických okolností na abstinenciu môže alkoholik aj zomrieť a to je nie vtip.)
Proste v tejto situácii sa musia všetcia prispôsobiť.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

SR Bratislava ZMOS predseda Božik nový BAX

Združenie miest a obcí Slovenska vníma zo strany vlády ochotu načúvať samosprávam

01.06.2023 15:01

Rokovanie s predstaviteľmi vlády upriamilo pozornosť na záležitosti, ktoré je ešte potrebné upraviť a zmeniť.

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.