Založ si blog

Trump sa na tlačovej konferencii vyhrážal pozastavením finacovania Svetovej zdravotníckej organizácii. Že by sa mohlo ísť o korupciu na najvyššej úrovni v SZO?

Na tlačovej konferencii v utorok večer 7. apríla 2020 kritizoval Donal Trump Svetovú zdravotnícku organizáciu, ďalej len SZO. Po anglicky WHO, čo je acronym z ‘World Health Organization’.

Trump kritizoval SZO lebo vraj zamlčala informácie o koronavíruse COVID-19. Trump argumentoval, že SZO dostáva od USA obrovské množstvá peňazí, a tvrdí, že USA platia najväčšiu časť príjmov SZO. Trump kritizoval tiež SZO za to, že nesúhlasila s jeho uzavretím hraníc s Čínou, keď obmedzil dopravu pre cestujúcich z Číny do USA od dňa 31. januára 2020.

Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus ešte 3. februára 2020 tvrdil, že takéto reštrikcie zákazu vycestovania z Číny sú vraj neopodstatnené. Tedros Adhanom Ghebreyesus je generálnym riaditeľom SZO od roku 2017.

Trump kritizoval SZO, že nemali pravdu, a že nemali pravdu v mnohých ďaľších veciach. Taktiež skritizoval SZO, že zmeškala príležitosť na zlikvidovanie pandémie. Citát,

“They called it wrong, they called it wrong, they missed the call.”

Trump tiež kritizoval SZO, že akceptuje dáta ohľadne COVID-19 vírusu tak, ako ich Čína reportuje.

Na svojom twitteri o 11:04 doobeda dňa 7. apríla 2020 Trump doslovne napísal toto, citujem:

The W.H.O. really blew it. For some reason, funded largely by the Unites States, yet very China centric. We will be giving that a good look. Fortunately I rejected their advice on keeping our borders open to China early on. Why did they give us such a faulty recommendation?

***

V momente, keď píšem tento blog, John Hopkins Institute uvádza 398 185 potvrdených prípadov nákazy s COVID-19 v USA. Z toho v tejto chvíli je to 12 844 tých, ktorí na túto nákazu už zomreli.

***

Tedros Adhanom Ghebreyesus je generálnym riaditeľom SZO od roku 2017. Je prvým Afričanom v tejto roli, pôvodom z Etiópie, dnes Eritrey, a prvým generálnym riaditeľom SZO, ktorý nie je lekárom. Tedros Adhanom Ghebreyesus je pôvodným povolaním mikrobiológom.

Podľa môjho názoru, v kontexte dnešných udalostí je prinajmenšom zaujímavá informácia z Wikipédie, v súvislosti s voľbou SZO v máji 2017, ohľadne ututlania troch epidémií cholery v Ethiópii v rokoch 2006, 2009, a 2011, ktoré boli údajne nesprávne označované za vodnú hnačku. V týchto rokoch bol Tedros Adhanom Ghebreyesus ministrom zdravotníctva v Etiópii.

Tesne pred týmito voľbami v SZO priniesol NY Times dňa 15. mája 2017 článok “Candidate to Lead the W.H.O. Accused of Covering Up Epidemics , ktorý článok označila Health Policy Watch  za ohováračskú kampaň proti Tedrosovi v čase volieb generálneho tajomníka SZO.

Podľa Wikipédie je politicky Tedros Adhanom Ghebreyesus z Tigray People’s Liberation Front, údajne agresívnej komunistickej strany, ktorá údajne dotovala Tedros Adhanom Ghebreyesus miliónmi dolárov v jeho kandidatúre na post generálneho riaditeľa SZO.

***

7. apríl sa po celom svete oslavuje ako svetový deň zdravia pretože 7. apríl 1948 sa považuje za dátum vzniku Svetovej zdravotníckej organizácie. Tento rok však nie je dôvodom na oslavy ale na zamyslenie sa nad tým, prečo sa Svetová zdravotnícka organizácia viditeľne spreneverila svojej funckii a misii, čoho dôsledkom sú obrovské straty na životoch, a budú ešte stúpať, obrovské množstvo nakazených s COVID-19 a tiež obrovské materiálne škody ako aj nadchádzajúca recesia.

***

A ja si dokonca myslím, že to všetko veľmi smrdí obrovskou a neospravedlniteľnou korupciou na najvyšších miestach v Svetovej zdravotníckej organizáci.

Lezú mi tie šarády už na nervy. Vám nie?

21.05.2020

Na začiatku tejto Wuhan vírus krízy hlavná hygienička Kanady, Theresa Tam, (o ‘travel ban’ viď na videu od 2:32 minúty; neviem nájsť nateraz lepší zdroj), ktorá zároveň sedí aj v Svetovej zdravotníckej organizácii vo výbore na prevenciu pandémie sa vyjadrila, že vraj pozastavenie letov z Číny, kde práve zúrilo epicentrum tejto pandémie by urobilo viacej zla [...]

Trump je jednička

14.05.2020

Jednou z hlavných tém amerických médií hlavného prúdu (slniečkárov à la Amerika) v dnešných dňoch je údajný vraj útok Prezidenta Donalda Trumpa na novinárku zo CBS News menom Weijia Jiang. V týchto médiách som sa nedočítala nič o tom, ako vznikol Wuhan vírus tiež nazývaný vírus Komunistickej strany Číny. Nič o tom, ako Čína tajila pred svetom tento vírus. Nič o [...]

Zodpovedných evidentne mrzí, že na Slovensku to doteraz nebolo až také zlé s Wuhan vírusom

06.05.2020

Pomyslela som si, keď som si večer môjho času prečítala nariadenia hlavného hygienika Slovenskej republiky ktorými odobril bohoslužby v kostoloch aj pre starých ľudí. *** Toto je môj názor na situáciu ohľadne COVID-19, teda Wuhan vírusu: Všimla zákerných a mentálne limitovaných žiaľ poslancov NR SR, ktorí sa dali svojho času počuť, že vraj v Poľsku sú bohoslužby [...]

pocasie-3-6-2020

Teploty sa môžu vyšplhať poriadne vysoko

02.06.2020 21:50

Počasie síce bude stále premenlivé, so zrážkami a búrkami, ale teplota na niektorých miestach Slovenska vás môže prekvapiť.

Vladimir Putin

Šamanovi, ktorý chcel vyhnať z Putina démona, nariadil súd psychiatrickú liečbu

02.06.2020 20:12

Viacerí ochrancovia ľudských práv v súvislosti s touto kauzou varovali pred návratom k praxi z čias Sovietskeho zväzu, keď komunistický režim zatváral svojich odporcov do psychiatrických liečební.

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľská veľvyslankyňa v Prahe mala šikanovať svojich podriadených

02.06.2020 18:23

Osobitná komisia poľského ministerstva zahraničia oznámila, že interné vyšetrovanie skončilo potvrdením mobbingu a diskriminácie pracovníkov ambasády.

Rakúsko Hitler dom redizajn stanica policajná

Z rodného domu Adolfa Hitlera bude policajná stanica

02.06.2020 17:51

Renovácia stavby by mala byť dokončená do konca roka 2022, pričom stáť bude približne päť miliónov eur.