Založ si blog

Nechápem. Prečo sa má diskutovať s Konferenciou biskupov Slovenska (o protipandemických opatreniach)?

Matovič má opäť pravdu, čo sa týka Dušičiek. Mŕtvy sa neurazia, keď im pôjdeme zapáliť sviečky inokedy alebo keď im zapálime sviečky doma. Teraz je prvoradé zabrániť šíreniu koronavírusu aby sa nestalo, že o pár týždňov nebudú stíhať pochovávať, ako to bolo vraj na jar v Španielsku,  či v Taliansku, alebo vraj aj v New York-u.

Okrem toho, v Ústave Slovenskej republiky je v Prvej hlave, v Základných ustanoveniach, v Článku 1 napísané, citujem:

(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

 

Aktualizované 6:38, Oct. 11/2020: Pre MeinGeist.sk ->  Tým chceš povedať či naznačiť, že Slovenská republika je de facto katolícky štát?

Dúfam, že nie. Tá zmluva s Vatikánom bolo teda poriadne svinstvo; alebo možno aj velezrada, ak malo takto stratiť Slovensko svoju nezávislosť. Ja si myslím, že daná zmluva s Vatikánom je protiústavná, a teda neplatná, či nulitná.

|||

Pre mojmir22  -> Zatvorili aj bary, krčmy, reštaurácie, fitnes centrá … Koľko precent ľudí tieto zariadenia navštevuje? Nemôžem si odpustiť rypnúť: koľko percent ľudí chodí do krčiem? Neschvaľujem to, ale fakt je, že tieto krčmy tiež navštevuje na Slovensku signifikanté množstvo ľudí; možno aj viacej ako tých, ktorí chodia do kostolov. (Ja nenavštevujem ani kostoly ani krčmy, mne osobne je najlepšie doma ….) (A inak vraj za špecifických okolností na abstinenciu môže alkoholik aj zomrieť a to je nie vtip.)
Proste v tejto situácii sa musia všetcia prispôsobiť.

Nebezpečnosť iracionálneho správania sa 1. časť

25.10.2020

Niektorí ľudia, aj tí na vysokých postoch sa nedokážu správať racionálne. Niektorí sa nedokážu správať racionálne len v stresových situáciách, iní sa nedokážu správať racionálne vôbec. Na Slovensku sa však nedokážu racionálne správať ani mnohí ľudia aj vo vysokých verejných pozíciách. Z toho, čo som pozorovala zatiaľ, sú to hlavne ľudia v pozíciách moci, [...]

Čaputová nie je, nikdy nebola, a nikdy nebude mojou prezidentkou

19.10.2020

Situáciu na Slovensku som začala viacej sledovať pred pár rokmi, lebo som zvažovala, či sa vrátim aj s rodinou na Slovensko. Potom však, ako zvolili Čaputovú som sa rozhodla, že nie. Aspoň nateraz. Dnes, keď som si prečítala titulky v slovenskej tlači, uistila som sa, že som sa rozhdola správne. Nevrátiť sa, minimálne kým je niekto ako Čaputová prezidentkou. V čase, keď [...]

Prečo Covid-19 viac nezasiahol Japonsko ale Slovensko?

19.10.2020

Občas si popozerám videá, ktoré publikuje na Youtube Dr. John Campbell. Je to nie lekár, ale “nurse” (niečo viacej ako zdravotná sestra na Slovensku ale nie (celkom) lekár); Dr. John Campbell navyše vyučuje a na svojom Youtube kanáli má mnoho poučných videí z biológie, aj z medicíny. Od začiatku pandémie tiež publikuje takmer denne videá o tejto pandémii. Niektoré z [...]

Koronavírus / Covid-19 / Ochranný oblek /

Slovensko hlási 1312 nových prípadov Covidu-19

26.10.2020 10:03, aktualizované: 10:44

Viac ako tisíc pacientov s potvrdeným koronavírusom, resp. podozrením naň je hospitalizovaných. Z ochorenia sa celkovo vyliečilo už viac ako 10-tisíc pacientov.

Bielorusko / Minsk /

V Bielorusku sa začali protestné štrajky proti Lukašenkovi

26.10.2020 09:31

V Minsku sa uplynulú nedeľu konala protestná akcia nazvaná "Národné ultimátum“, ktorá sa podľa očitých svedkov stala jednou z najmohutnejších za posledné roky.

Náhorný Karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa navzájom obvinili z porušovania tretieho prímeria

26.10.2020 09:04

Znepriatelené strany sa už dohodli na prímerí dvakrát: najskôr 10. októbra a potom 18. októbra. Ani jedno z týchto prímerí sa nedodržiavalo.

Ján Šanta

Šanta: Kováčik má jedinú miestenku - do väzenia

26.10.2020 08:00

O funkciu generálneho prokurátora sa uchádza aj Ján Šanta. Ak by sa ním stal, vyzval by ľudí, ktorí komunikovali s Kočnerom, aby opustili rady prokuratúry.