Založ si blog

Cirkev sa musí prispôsobiť opatreniam proti šíreniu sa Covid-19, či sa jej to páči alebo nie

Môj názor je, že na cirkev sa zákony Slovenskej republiky vzťahujú rovnako ako na každého iného. Je absolútne absurdné, aby ostatní museli doplácať na bezcharakternosť a bezhohľadnosť cirkvy a jej hodnostárov, ktorí namietajú proti obmedzeniu slávenia omší počas tejto krízy, druhej vlny Covid-19. Oni sú totiž prví, ktorí majú vyjsť v ústrety.

Kvôli Covid-19 zažívajú ľudia obrovské obmedzenia, a prinášajú obrovské obete. Omše sú nie niečo, čo je nevyhnutné k životu dnes. Veď každý sa môže pomodliť doma sám, nie je nevyhnutné tak robiť na omši a tým ohrozovať ostatných v takejto dobe. Mám na mysli v porovnaní napr. s mnohými operáciami, ktoré museli byť kvôli Covid-19 opatreniam odložené, alebo napríklad návštev v domovoch sociálnych služieb, či v nemocniciach a podobne. Aj školy prispôsobili výuku podmienkam, v akých sme sa ocitli. Lekári (aspoň tu kde žijem) ordinujú aj telefonicky, kde sa dá. Mnohé podniky, ktoré doslova zabezpečujú ľuďom živobytie sa museli prispôsobiť, a mnohé neprežijú.

Ja absolútne nechápem a nikdy nepochopím, prečo práve cirkev musí robiť naprieky a problémy už aj v tak ťažkej situácii, v akej sa nachádzame. Keď cirkev je prvá, ktorá by mala mať pre vzniknutú situáciu pochopenie, a navyše ani tento stav nebude trvať naveky.

V ostatnom, súhlasím s Matovičom v tejto veci. Navyše, odhady odborníkov v tejto veci hovoria, že Covid-19 by mal do asi 6 mesiacov byť na ústupe. Dúfam, že sa tak stane, a že sa toho všetcia dožijeme a potom to spolu oslávime. Niektorí v kostole a niektorí inde.

Nebezpečnosť iracionálneho správania sa 1. časť

25.10.2020

Niektorí ľudia, aj tí na vysokých postoch sa nedokážu správať racionálne. Niektorí sa nedokážu správať racionálne len v stresových situáciách, iní sa nedokážu správať racionálne vôbec. Na Slovensku sa však nedokážu racionálne správať ani mnohí ľudia aj vo vysokých verejných pozíciách. Z toho, čo som pozorovala zatiaľ, sú to hlavne ľudia v pozíciách moci, [...]

Čaputová nie je, nikdy nebola, a nikdy nebude mojou prezidentkou

19.10.2020

Situáciu na Slovensku som začala viacej sledovať pred pár rokmi, lebo som zvažovala, či sa vrátim aj s rodinou na Slovensko. Potom však, ako zvolili Čaputovú som sa rozhodla, že nie. Aspoň nateraz. Dnes, keď som si prečítala titulky v slovenskej tlači, uistila som sa, že som sa rozhdola správne. Nevrátiť sa, minimálne kým je niekto ako Čaputová prezidentkou. V čase, keď [...]

Prečo Covid-19 viac nezasiahol Japonsko ale Slovensko?

19.10.2020

Občas si popozerám videá, ktoré publikuje na Youtube Dr. John Campbell. Je to nie lekár, ale “nurse” (niečo viacej ako zdravotná sestra na Slovensku ale nie (celkom) lekár); Dr. John Campbell navyše vyučuje a na svojom Youtube kanáli má mnoho poučných videí z biológie, aj z medicíny. Od začiatku pandémie tiež publikuje takmer denne videá o tejto pandémii. Niektoré z [...]

Koronavírus / Covid-19 / Ochranný oblek /

Slovensko hlási 1312 nových prípadov Covidu-19

26.10.2020 10:03, aktualizované: 10:44

Viac ako tisíc pacientov s potvrdeným koronavírusom, resp. podozrením naň je hospitalizovaných. Z ochorenia sa celkovo vyliečilo už viac ako 10-tisíc pacientov.

Bielorusko / Minsk /

V Bielorusku sa začali protestné štrajky proti Lukašenkovi

26.10.2020 09:31

V Minsku sa uplynulú nedeľu konala protestná akcia nazvaná "Národné ultimátum“, ktorá sa podľa očitých svedkov stala jednou z najmohutnejších za posledné roky.

Náhorný Karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa navzájom obvinili z porušovania tretieho prímeria

26.10.2020 09:04

Znepriatelené strany sa už dohodli na prímerí dvakrát: najskôr 10. októbra a potom 18. októbra. Ani jedno z týchto prímerí sa nedodržiavalo.

Ján Šanta

Šanta: Kováčik má jedinú miestenku - do väzenia

26.10.2020 08:00

O funkciu generálneho prokurátora sa uchádza aj Ján Šanta. Ak by sa ním stal, vyzval by ľudí, ktorí komunikovali s Kočnerom, aby opustili rady prokuratúry.