Založ si blog

Kedy by mali ľudia vyjsť do ulíc?

Teraz. Presne teraz by mali ľudia vyjsť do ulíc aby vláda Slovenskej republiky odstúpila. Pretože to, čo urobili so zrušením 13-teho dôchodku (*) či obedov pre deti zadarmo je kolosálny volebný podvod na občanoch Slovenskej republiky.

Pretože vláda Igora Matoviča sa dostala na svoje miesto podvodom. Tak, že oklamali ľudí, ktorí im dali hlas vo voľbách.

Pretože vláda Igora Matoviča chudobným berie a bohatým dáva. Pretože vláda Igora Matoviča zobrala dôchodcom, ktorí na Slovensku živoria a dala nenažraným bankám.

Pretože vláda Igora Matoviča, spolu s tou osobou, ktorá okupuje dnes prezidentský palác, pričom v médiách som zachytila, že zároveň potrebuje súkromie na svoj nový vzťah, sú nie schopní zodpovedne spravovať verejné financie a takto opäť zradili občanov Slovenskej republiky.

Žiaľ, títo dôchodcovia už nemajú sily aby mohli ísť do ulíc tak, ako vyšli do ulíc pred dvoma rokmi študenti namiesto toho, aby vtedy sedeli v školských laviciach; v školách, a univerzitách, ktoré majú stále zadarmo, kde nemusia platiť školné. A tým študentom na tom, aby aj tí ľudia, ktorí celý život tvrdo pracovali, aj na to, aby sa za školy a štúdium na univerzitách nemuselo platiť, naopak, aby rodičom týchto detí, ktoré študujú štát platil rodinné prídavky(**), vôbec nezáleží na tom, aby aj títo dôchodcovia mohli dôstojne dožiť svoj život. Lebo keď by im záležalo na tom, aby starí ľudia mohli svoj život dôstojne dožiť, tak by boli dnes v uliciach a žiadali odstúpenie vlády a nové voľby.

Keby prezidentke Slovenskej republiky čo i len troška záležalo na ľuďoch, tak by tento zákon o zrušení 13. dôchodku nepodpísala. Hoci ja som ju vnímala od začiatku tak, že ona bola proti tomu, aby dôchodcovia dostali tento 13. dôchodok. Detto obedy zadarmo pre deti z nevýhodnených rodín.

Aj občania Slovenskej republiky si raz konečne zaslúžia vládu, ktorá ich nezradí.

***

Poznámky:


(*) To, čo schválila Matovičova vláda je nie 13. dôchodok ale Vianočný príspevok.

(**) Len taká malá poznámka. V USA a v ďaľších krajinách napr. Kanada, sa za štúdium na VŠ platí a rodinné prídavky sa vyplácajú len do 18-teho roku života dieťaťa. Tým študentom, ktorí nemajú na štúdium, požičajú, a tieto peniaze musia potom vrátiť aj s úrokmi.

 

+++++

Aktualizovné 15. júl 19:38:

Odkaz pre Vlado-2 z diskusie o 19:42 =>

Keď tomu nerozumieš, tak nepíš do diskusie somariny o tom, ako je to v Kanade. V Kanade napríklad dostali všetci dôchodcovia, ktorí poberajú OAS starobný dôchodok príplatok 300 dolárov kvôli zvýšeným nákladom ohľadne COVID-19. Tí, ktorí poberajú aj GIS formu starobného dôchodku dostali ďaľších 200 dolárov.

A napríklad Toronto Hydro (hlavný dodávateľ elektriny) znížil sadzbu všetkým maloodberateľom elektriny (domácnostiam) za elektrinu počas celej doby, keď ľudia, ktorí môžu, majú zostať doma, kvôli COVID-19.

Inak, prečo opisuješ práve Toronto? Lebo to, čo majú momentálne v Toronte, nemajú asi v iných mestách. V Kanade sú tri úrovne administratívy, každá s vlastnými právomocami, je to tu inak ako na Slovensku. Tu máme mestkú (lokálnu), provinčnú, a federálnu vládu. Príspevok na bývanie, ktorý si opísal v diskusii je hradený z pozemkových daní. Z týchto pozemkových daní je tu financovaná aj polícia, základné a stredné školy, sociálne dávky a zopár ďaľších vecí. (Pozn. Kanada od východu na západ je 5 514 kilometrov, teda päťtisíc päťsto štrnásť kilometrov dlhá a keď je na východe Kanady 4 hodiny po polnoci, vo Vancouvri (západ Kanady) je práve polnoc, teda Kanada má šesť časových pásiem: Newfoundland Daylight, Atlantic Daylight, Central Daylight, Central Standard, Mountain Daylight, a Pacific Daylight.)

Ten “príspevok na bývanie” (v Toronte) je len špeciálna sociálna dávka pre sociálne odkázaných, rozumej pre bezdomovcov, pre tých, ktorí boli vo väzení, možno pre niektorých nových imigrantov, ktorí žiadajú alebo už aj dostali azyl,  skrátka pre tých, ktorí nemajú absolútne nič.

A tí zahraniční študenti študujú v USA  a v Kanade preto, lebo sú tu kvalitné vysoké školy.

 

Odkaz pre pia-amina z diskusie o 19:38 =>

„Blbosti“ trepeš ty, nie ja. Pretože napríklad dôchodkyňa, ktorá si odpracovala takmer 50 rokov na Slovensku (napr. ako moja matka), mala dostať 460 eurs 13. dôchodok a takto dostane o 300 eurs menej. Alebo muž, ktorý odpracoval 44 rokov v ťažkej práci, ktorá kvalifikovala na dôchodok vo vyššej kategórii a má dnes dôchodok okolo 450 eurs dostane namiesto 460 eurs 13. dôchodok iba okolo 200 eurs. Takže netrep somariny. A tie bombastické titulky v novinách dnes o tom, že dôchodcovia dostanú viacej sú iba dôkazom perfidity tejto vlády. Za mojich čias sa ľudia učili v školách aj elementárne počty, nie ako dnes, keď to vyzerá tak, že v základnej aritmetike ale aj v matematickej logike má medzery nielen premiér SR ale aj minister financií SR. Keď je pre teba 300 eurs, citujem ťa, “blbosť”, tak si to nechaj pre seba a nevnucuj túto svoju filozofiu iným.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.

leopard 1

Švajčiarsky Ruag sa vzoprel vláde. Ukrajine chce poslať 96 vyradených Leopardov

01.06.2023 12:06

Tanky Švajčiarsko kúpilo z Talianska. Armáda ich chcela upraviť a ďalej predať alebo ich použiť na náhradné diely.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Trojročný chlapec prežil pád z okna na štvrtom poschodí

01.06.2023 12:04

Chlapček dopadol priamo na chodník pred bytovým domom.