Založ si blog

Kde ja vidím skutočnú príčinu smrti George Floyda

Ako po prvé, nikde v médiách som nenašla, ako a prečo došlo k zatknutiu George Floyda. Ja osobne mám problém uveriť, že privolaný policajt sa z ničoho nič vrhol na Floyda, zhodil ho k zemi a sadol si mu na krk a to všetko bez toho, aby dostal George Floyd šancu vysvetliť prečo, okrem iného, platil falošnou bankovkou. Tejto rozprávke ja jednoducho neverím.

V médiách koluje amatérske video, ktoré zachytáva policajta, ktorý sedí niekoľko minút na George Floydovi. Neviem, či takto učia policajtov zatýkať previnilcov, ktorí sa bránia zatknutiu. Mám teraz na mysli oficiálne učebnice ohľadne tejto tématiky.

Čo som sa v médiách nedočítala je vyjadrenie druhej strany. Ohľadne daného policajta som sa len niekde dočítala, že jeho manželka vraj podala žiadosť o rozvod. To však nepovažujem za relevantné k danej veci. Tieto informácie, ohľadne toho, ako a prečo došlo k zatknutiu Floyda som v médiách nenašla ani keď som sa ich snažila dohľadať.

Teda suma sumárum, médiá hlavného prúdu opäť podávajú nevyvážené spravodajstvo keďže dokumentujú len následok a nie príčinu. Navyše mám pocit, že keď by ktokoľvek chcel niečo zverejniť o konkrétnej príčine, ktorá k danému zatýkaniu viedla, že by dané zverejnenie bolo okamžite odcenzurované. A toto mediálne násilie, keď mi médiá vnucujú ich naratív o chudáčikovi Floydovi mi, aby som sa priznala, už veľmi lezie na nervy.

***

Dnes mi Youtube kanál ponúkol toto video,  v ktorom nejaký doktor Mike Hansen analyzuje príčinu Floydovej smrti. Pozrela som to, si ale ja s jeho vysvetlením nesúhlasím, nižšie napíšem prečo. Čo ma ale na jeho videu zaujalo je náhľad do pitevnej správy Floyda, ktorý je v danom videu vidieť v 17 minúte a 15-tej sekunde.

V tejto pitevnej správe je uvedená ako príčina smrti, že George Floyd zomrel na následky kardiopulmonárnej zástavy ako následok policajného zákroku, obmedzenia, a kompresia krku. (Cardiopulmonary arrest complicating law enforcement subdual, restraint. And neck compression.)

Ako ďaľšie signifikantné údaje: “Arteriosclerotic and hypertensive heart disease, fentanyl intoxication, recent methamphetamine use”, teda po slovensky voľný preklad, arteriosklerotická choroba srdca a hypertenzia, intoxikácia fentanylom a nedávne užitie methamphemínu.

Čo som v pitevnej správe nevidela je v akom stave bol mozog Floyda, teraz ma zaujíma vo vzťahu k jeho užívaniu narkotík a drog.

***

Niekde v nejakých diskusiách som sa dočítala, ale to sú nie potvrdené informácie, že Floyd mal dlhý zoznam kriminálnych činov, ktorých sa dopustil vo svojom živote.

Takže som si urobila obraz o ňom. Kriminálnik, ktorý užíval drogy zrejme vo veľkom.

A čo som sa dočítala v médiách hlavného prúdu? Na vine je Trump! (Samozrejme, s danou tézou nesúhlasím.)

***

Ja to vidím celé inak. Keď by Floyd bol býval viedol počestný a usporiadaný život, tak by ho nebolo bývalo treba zatýkať. A navyše, zrejme pri zatýkaní kládol odpor. Lebo ja osobne neverím tomu, že policajt má radosť z toho, keď musí používať násilie pri zatýkaní kohokoľvek. A ak náhodou áno, tak do policajného zboru nepatrí. (Môj názor je taký, že ľudské zdroje by mali takýchto uchádzačov do policajného zboru odfiltrovať.)

***

Keď zatýkaný kladie takýto odpor, tak sa, podľa môjho názoru, môže stať aj takáto tragédia, teda, že ten, kto je zatýkaný neprežije. Nemyslím si však, že daný policajt ráno išiel do práce s tým, že nejakého kriminálnika zavraždí. To je ďaľšia vec, ktorej neverím v tomto príbehu.

