Založ si blog

Dôvod väzby? Mínus 21 stupňov.

Prišla zima, prišiel mráz. Máme tu v tomto momente, keď píšem tento, blog mínus 11 stupňov Celzia. Ale ráno bolo mínus 21 stupňov Celzia.

Síce mám na pozemku niekoľko dobre zaizolovaných mačacích prístreškov, ale táto krásavica, tu nižšie na obrázku, ich ohrdla a spáva pod cyprusmi na mojom priedomku. Dobre, akceptujem, keď je len taká mierna zima. Ale včera večer boli zverejnené v správach “extreme cold”, teda “extrémny chlad” výstrahy.

Táto krásavica navyše nevie používať mačací záchodík, a okrem toho trpí niečím na spôsob klaustrofóbie, akonáhle je v nejakom uzavretom priestore. Napríklad vo vnútri domu. Nemôžem ju držať spolu s mojimi dvoma mačkami, pretože táto sa chytiť a naložiť do nosiča a navštíviť veterinárku, jednoducho nedá. A aj keď by som ju nejakým zázrakom zvládla naložiť do nosiča, ešte by sa musela slušne správať u veterinárky. Nehovoriac o tom, že by som ju musela dokázať naložiť do toho nosiča presne vtedy, keď by som mala časenku u veterinárky. Takže musí byť v iných priestoroch ako moje zvyšné dve mačky a preto ju držím v garáži. Ďaľší dôvod je, že ihneď ako budú vonkajšie teploty prijateľnejšie, ju vypustím, po čom sa na jeden deň stratí ale následne sa vráti s tým, či môžeme obnoviť naše kamarátstvo. To znamená, že jej budem dávať pravidelne jesť.

Teraz pozerám na predpoveď počasia. Ešte tu budeme mať veľmi veľkú zimu okolo 19-teho februára, čo je len pár dní. Autom nepotrebujeme dovtedy nikam ísť. (Lebo keď otvorím garáž, tak samozrejme vybehne. V takom teple ako je v garáži ju už nechytím. Skúšala som minule, keď bola v garáži, lebo sme museli vtedy niekam ísť, ale musela som ustúpiť a nechať ju ujsť, inak by bola na mňa vtedy zaútočila.)

Pred dvoma rokmi strávila v mojej garáži 6 týždňov s dvoma ďaľšími pouličkami. Z tých jedna už asi nežije a jedna sa adoptovala k jednému susedovi.

Ak ju zajtra alebo v nedeľu vypustím, (v nedeľu má byť plus 4 stupne), tak ju už určite nedokážem chytiť vtedy, keď tu bude opäť takáto obrovská zima.

Ihneď potom, ako skončila v garáži, kde má všetko vrátane improvizovanej mačacej postele, mačacieho záchodíka, stravy a vody, plusové teploty okolo 6 stupňov, aj kocúrnika obyčajného (po anglicky ‘catnip’), nastal srdcervúci nárek, ktorý nejakú tú chvíľu trval. Ale ráno som ju videla sa po dlážke prevaľovať na chrbátiku a dokonca prišla ku mne, keď som jej dávala mačacie cukríky.

Čo sa týka tých teplôt v garáži, nie je tam až tak teplo ako v dome, ale keďže viem, že ju pustím ihneď ako sa vylepší počasie, tak si nemyslím, že by som jej urobila dobre, keď by bola v prostredí s teplotami plus 22.

Čo poviete, keďže sa začala v tejto mojej ochrannej väzbe slušne správať, tak jej ju troška nadĺžime, nie na dlho, len kým sa trošku vylepší počasie a kým tie najväčšie mrazy odídu?

 

 

 

 

Nicholsonová je pre mňa absolútny morálny suterén

17.02.2020

Pozrela som si nedeľnú reláciu Na Telo s Michalom Kovačičom medzi Luciou Ďuriš-Nicholsonovou a Erikom Tomášom. Okrem toho, že ja viem niečo o násilí, aké dokážu napáchať feministky razenia viac »

Dúfam, že sa nenájde nikto, kto bude voliť PS/Spolu

15.02.2020

Dúfam v to po prečítaní titulky v Denníku N. Dúfam, pretože to, čo najviacej potrebuje dnes Slovensko je, okrem iného, naučiť mládež slušnému správaniu sa. Je nutné zabrániť každej viac »

Keď Liberáli išli do volieb (v Kanade)

13.02.2020

V Kanade, dňa 28. novembra 2005 stratila vládnuca Liberálna strana dôveru a bola jej hlasovaním v parlamente vyslovená nedôvera. (Tzv. “motion of no confidence”.) Dôvodom na hlasovanie o vyslovení viac »

putá / zatykač /

Aktivista sa pripútal k dverám centrály FSB

17.02.2020 20:13

Konstantin Fokin protestoval proti dlhoročným trestom pre siedmich aktivistov za terorizmus.

Pellegrini - Matovic

Matovič kritizoval zdravotníctvo, Pellegrini ho vyzval dať verejný prísľub

17.02.2020 19:47

Penta v reakcii odmietla, že by vytiahla 400 miliónov eur z poisťovne Dôvera.

Mešita

Strelca v mešite pri nórskom Osle obvinili z vraždy a terorizmu

17.02.2020 19:34

V čase streľby sa v mešite nachádzali iba traja veriaci a k vážnym zraneniam nedošlo.

zemetrasenie

Lajčák: Slovensko venuje na obnovu Albánska po zemetrasení 250.000 eur

17.02.2020 18:57, aktualizované: 20:06

Albánsko bude mať problémy, ak sa na darcovskej konferencii v Bruseli nevyzbiera aspoň 400 miliónov eur.