Čomu však ja verím je, že niektorí z tých, ktorí sa zúčastnili protestov, išli “protestovať” s úmyslom páchať zlo. Teda zapaľovať autá, strielať po okoloidúcich, či majiteľoch obchodov, či aj po policajtoch. A keď už sme pri tom, dokonca aj po ‘čiernych’ policajtoch. Po takých, ktorí žili usporiadaným a čestným životom. Napríklad (čierny) policajt na dôchodku David Dorn, ktorého zabili v rámci protestov vraj za smrť Floyda. Opis čierny som dala do zátvorky, pretože ja nepovažujem za podstatné opisovať farbu pleti kohokoľvek. David Dorn bol jednoducho človek, ktorý žil čestne a statočne a určite si nezaslúžil takúto smrť.

Pokojný protest je jedna vec, vypaľovanie, lúpenie, ničenie majetkov, obchodov, reštaurácií, súkromného majetku ľudí, napríklad áut a, vybíjanie výkladov či obchodov a podobne, nemá s pokojným protestom absolútne nič spoločné. A presne naopak, ľudia majú právo na bezpečnosť proti takýmto elementom v spoločnosti.

Taktiež, napádanie prezidenta Spojených štátov za amorálny život, aký, podľa môjho názoru, viedol Floyd, nemá nič spoločné s právom na pokojný protest. Po prvé, policajti v USA patria nie pod federálnu vládu ale pod lokálne či mestské vlády. Skôr mi to celé pripadá ako nejaké cielené divadlo pre neznalých proti Trumpovi, pretože sa blížia prezidentské voľby a médiá hlavného prúdu chcú na neho nahádzať čo najviacej hnoja aby zmanipulovali zmanipulovateľných. V preklade, aby demokrati tentokrát uchopili koryto.

***

Záverom, ja ako príčinu smrti Floyda vidím jeho spôsob života, ktorý bol napríklad v prísnom kontraste života David Dorna. Floyd užíval ilegálne drogy, páchal zločiny. Podľa môjho názoru žil ako lump a v tom ja vidím skutočnú príčinu jeho smrti.

Ešte k Traubnerovi a k tragédii slovenského zdravotníctva

06.07.2020

Ktorý podľa medializovaných indícií sexuálne obťažoval mladé ženy. Po vypočutí podcastu v denníku SME som si položila viacej otázok. Celé články publikované v SME som si neprečítala, pretože si nepredplácam žiadne noviny ani na Slovensku ani tu v Kanade. Ale keby som bola teraz na Slovensku, asi by som si však kúpila toto tlačené vydanie, v ktorých boli tieto články [...]

Intimita u lekárov v Kanade

05.07.2020

Zaujali ma články v slovenských médiách, v ktorých sa opisuje ako to chodi na Slovensku v lekárskych ambulanciách. Ak je to naozaj tak, tak som zhrozená a učite by som sa nejakého Traubnera nezastávala. V mysli som si porovnala rozdiely medzi slovenským a kanadským prístupom k pacientovi. Vrátane neurologických vyšetrení. *** Tiež som bola prítomná pri neurologickom [...]

Nemali sme na výber – museli sme dať nášho miláčika Mucka eutanazovať

01.07.2020

Mucko bol nádherný biely kocúrik, polovičná angora. Muckov tatíček Snowy bol čistokrvná angora. Mucko sa narodil 1. decembra 2008. Zomrel 29. júna 2020 o okolo 12:20 EST (čo je na Slovensku o 18:20). Mucko bol nádherný kocúrik s priateľskou povahou. Ale sudičky mu nadelili ťažkú chorobu. Keď bol Mucko maličký a mladučký bol zvedavý ako každý druhý kocúrik. Stalo sa [...]

Puma

Poľská polícia pátra po pume a jej chovateľovi, ktorí utiekli do lesa

11.07.2020 17:54

Podľa svedkov muž povedal, že pumu vychoval, považuje ju za svoje dieťa a nikdy sa jej nevzdá.

veroniak remišová

Remišová sa bude uchádzať o post predsedníčky strany Za ľudí

11.07.2020 16:36

Remišová je prvou oficiálnou kandidátkou.

Trump

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti Rusku

11.07.2020 15:44

Americký prezident prvýkrát potvrdil, že USA v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti Rusku.

žralok

Útok žraloka v Austrálii si vyžiadal život 15-ročného chlapca

11.07.2020 14:21

Podľa svedkov sa útok žraloka stal pri surfovaní.